Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás! Az ingóságokb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás! Az ingóságokból kérhetek többlethasználati díjat?

Figyelt kérdés
2 éve megszakadt az életközösség, 1 éve váltunk el, semmit nem volt hajlandó megosztani, most folyik a vagyonper.
2013. jan. 23. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
ne hagyd magad:)
2013. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Ez attól is függ mennyi ideig éltetek együtt, és hogy ki nevén vannak a vagyontárgyak.
2013. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

2


Lényegtelen. 50-50% az a normális-kivételt képez a házasság előttről származó, vagy ha bizonyithatóan az egyik kereste meg a cuccra valót.

2013. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan : én az elmúlt 2 évre gondolok, amióta az életközösségünk megszűnt és mivel ő nem volt hajlandó semmit sem megosztani ( bútorok, tárgyak stb) . Nekem mindezeket meg kellett vásároljam magamnak. Tehát a kérdésem hogy az amit ő 2 évig használt a közös ingóságunkat erre az időre kérhetek e többlethasználati díjat?
2013. jan. 23. 10:56
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem kérhetsz. Ezt előre kellett volna tisztázni, ha igéányt tartottál az említett tárgyakra, akkor azt a szétválás után kellett volna jelezned.
2013. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem lehetett vele beszélni, a zárakat lecserélte és semmit nem tudtam elhozni!!!!!!!!!!!! 2 éve élünk külön, és csak most kezdte el a bíróság a vagyonperünket, mivel a gyerekelhelyezés 1,5 évig zajlott. Nekem hitelből kellett mindent újra megvegyek, hogy ne legyek nincstelen. Addig ő feszített a közös ingó dolgunkkal. De most ráébresztette a bíróság arra hogy nincs igaza és osztoznia kell. De nekem nincs már azokra szükségem amiket ő ezalatt a 2 év alatt leélt, leamortizált és használt!!!!!!!!
2013. jan. 23. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bíróság most jutott el idáig, akkor sem fogsz pénzt kapni. Legfeljebb kötelezik, hogy fele arányban adjon vissza neked bútorokat, vgy adja oda az árát. De ő nyílván nem az árát fogja odaadni, akkor inkább bútort ad. Ha arra neked meg nincs szükséged, akkor vagy nála marad, vagy kihajítod, vagy akkor a végén ott kötsz ki, hogy perelsz azért, amire nem is tartasz igényt. Használati díjra tuti nem fogják kötelezni, főleg ha hajlandó visszaadni neked ezt-azt ítélet hatására. Ha meg 2 éve lecserélte a zárat, azt is akkor rögtön jelezned kellett volna, mert akkor azonnal kötelezték volna arra, hogy szabad bejárást biztosítson neked. Na ezt nem lett volna szabad hagyni.
2013. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!