Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért én vagyok a rossz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért én vagyok a rossz, amiért el merem kérni a gyerektartást? Az apának nem kötelessége a gyerekeiről gondoskodni?

Figyelt kérdés
2 gyerek után a bíróság 2*35000Ft gyerektartást ítélt meg. Az exem még a kapcsolatunk alatt (nem voltunk házasok) vett magának egy lakást, amire havi 80000Ft a törlesztés. Miután szakítottunk, vett magának egy új autót, szintén hitelre. Ha ezeket a részleteket és a gyerektartást kifizeti, marad nagyjából 40000Ft-ja a hónapban (kb. ennyi a havi cigije). Mindenkinek kesereg, hogy teljesen lenulláztam és mindenéből kiforgattam, már enni sem tud miből... Szerinte, a családja és az ismerősök szerint én vagyok a pénzéhes, mert nem mondok le a gyerektartásról. Anyósom szerint, ha nem kell a fia társamként, akkor a pénze se kelljen és neveljem egyedül a gyerekeket. Éppen azért lett vége a kapcsolatunknak, mert az anyagiak terén nem jutottuk dűlőre. Mindenkinek adott kölcsön (soha nem kapta vissza), megvett magának minden ökörséget (cigi, játékok, sör, ékszerek...), majd engem számoltatott el, hogy mennyit költöttem a gyerekek cuccaira (a saját fizetésemből) és minek nekik új szandál, még csak kicsit nőtték ki a régit... Ezek után nagyon rosszul érint, hogy mindenki rám fúj, hogy kihasználom 'szegénykét'.
2013. jan. 29. 13:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%

Igy egy normális nő az exéről nem nyilatkozik, akitől 2 db gyereke származik.

Gusztustalan, és dől belőled a pénzéhség.


Ezzel saját magad minősited, hiszen te melletted vált ilyenné.

2013. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Remek. Akkor szerinted mit kellene csinálnom?
2013. jan. 29. 13:27
 3/21 anonim ***** válasza:
5%
nyugodtan pontozz le, hiszen a te fajtád nem bírja elviselni az igazat, ha a szemébe mondják-sosem.
2013. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Autot fenntartani nem kotelezo, az egy luxuscikk, a gyereket viszont el kell tartani. A torveny -es a jozan esz- akkor is ezt kivanja, ha a kotelezettnek nem marad extra bevetele, sot meg a sajat karara is fizetnie kell a tartasdijat.


OFF 35/gyerek az nem keves... Ilyen magas a jovedelme? Ez a ket gyerkre mar tobb, mint a minimalber, nem lenne eleg valamivel kevesebb?

2013. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj az elsö csak arra megy hogy 0%-s legyen. Ezért minden topikba beszól, hogy lenullázzák.


Gyerektartást megítélték, és ennyi jár a gyerekeknek.

Gondolom soha nem visz ajándékot a gyerekeknek nem viszi öket pl úszni és nem megy velük állatkertbe.

Ha havi rendszrességgel visz játékot, ruhát, ételet, viszi öket programokra, akkor felajánlható, hogy kevesebb pénzt fogadsz el, mert rengeteg plusszt költ a gyerekekre.

2013. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ó, így már értem az 54%-os harciasságát! Pech, mert felefelé pontoztam mindenkit. :)


A netto fizetése 240000Ft körül van. A bírónő azt mondta, hogy ilyen összegnél 2*15% a reális.

Nem viszi őket sehova. Amíg együtt voltuk addig sem vett nekik semmit, ez azóta sem változott.

2013. jan. 29. 13:47
 7/21 Argloss ***** válasza:
100%

Ha van két különböző korú gyereked az már mindenképpen tudatos gyerekvállalás, nem lehet ráfogni, hogy véletlen jött össze. (már ha lehet véletlennek nevezni a védekezés hiányát)

Szerintem ha nem akar valaki gyereket, akkor az önmaga gondoskodjon a védekezésről. Ha nem teszi, akkor nevelje a gyereket, vagy fizesse a gyerektartást, hiszen egy felnőtt embernek tudatában kell lennie azzal, hogy milyen felelősséggel jár a gyerekvállalás és azzal is, hogy ez a felelősség nem szűnik meg, ha szétmegy a kapcsolat.

Sok családnak még 40 000 forintja sincsen ételre havonta, ők mégis megoldják több személyre is a kaját... Ha neki ennyi kiadás mellett is marad még ennyi pénze, akkor biztosan jól keres. Talán nem kellene ennyire szórnia a pénzt...

2013. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Valahogy nem tudok sajnálni olyan embert, aki nettó 240.000 mellett éhezik. Az csak saját maga tehet róla.

Anyósnak meg mond meg, hogy az a pénz nem a tiéd, nem exedé, hanem a gyerekeké. Akiket a fia is segített megcsinálni.

23/F

2013. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne már mindenkinek megérteni, hogy a gyerektartás az a gyerek miatt van. Gyerekekre kell költeni (ruha, kaja, iskola, ovi stb...)! Amit pedig a bíróságon megítéltek azt nem véletlenül tették! Ha valakinek nem tetszik kérje a csökkentését. Vagy megítélik neki vagy nem! Addig pedig tessék fizetni. Anyósnak pedig ehhez semmi beleszólni valója. Fia csinált gyereket, akkor tessék róluk gondoskodni.
2013. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal, hogy a többiek rád fújnak. Nem te határozod meg a gyerektartás összegét, ahnem a bíróság. Ők pedig annyi gyerektartást ítélnek meg, amennyiből még a pasi sem fog éhezni, de a gyerekeknek szükséges.

Szóval ne érdekeljen, hogy anyós mit mond, persze, hogy a fiát védi, de te minden további nélkül kérd a gyerektartást, amit a BÍRÓSÁG! megítélt.

2013. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!