Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férj élettársának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férj élettársának mennyi joga van szülői értekezleten, ott lennie, véleményt nyilvánítania, valamint a gyermeknevelésbe beleszólnia, fenyegetni a gyermekemet avval, hogy: "Fel lesz jelentve anyád ha nem változtat a viselkedésén"?

Figyelt kérdés
Volt férjemmel külön élünk, gyermekemet én nevelem, minden hétvégét az apukájánál tölt havonta, kivéve egy hétvégét, azt velem. Közös szülői felügyelettel neveljük -ami persze nem működik, csak az állandó fenyegetőzésekre alkalmas-, mint írtam velem él és a jelenlegi férjemmel, akinek előző házasságából velünk él a gyermeke, valamint született egy közös csöppség is. Annyira megalázónak érzem, hogy a volt férjem élettársa minden iskolai szülői értekezleten, SZMK ülésen, rendezvényen megjelenik és irányít, még a volt férjemet is. Van anyja a gyermekemnek, és mindenhol ott vagyok ahol csak tudok. Mit tehetek? Van joga megjelenni a gyermekemmel kapcsolatos iskolai eseményeken, értekezleteken, mikor ÉN vagyok a kicsim anyja és nagyon jó a kapcsolatunk a gyermekkel? Megbeszélni nem tudjuk 3-an, azt már próbáltam

2013. jan. 24. 09:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
szerintem egyáltalán nincs joga megjelenni...semmi köze a gyereketekhez jóformán....közöld a volt férjeddel, illetve vele, hogy többé ne jöjjön és kész...a te mostani férjed is megy?
2013. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
85%
Ha közös a szülői felügyeleti jog, akkor mindkét szülőnek épp ugyanannyi joga van megjelenni a gyerekkel kapcsolatos eseményeken. Nyilván, ha az apa nem ér rá, akkor elmehet a felesége is. Feljelentéssel fenyegetni meg értelmetlen, ha nincs rá valós ok.
2013. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
51%

Úgy kivágnám a libát, hogy a lába nem éri a földet.


Nincs joga. Neked viszont jogod van botrányt csapni, és helyre rakni a nénit, hogy egy életre megemlegesse, hogy annak a gyereknek te vagy az anyja, ő megh egy jött ment senkiházi, aki anyuka szerepébe akar tetszelegni. Szüóljön magának, de ne más kisgyereket próbáljon elszakítani az anyjától. Beteg elme. Az exférjed meg egy gyenge jellemű marionett figura..

2013. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat, az a problémám, hogy a gyámhatóság szerint is jogosan jelenik meg az élettárs, a férjem jelenléte felhatalmazza őt a megjelenésre. Tehetetlen vagyok az anyai mivoltomban megalázottnak érzem magam. Ti mit tennétek törvényes kereteken belül?
2013. jan. 24. 09:14
 5/41 anonim ***** válasza:
86%

Egy egészséges elméjű és érző nő, sosem akar anyukát játszani, és megköszöni, hogy megengeded, hogy a közelébe lehessen a gyermekednek és törödhet vele.Szeretheti.

Egy egészséges ember maximálisan tisuzteletbe tartja a gyerek mindkét szülőjét, és sosem aka a másik helyére állni, mert abszolút tisztában van azzal, hogy a gyereknek csak 1db apja és anyja van.

2013. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
47%
Miért nincs joga? Nyilván érdekli a gyerek. En kifejezetten örülnek egy ilyen helyzetben, ha az ex partnere érdeklődnek a gyerekem iránt. Vagy szerintetek csak ahhoz van joga, hogy elfogadja, a párja jövedelme kevesebb a gyerek miatt, hogy hétvégente gondoskodjon róla, hogy hozza igazitsa az életét?
2013. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
98%
Ne így akarja már bizonyítani mások előtt, hogy ő jobb anya lenne. Ha a férjednek nincs ideje szülőire menni, akkor megteheti, hogy ő elmegy. Na de azért mindennek van határa. Elmehet, meghallgathatja, hogy mi a helyzet a suliban és később elmondhatja a férjnek. De ne szóljon már bele más gyerekének a nevelésébe. Fenyegetőzni meg egyáltalán nincs joga. Mind a kettőt jól helyre kellene tenni!
2013. jan. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
14%

4


A suliba mindenki előtt megszégyeníteném mikor megjelenik. De úgy hogy soha többet a közelembe nem mer menni.

2013. jan. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
18%

6


Én meg úgy fenékbe billenteném, hogy a lába nem éri a földet.

2013. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
79%
Érdekesek vagytok.... Ha a kérdés ugy hangzana, hogy elmehet a a jelenlegi férjem a gyerekem iskolai rendezvényeire, mindenki igennel válaszolna. Mivel itt egy másik nőről van szó, azonnal le kell húzni, kitépni a hajat, egyebek. Komolyan, valaki magyarázza mar el, hogy miért probléma hogy érdekli a gyerek.
2013. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!