Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mihez kell két szülő aláírása,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez kell két szülő aláírása, ha külön élnek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 19:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai/ovodai beiratkozas, tovabbtanulas, lakcimvaltoztatas, utlevelkerelem, nevvaltoztatas.
2013. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
és mit kell tenni akkor, hogy elég legyen csak egy?
2013. febr. 9. 19:39
 3/18 anonim válasza:
95%
Ameddig kiskorú a gyerek, ha elváltál, ha nem, akkor is mindenhez kell. Te is és a másik fél is "szülőnek" számít és a gyereketek pedig "közös gyerek".
2013. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha elváltatok, akkor szükség van a bírósági végzés fénymásolatára.

Nekem ezt minden hivatalos ügynél elfogadták, nem volt szükség az apa aláírására.


Ha nem váltatok el, csak külön éltek, akkor sajnos mindkét fél aláírása kell.

2013. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok.És csak azért kérdem, mert apuka nem válaszol semmire, pedig kellene az aláírása...
2013. febr. 9. 19:47
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

A tapasztalatok engem is érdekelnek... Én tavaly váltam, a bírónőnek és a volt férjemnek is mondtam, hogy rugalmas tudok lenni mindenben (láthatás-gyerektartás), viszont ahhoz ragaszkodom, hogy a gyerekek kizárólagos felügyeletem alatt legyenek, mert ha az ex megint elutazik pár hónapra külföldre vagy végleg lelép a világ másik felére, akkor nehogymár ne tudjak intézni semmit a gyerekeknek.

Erre a bírónő azt válaszolta, hogy ne aggódjak, ahogy megkapom a gyerekek felügyeleti jogát az benne lesz a határozatban és ezzel mindent intézhetek.


Utána mentem be személyit csináltatni nekik, az ügyintéző elsőre félreértette és azt mondta, hogy kell a válásról a határozat és csak akkor intézhetem. Tisztáztuk, hogy nem útlevél kell hanem személyi, ahhoz meg elég egy szülő is....


Szóval útlevélhez úgy néz ki elég egy szülő, legalábbis az ügyintéző és a bíró szerint.

2013. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, akkor sürgősen menj be a bíróságra és kérdezd meg, hogy hogyan indíthatod el a gyermekelhelyezést. Akkor lesz egy határozatod és nem kell apuka aláírása.


4-esnek köszi, akkor én is megnyugodtam, mert nekem is mondogatták ismerősök meg barátnők, hogy apuka aláírása mindenhez kell, de akkor csak tippelgettek.

2013. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
Tippelgettek,mert semmihez nem kell az apuka aláírása! 13 éve váltam,3 gyerekkel,Azóta csináltattunk mindent,egyedül az útlevélhez kérték a bírósági határozatot.
2013. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tippelgetunk, hivatalosan kell. Hogy te epp hozza nem erto vagy leha ugyintezokkel futottal ossze, az mas kerdes. Kell hozza. egyetlen esetben nem, ha a masik szulo szuloi felugyeleti jogat megszuntettek.
2013. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8.vagyok.Bocs még a szociális ösztöndíjhoz az egyetemen,oda is kellett a határozat.Máshová nem,se óvoda,se iskola,se lakcím,stb.
2013. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!