Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mihez kell két szülő aláírása,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez kell két szülő aláírása, ha külön élnek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 19:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9.Írtam,bírósági határozat! Az nem aláírás,bocsi.
2013. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hat, pedig az alairasa kell a ket szulonek, vagy a szuloi felugyeleti jogot megszunteto hatarozat.
2013. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok!

Lányom l4, fiam 10 éves volt, amikor elváltam a férjemtől.

Lányom gimnáziumi beíratásához még kellett a két aláírás, mert nem voltunk hivatalosan elválva.

Ekkor kaptam azt a tanácsot, ha nem akarok állandóan apukához futkosni aláírásért, vagy beleegyezésért, akkor minél előbb adjam be a válópert.

Már évek óta külön éltünk.

Válás után mindkét gyermekem iskolájában, később az egyetemen is elfogadták a bírósági végzés fénymásolatát és a gyermektartásról szóló határozat fénymásolatát.

Nem volt szükség másik aláírásra, sem keresetigazolásra a másik szülőtől.

Szociális támogatás, Bursa Hungarica igénylése, nevelési támogatás az önkormányzattól.

Üdv. Negyedik voltam.

2013. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. febr. 9. 20:29
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
Anyósomék nem voltak házasok.Sógoromnak 15évesen számlát nyitott anyósom és kellett az apa aláírása.
2013. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem voltatok házasok, akkor is el kell indítanod a bíróságon, hogy hivatalosan te legyél a gyámja, és akkor nem fog kelleni az apuka aláírása.
2013. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt azért vannak félreértések. A legtöbb dologban elég a gondozó szülő aláírása, de a törvény szerint vannak olyan dolgok, amikről közösen kell dönteni. ilyen például a továbbtanulásnál az iskola kiválasztása, a lakcímváltoztatás és a névváltoztatás.


A csjt. értelmében:

72/B.§ (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette. (2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.

78.§ (1) Azt, hogy a gyermek milyen életpályára készüljön, a gyermek hajlama, testi és értelmi képessége, valamint az egyéb körülmények figyelembevételével a szülői felügyeletet gyakorló szülők és a gyermek közösen döntik el.


Ezen jogoktól tehát csak a legritkább esetben fosztják meg az apát, többnyire akkor, ha a gyermek életére tört, vagy hasonló. Viszont távollét esetén lehet kérni jognyilatkozat pótlást a bíróságon.

2013. febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15.válaszoló vagyok.Nem igazán értem miért lettem lepontozva.A kérdésre válaszoltam és nem érzéseket írtam,hanem tényeket.A Takarékban akartak számlát nyitni és nem lehetett addig amíg a külön élő apa is bele nem egyezett.Arra hivatkoztak,hogy még fiatal korú.Ezen mit kellet lepontozni????Később olvastam,hogy mi is az igazi problémája a kérdezőnek,de attól még a kérdésre válaszoltam.Még annyit fűznék hozzá,hogy a férjem be akart jelentkezni ideiglenesen a gyerekeink nevén lévő ingatlanba és nekem is bele kellett egyezni.Mi házasok vagyunk.
2013. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!