Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire önzőség, ha elmondom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire önzőség, ha elmondom anyának, hogy jó pár éve, ugyan, de fogdosott a mostohaapám?

Figyelt kérdés
Már 8-9 éve házasok. Nem akarom tönkretenni az életét. 2 éve halt meg mama, akkor is nagyon kiborult. Ráadásul ezzel a lépéssel tönkretenném a családot, férfi nélkül maradnánk, el kéne költöznünk, kevés pénzünk lenne, minden megváltozna. Ráadásul tönkretenném anya jövőjét. Talán még haragudna is amiért nem mondtam el eddig. Abba bele sem merek képzelni, hogy mi lenne, ha nem hinne nekem... Mit tegyek? Nagy bűn, ha hallgatok róla?
2013. febr. 10. 16:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
Én is azt gondolom, ha nem történt semmi tragikus, és akkor nem mondtad el, akkor lehetőleg most már ne mond el.
2013. febr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Miért merült fel benned, hogy most elmondod? Hány éves voltál akkor?
2013. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Mar nincs értelme. Akkor kellett volna, amikor történt.
2013. febr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
12 voltam. A pszichológusom mondta, hogy mivel bűncselekménynek számít ami történt, így elvileg kötelessége lenne jelenteni. Még ő sem tudja, hogy mit fog csinálni.
2013. febr. 10. 16:55
 5/23 anonim ***** válasza:
23%
Ne, ne mond el. Rettenetesen bantana anyukadat, ha kiderulne, hogy nem tudott segiteni neked akkor. Miert jutott eszedbe most elmondani? Majd 10 eve tortent.
2013. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem pedig mondd el.


Hogy miért? Mert ez annyit jelent, hogy édesanyád férje egy aljas, undorító féreg. Mi lesz, ha egyszer kitalálják, hogy kisbabát akarnak majd... azt is fogdosni fogja? Te így rá mernéd bízni a gyermekedet, édesanyád unokáját, ha lesz egyszer?


A boldogság és a hazugságban élő látszatboldogság között nagy a különbség. Ha a gyermekem ilyet mondana nekem, még hálás is lennék, hogy megtette, és nem kell egy gerinctelen gyermekmolesztálóval leélnem az életemet. Bár szomorú lennék, hogy nem mondta korábban.

2013. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%

Nem lehet, hogy csak félreértetted? A pszichológusok szeretnek elefántot csinálni a bolhából.

Sajnos manapság nagyon felfújják ezt a témát, és olyan dolgokat is belemagyaráznak, aminek semmi köze hozzá.

Ilyen hazugságokkal szoktak tönkretenni emberek életét. Lassan ott tartunk, ahol amerikában, hogy már azért is lecsukhatnak egy férfit, mert egy kiskorú mellé ül le a buszon.

Neked mi érdeked fűződik ahhoz, hogy az az ember börtönbe kerüljön? Tudod bizonyítani ami történt?

2013. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
19%

" A pszichológusom mondta, hogy mivel bűncselekménynek számít ami történt,"

A pszichológusod mond ám ökörségeket.

Az ilyen eseteket nem pár évvel később kell elmondani vagy jelenteni hanem akkor amikor megtörtént a dolog. Mégis mikor volt az a pár éve??? 2-3-5 éve?? Tudod bizonyítani? Vagy csak a te szavad lenne a mostohaapád szavával szemben??? Az is lehet hogy hiába mondanád el, már rég elévült a dolog, és bizonyíték híján csak családon belüli harag lenne.

Bár nekem csak felnőtt fiaim vannak, de ha lenne egy lányom aki huszonévesen állna elém hogy őt 12 évesen a mostohaapja molesztálta, nem biztos hogy hinnék neki. Ugyanis nem érteném hogy miért nem akkor szólt, és az elmúlt években miért csak 1 alkalommal történt meg..

2013. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
4 éve történt. Másfél éven keresztül tartott. Én nem tudom, ilyen esetekben mi az eljárás, vagy mi az amit ő léphet az ügyben akár az engedélyem nélkül. Csak azt mondom, amit ő mondott nekem. Bizonyíték? Milyen bizonyítékom lenne? Nyilván nincs.
2013. febr. 10. 17:14
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

"de ha lenne egy lányom aki huszonévesen állna elém hogy őt 12 évesen a mostohaapja molesztálta, nem biztos hogy hinnék neki. Ugyanis nem érteném hogy miért nem akkor szólt, és az elmúlt években miért csak 1 alkalommal történt meg.."


1. Szó sem volt róla, hogy csak egyszer fogdosta

2. Nem tudhatod, hogy mit takar a "fogdosás". Az is lehet, hogy valóban feljelenteni való mértékű, de sajnos tényleg jó eséllyel elavult, utólag semmit sem tesznek ellene.

3. Az, hogy a saját gyermeked szavával szemben, aki ebben az esetben egy olyan traumán ment keresztül, hogy később pszichológust kellett felkeresnie miatta, inkább a férfinak hinnél, az téged minősít. Őszinte részvétem a gyermekeidnek, hogy az anyjuk ennyibe sem veszi őket.

4. Rengeteg gyermek, tini, azért nem vallja be, hogy molesztálták mert maga is szégyent érez, vagy fél, hogy nem hinnének neki, és csak rosszabb lenne az eset. Gyakran a molesztáló is megfenyegeti, hogy még nagyobb baj lesz, ha a rendőrségre, családvédelemhez fordul, vagy bárki másnak beszél róla. Arról nem is beszélve, hogy egy 12 éves szinte semmit nem tud arról, mi ilyen esetben a teendő, és gyakran inkább elfojtja magában.

2013. febr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!