Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válunk. Ma lesz a tárgyalásunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válunk. Ma lesz a tárgyalásunk. Jelezhetem az igényemet, miszerint a leánykori nevemet szeretném a továbbiakban használni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam Neked: Az adatok 2009-esek!


be kell menni ahhoz az anyakönyvi hivatalhoz, ahol köttetett a házasság. bevinni a hivatalos bírósági végzést a házasságról (bár, sok esetben ez náluk megvan, tehát nem szükséges). Ott elmondjuk, hogy mit szeretnénk. fizetünk 5.000,– azaz ötezer forint illetéket.

ennek ellenében ők kiállítanak egy anyakönyvi kivonatot, melyen az áll, hogy a válás után gipsz juliska az elváltasszony neve.

ezzel a kivonattal aztán lehet menni tovább mindenfelé, mindenféle hivatalos okiratot módosíttatni:

jogosítvány: 4.000,–

tb, adókártya: 1.500,–/db

személyi igazolvány: 1.500,–

útlevél: 6.000,–

lakcímigazoló kárty: 500,–

tehát.. úgy ungefer 20.000,– forint …


egyéb hivataloknál (bankok, biztosítók, stb) a meglévő módosított okiratokkal átiratni a nevet.

végeredmény: 20.000,– forint, és körülbelül 4–6 hónap, mire mindenhol a lánykori név szerepel :)

2013. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

tb kártya úgy tudom most 3000

első vagyok

2013. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.A kérdés igazából arra vonatkozott volna,hogy ma ezt a bíróságon említsem-e,hogy a leánykori nevemet akarom vissza.Kell-e mondanom?
2013. febr. 19. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell a bíróságon jelezni, el sem kéne válnod hozzá :) ez anyakönyvi ügy, azt meg az anyakönyvi hivatalban intézik, ami a Polgármesteri Hivatalban van. Ott kell igényelni, kb 1 hónap alatt van meg, és utána lehet az iratokat átiratni...
2013. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!