Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben is fordulhato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben is fordulhatok bírósághoz? A volt férjem 4 hónapja nem fizet gyerektartást.

Figyelt kérdés
Nincs rossz fizetése, megítélték a gyerekenkénti 25000Ft-os gyerektartást. Eleinte fizette is, majd szólt, hogy kicsit megszorult anyagilag. Én ebből nem csináltam ügyet, megbeszéltük, hogy 2 hónapig nem fizet, majd később részletekben bepótolja, ezt le is papíroztuk. A 2 hónap letelt, ő csak terelte a gyerektartás témáját és a harmadik hónapban sem fizetett egy fillért sem. Közben feleségül vette a barátnőjét, aki azóta is azzal villog, hogy 290000Ft volt kettejük gyűrűje és Spanyolországba mennek nyáron nászútra. Ezek után már kevésbé "jópofi" stílusban is elbeszélgettem az exemmel aki egyszerűen közölte, hogy ha eddig is megvoltam a pénze nélkül ezután is megleszek, tehát ezután sem akar fizetni. Azt is hozzátette, ha perelni akarok, nem fognak velem foglalkozni, mert azzal, hogy belementem a 2 hónap nem fizetésbe elismertem, hogy így vagy úgy de boldogulok gyerektartás nélkül is. Ez tényleg így van?
2013. márc. 6. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem hinném. Inkább segítőkész voltál. Tiltasd le.
2013. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne dőlj be neki.

Biróságon te leszel a jófej,mert engedted a 2 hónapot,ő lesz a hunyó,kihasználta a jóindulatod.

a gyerektartás egyébként is a gyereknek jár.

2013. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nincs így.


Amilyen hamar csak teheted jelentsd a hatóságoknál, mert az állam visszamenőleg is kifizetni neked az elmaradt GYT- (amit a NAV behajt majd apukán), illetve ezek után kérd, hogy tiltsák a fizetéséből rögtön a GYT-t.

2013. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

# 3/


Had ne minősítésem mennyire gerinces dolog az, hogy a gyerekeknek nem fizetek GYT-t, azt hazudom, hogy le vagyok égve, közben gyűrűt veszek az új csajomnak annyiért, amiből pont kijönne fél év GYT és utána elviszem nyaralni...

2013. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
3-as, te szívjál gázt... kerüljél hasonló helyzetbe, azt kívánom neked.
2013. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as ez nem így van,mert visszamenőleg nem fizet az állam és csak akkor előlegezik meg,ha a behajtás eredménytelen. Kérdező menj be a bíróságra és kérjél végrehajtást!
2013. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De van egy fontos dolog: max 6 hónapra visszamenőleg kérheted a gyerektartást. Igy most még időben vagy hogy mindet megkapd de ha halogatod a biróságot egy idő után el fogsz veszteni 1-1 hónapnyi gyerektértást.


Amugy le se mondhatsz róla max haladékot adhatsz ahogy ezt tetted is...

2013. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!