Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nem fizet gyermektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem fizet gyermektartást és a mostani feleségével közös a házuk, a végrehajtó elárverezheti a házukat?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 18:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék amennyit megállapított a bíróság, egy fillérrel sem többet. Ez bosszú?? Te mit tennél a helyemben? Mondanád, hogy jól van, semmi baj, ne fizess, költsd magadra majd beosztom azt a 40-et kettőnkre??!
2009. szept. 18. 07:15
 12/19 anonim válasza:
100%
Nem, ha a kötelezett ügyesen használja ki a jogban azt a kiskaput, melyet a törvényhozás 2000. év elején alkotott. Hoztak egy akkoriban új törvényt, melyben az apákat az anyákkal teljesen egyenjogúvá akarták tenni. Ez sikerült is, de nagyon sok férfi vissza is él ezzel a lehetőségével. Bármikor megtagadhatja a fizetést, ha talál egy megfelelő indokot, hogy miért nem akar eleget tenni a kötelezettségének. Nagyon sokukra még az apaságot sem lehet rábizonyítani, mert megtagadhatja a genetikai vizsgálathoz szükséges orvosi beavatkozások bármelyikét, mert a Ptk. szerint megteheti. Nagyon sok anya nem kap egyetlen fillért sem az apától. Bármit megtehetnek, a jog védi őket. Nekem ezekből a dolgokból nem jutott hála Istennek, de sok ismerősöm akad, akiktől ezeket az információkat hallottam.
2009. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%

Sziasztok!

Én ugyan nem váltam el és lehet, hogy ismét le is pontoztok, de én nem minden elvált nővel értek egyet. Vállaltátok a gyereket így vagy úgy. Ha már a pasitól nem kaptok többé törődést és szeretetet, elvált tőletek, akkor miért kell a pénze? Nem megalázó ez? Hajtani szaros pár ezer forintért. Megalázni magam a gyerekre hivatkozva pénzért. Nekem nem menne. Még akkor sem, ha nagyon szegényesen élnénk. Inkább vállalnék plusz munkát, de neki akkor sem könyörögnék.

2009. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Plusz munkát?? 18 hónapos gyerek mellet?? 2 éves kortól mehet bölcsibe!! Tudod, a gyermek KETTŐNKÉ!! Ugyanúgy az övé mint az enyém! Neki semmi felelőssége? Ne ő vállaljon pluszmunkát? És nem 2-3 ezer ft-al tartozik, hanem lassan a százszorosával!!!! Nem kívánom, de ha majd így jársz mint én ezt máshogy fogod látni!
2009. szept. 21. 12:16
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

Hát én kész vagyok tisztára...

Aszongya a kedves válaszoló:

"Vállaltátok a gyereket így vagy úgy."

Nem vállalták, hanem ketten csináltak egyet, mindkettőjük közös akaratából. Ez nem játék, hogy utólag meggondolom, aztán bocsi, mégse kell, legyen csak a tiéd ezentúl...


"Ha már a pasitól nem kaptok többé törődést és szeretetet, elvált tőletek, akkor miért kell a pénze? "

Nem az asszonynak kell a pénz, hanem a gyerekének, kajára, fűtésre, a megélhetésre. Anyukának nem kell belőle semmi. Az is megfelelő, ha minden reggel visz enni és frissen mosott ruhát a gyerekének... És akkor nem kell pénz egy fitying se.


"Nem megalázó ez?"

De igen. Megalázó, hogy egy ember a saját utódjával így bánik. Az állatok nem hagyják magukra a kölyküket, mert már más állatot dugnak az anyuka helyett... Már megbocsáss.

2009. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Véleményem szerint is vannak anyukák, akik csak arra utaznak, hogy bosszúból jól lehúzzák a pasit, ha már velük nem úgy foglalkozik, mint ahogy azt ők eltervezték. A gyereknek szerintem nemcsak pénz jár, hanem szeretet is. Furcsa, hogy ezért egyetlen nő sem reklamál, csak a gyerektartást emlegetik.
2009. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Bennem semmi bosszúvágy nincs, esküszöm! Amit és ahogyan tett velem (velünk) azokért meg elképzelni sem tudnám hogy hozzámérjen, vagy újrakezdjük!!! Élje úgy az életét ahogyan szeretné, csak a kötelességről ne feledkezzen meg!
2009. szept. 22. 20:46
 18/19 anonim ***** válasza:
70%

Ok, de akkor miért akarod a mostani feleségével közös házat elárvereztetni? Így mégjobban meggyűlöl majd és még annyit sem fog tenni, mint eddig. Inkább beszéljétek meg a dolgot értelmes emberek módjára. A fenyegetőzés még soha nem vezetett jóra.

Egy ismerősöm (és most nem rólad beszélek) mindent úgy csikart ki a volt férjből, hogy a gyereknek kell. Holott nyilvánvaló volt, hogy a saját életét könnyítette meg. Miközben hülyére vette a pasit rendesen. Sajnos ezekből a tapasztalatokból indulunk ki sokan.

2009. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

1, eddig sem tett semmit, nincs mit kockáztatni

2, én NEM szeretném ha elárvereznék a házat épp ezért tettem fel a kérdést, mert jött a papír a végrehajtótól kíváncsi voltam hogy tudják behajtani!

2009. szept. 23. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!