Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem elköltözött itt maradtu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem elköltözött itt maradtunk két kisgyerekkel és egy jelzáloghitellel amiben én vagzok az adós ő az adóstárs. Engem hivogat és fenyeget a bank mig ő mint adóstárs semmit nem hajlandó fizetni. Kibujhat egy adóstárs a fizetési kötelezetség alól?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok
2013. márc. 15. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki. Az adóstárs gyakorlatilag azt vállalja, hogy ha a másik nem, akkor ő fizeti az adósságot.

A bank valamelyik adóson megpróbálja behajtani a kintlevőséget, de nekik mindegy, hogy melyiken.

2013. márc. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szerződéstől függ, olvasd át higgadtan, hogy milyen a felelősségetek.

Ha benne van, hogy bármelyikőtöktől kérhetik az egészet, akkor az baj.

Az adóstárs elvileg az egészért felel maga is. Pl. ha egyikőtöknek van csak jövedelme, akkor annak kell fizetni, a másiknak addig nem kell, amíg nincs jövedelme. Az árverés után a hitelből fennmaradó értéket attól vonja majd a bank, akitől tudja. Szüleid nincsenek?

Ha összeköltöznél velük akkor kiadhatnád a lakást és könnyebb lenne a részletet fizetni.

2013. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Bank felmondja a hitelt, akkor kérhet árverezést is, de letilthatják mindkettőtök bankszámláját is. Biztos, ami biztos alapon, kérd a Gyest, CSP-t, készpénzben. Ha a bankszámládra megy, akkor abból a bank levonja a letiltást. Nem nézi, hogy milyen címen érkezik a számlára a pénz.
2013. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom utólag lehet reklamálni ha csp-t vonnak le de a készpénz mindenképpek egyszerübb és biztosabb megoldás.


Sajnos ez tipikusan az a helyzet amikor a hazasság visszaüt. Mármint jogi értelemben. Ép ezért ad a bank könnyebben hitelt két embernek mert behajtani is könnyebb rajtuk. Ugyanakkor jobb hitel alanyok mert van esély rá hogy egymást segitik és nem egymást gáncsolják. Ugyanakkor ha pár a hiteles akkor ha nem csak kivülállók gáncsolják őket hanem ők is egymást még mindig behajthatóbb adósok mint aki egy személy s őt gáncsolja el akár a "párja" akár kivülálló...

2013. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat: én azt hinnám adostárstól a behajtás után te bahajthatod a hitel vagy akár plusz a behajtás költségekinek felét is. Nem vagyok biztos benne de szerintem igy lenne logikus. A bank attól hajt be akitől tud de téged az egyik feled megkárositot. A más kérdés hogy ha ez igaz is akkor évekig pereskedhetsz mire lesz ebből valami...



Hatásosabb lehet egyértelmű jeleket tenni afele hogy ebbe belekedtél s utána érteniteni erről a férjedet. Lehet ha látná hogy komoly a szándékod együttműködőbb lenne mert ő se akarja a második persorozatot is fizetni... Csak jelen pillanatban azt hiszi ezt meguszhatja s még az is lehet hogy jól hiszi. Ez a törvény a szabályok es a szerződések pontos szövegén mulik és persze rajtad.

2013. márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!