Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mindenképpen az anyához...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Syrakusa kérdése:

Mindenképpen az anyához kerülnénk a gyermekek?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem lényege,hogy ha az élletársam és Én külön utakra mennénk akkor mindenképpen az édesanyához kerülnének a közös gyermekek?Az egyik 2 hónapos mulott a másik pedig 2 éves lesz.

A magyar jog alapján az apának van esélye ,hogy a gyermekeket Ő nevelje fel?Az anya mivel tudja "kiérdemelni",hogy az apához kerüljenek a gyermekek?



2013. márc. 20. 00:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Van esélye az apáknak, az egyik fórumba valaki linkelte is, hogy ahol az apa tényleg küzd a gyerekéért, ott 60-40 %-ban kapja meg (mármint 40 az apáé), csak sok esetben inkább ráhagyják, hogy maradjon az anyánál.

Mondjuk egy 12 éves fiút nagyobb eséllyel ítélnek az apának mint egy szoptatott pár hónapos csecsemőt (ha mind a ketten alkalmasak a gyerek nevelésére), az okok gondolom egyértelműek.

Ha az anya ellen nincs konkrét kifogás (drogozik, nem tud megfelelően gondoskodni a gyerekekről), akkor ilyen piciket inkább neki ítélnek. Ha van, akkor van esélyed meggyőzni a bíróságot.

2013. márc. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nagy eséllyel, de nem mindenképpen. Ha az anya anyagi helyzete olyan hogy nem tudja eltartani őket, vagy alkoholista akkor kerülhetek az apához.
2013. márc. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság anno annak idején egy 5 éves, 12 éves és 13 éves lányokat az apának ítélte, teljes felügyeleti joggal.

Az ok: Az anya alkoholista volt.

Én voltam akkor a 12 éves lány.

Szóval van rá példa hogy az apához is kerülhetnek a gyerekek.

2013. márc. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

A kiskorúaknak állandó lakcím kell, neked is velük azonos, neked min. 4 órás bejelentett állás (ha nem dolgozol akkor is, papíron is jó), sokat nyom a latban, ha közműszámlák a nevedre szólnak.

Pár napja is volt pár ilyen kérdés.

Megnézik a szokásaidat, drogozol, iszol-e, kilengesz-e bizonyíthatóan (félredu-gsz másokkal).

Aki különköltözésnél elkezdi nevelni a gyerekeket nagyobb eséllyel indul, mivel a per elhúzódik és egy idő után a gyerket a megszokott környezetéből nem emelik ki.

A gyerekeid kicsik, nem kérik ki a véleményüket. Ma új szabály pszichológus vizsgálat során kikérik a gyerek véleményét. A fenti válaszadó azt írta, hogy az anyja lakoholista volt és ő 12 éves és nem maradhatott az anyjával. Nem tudom, hogy akart-e, ma megkérdezik a gyereket, hogy mi az eredmény nem tudom, lehet, hogy ma már, ha az alkoholista anyját választja vele maradhat.

Alapvetően bizonyítani kell, hogy a kiskorúról gondoskodni tud. Ez nem jelent hatalmas összeget, hiszen itt is büszkén írogatják egyesek, hogy 4 fő él havi 80 eft-ból. Szóval nagy dolgokat nem kell produkálni, a bíróság számára elég a gyereknek egy asztal egy ágy egy szék, nem kell számítógép stb. Az apa esetében is megnézik a jövedelmet, környezettanulmányt készítenek, általában ilyen kicsi gyerekeket nem szoktak az apának ítélni, főleg, ha eleve a per alatt is nálad vannak.

Sokan összeköltöznek ilynekor a szülőkkel legalább papíron és sokan akik a volt párjuktól félnek ismeretlen lakcímen vannak, persze a láthatást biztosítják, csak közösen kiválasztott helyen, úgy hogy egy aggresszívabb társ ne tudja elrabolnia a gyereket.

Eleve nem tudom miért ez a sok kérdés ebben a témában, a legtöbb férfi nem is akarja a gyereket nevelni. Simán lelépnek gyerek nélkül hogy izélni tudjanak.

2013. márc. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Folyt. egyébként a fél ország alkoholista.

Ezt is bizonyítani kell orvosnak stb. és a fél ország nagyivó. Szóval csak nem mászik haza négykézláb a kérdező és fekszik a hányásában reggelig a földön. A tipikus alkoholista ez, de még ezek is tudnak pénzt keresni és eltartani a gyereküket. Tudok is ilyenről.

2013. márc. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4 - es.....Először is köszönöm a válaszod,mint ahogy mindenkiét!

Másodszorra meg egy kis infó: Én vagyok az apa!!!

2013. márc. 20. 03:42
 7/13 A kérdező kommentje:

7 - es.

A kérdésem nem erről szólt,valamint nem is ellemzést és oktatást kértem valamint kapcsolat "diagnosztikára"sincs szükségem. A lényeg,hogy úgy érzem jelenleg,hogy melletem jobb helyük lenne,nagyobb biztonságban lennének.Nem feltétlenűl akarom "elszakítani" az édesanyától de érdekelnek a lehetőségek ha úgy alakul......

Remélem nem haragszol meg ez miatt!!!!

2013. márc. 20. 04:38
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem iszik, nem drogozik, és nem hajléktalan, akkor felejtsd el,hogy nálad helyezik el őket!
2013. márc. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Van esélye az apának is, ugyanannyi, mint az anyának!

Felejtsük már el ezt az "iszik, drogozik"... hülyeséget, ami itt tévhitként kering! Hányszor kell még leírni, hogy erről már rég szó sincsen!?!?!


Van egy New York-i Egyezmény, meg csomó más jogszabály is, ami szerint KIZÁRÓLAG a gyerek mindenekfeletti érdekét kell nézni. Azt, hogy hol jobb neki.


Minket is apukánk nevelt fel, pedig mi anyukánk sem drogos, nem iszik, semmi. Egyszerűen apuhoz jobban kötődtünk, jól ellátott minket, ennyi. Más ilyen ügyeket is tudok, jogászként is (mert az a szakmám), és magánemberként is ismerek több ilyet.

2013. márc. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl sok esély van rá. Bátyám is küzdött a 2 és 3 éves lányaiért, de az anya kapta volna meg ha... közben nem üt be a "szerelem" az életében. Nem tartott ugyan sokáig, de annyira elég volt hogy lemondjon a gyerekeiért. Azóta már perelheti bátyámat, nincs eredménye. Pedig már kétszer próbálkozott.
2013. márc. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!