Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekek közös felügyeletével...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekek közös felügyeletével kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A legjobban attól félek, hogy nem tudok ez miatt elszakadni a gyerekek apjától, napi szinten kell vele kapcsolatot tartanom, az másodlagos, hogy ez miatt nem kapok tartásdíjat. Tudom hogy teljesen nem szakíthatom meg a kapcsolatot a gyerekek miatt, de minimálisra szeretném csökkenteni, és ha nem fix időpontban lenne a megosztott idő, hanem össze vissza, akkor olyan marad minden mint eddig, csak máshol laknánk.
2012. júl. 17. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha értelmesen kezelitek a dolgot akkor rendben lesz minden.Az én szüléim 14 éve elváltak és még mindig mérgesek egymásra.Anyukámmal élünk.

Nálunk minimálisra volt csökkentve az egész,volt hogy apánk visszavitt, elköszönt,elment és anyukánk meg beengedett a házba.Így kb.nem is látták egymást nem is beszéltek de persze akkor is kellemetlen volt hogy 'na most apánk erre járt'.

Én mint gyerek hihetetlenül utáltam ezt az egészet,meg azt is hogy leveleket küldözgettek velünk a tartásdíjról egymásnak,meg telefonban is sokat veszekedtek miatta.

A gyereknek szerintem az lesz a legjobb ha kicsit megbékéltek egymással,és azért egy sziával megdobjátok egymást mikor átadjátok egymásnak ( bár nem tudom mennyire vagytok rosszban).

Persze azért néha néha beszélnetek kell ( nem napi szinten),és számíts rá hogy az apuka nem mindig fogja/tudja majd betartani az időt.

Az elején kellemetlen lesz de aztán szerintem lecsillapodnak a dolgok és mindketten el lesztek foglalva a magatok életével.

2012. júl. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ti is közös felügyelet alatt voltatok, vagyis három nap itt, három nap ott, persze ettől gondolom el lehet térni. A mi esetünkben ezt az bonyolítaná, hogy nem fix időpontban, pl h, k, sze apánál, cs, p, szo anyánál, hanem össze vissza, kiszámíthatatlan módon, most ki menjen a gyerekért, ki hozza el, két napra viszed, de mégse, elhozod a suliból de most nem érek rá, és ráadásul két gyerek, az egyikért eltudok menni, a másikért nem stb. Ami eddig sem működött, az utána még kevésbé fog.
2012. júl. 18. 09:44
 3/7 anonim ***** válasza:

3-3 nap???? Nem tartom jó ötletnek, én a 2 hétben maradnék, hogy legalább legyen egy kis idő egy helyen, mert így mással sem lesztek elfoglalva, mint a gyerekek költöztetésével...

Gondolj csak bele, neked milyen lenne, ha 3 naponta menned kéne? Minden gyerek szereti az állandóságot, ha a 2 hét sok idő, akkor legalább 1hét itt, 1hét ott. De akkor megint nincs egy nyugodt hétvégéd a gyerekekkel. Jól gondoljátok át!

Amúgy én nem megyek bele a közös felügyeletbe, mert akkor megmondhatja a másik fél, hogy hová költözhetsz! Nem akarok az ország másik felébe menni, de a szomszéd városba igen.

2012. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóban gondolkodom, mint a kérdező, és barátoknál látom, hogy működőképes a dolog - de ehhez az elvált házaspárnak jó kapcsolatban kell lenni, együttműködni maximálisan. Ha fújtok egymásra, úgy nem fog menni, ehhez egy normális, baráti kapcsolat szükséges!


És ami nagyon fontos, hogy a gyereknek valamennyire legyen kiszámítható, tehát legyen EGY otthona, amiről tudja, hogy az... és azzal együtt tudja, hogy néha máshol lesz, de ezt a lehető leghamarabb érdemes tisztázni vele. Tehát soha ne menjen úgy iskolába, óvodába, hogy nem tudja, ki megy érte aznap és hol fog aludni, mert akkor egy káosz lesz az élete!

2012. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kifejezetten ellenséges, és gyűlölködő a viszony, baráti lehet, ha szétmegyünk, nem hiszem, bár ki tudja. De én is ettől félek, hogy nem lesz rend az életükben, és én fogok a gyerekkel elköltözni, én szeretnék neki egy új, nyugodt otthont teremteni, de így hogy visszajárnak, és annyi időt töltenek mint nálam, nála is, ahol ráadásul felnőttek(8, és 9 évesek) azt fogják otthonuknak tekinteni.
2012. júl. 18. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor a te esetedben jobb, ha nem közös felügyeletben gondolkodsz, szerintem... vagy esetleg később, amikor már lecsillapodnak a kedélyek. Lehet később is módosítani, meg a láthatás az nem szentírás, az csak a minimumot írja elő, annál többet lehet biztosítani, ha olyan a helyzet...
2012. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tudom, hogy az a minimun két hétben két nap, ha többet engedek az az én dolgom, de ha ezt szeretném, akkor válóper, az meg 1-2 év, szeretnék megegyezni, mert már nem bírom sokáig, de közös felügyeletet akar, tudom hogy főleg a pénz miatt, nem érdekel, költse gyógyszerre, de a gyerekeknek akarok jót, hogy nekik mi a jó. Ha nem húzódna el így a válóper... de mondjuk a közös felügyelet is meg lehet változtatni később, csak akkor perre kell vinni, az megint min egy év, gondolom, most is szünet van a bíróságon szeptemberig, de jó nekik, biztos kevés a munka.
2012. júl. 18. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!