Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van esélyem a tartásdíj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem a tartásdíj csökkentésre?

Figyelt kérdés

Kislányom után megítélt a bíróság 70 ezer ft tartásdíjat.

Az állásom megszűnt, így szeretném csökkentetni az összeget.

Tény, hogy kaptam végkielégítést, nem olyan sokat, de pár havi fizetésemet megkaptam egy összegben. Bíróságon számít majd ez? Előfordulhat, hogy a végkielégítés miatt nem csökkentik,mondván, hogy fizessem a végkielégítésemből a tartásdíjat?

Magam ilyen 40-50 ezer ft tartásdíjra gondoltam. Munkám jelenleg sajnos még mindig nincs.


2013. márc. 21. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van, de nem vagyok biro:)


En ugy erzem, hogy ezesetben van alapja a keresednek. De talan ugy lenne fair, ha nem fix osszeget hataroznatok meg, hanem ha pl %osan, mert ha ujra annyi fizetesed lesz, mint eddig volt, akkor szerintem ugyanannyit fizess, mint eddig...ha meg alacsonyabb, akkor annak aranyaban kevesebbet...


Kicsit bonyolultan fogalmaztam, de remelem ertheto azert.

2013. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz erről beszélni a másik szülővel (nem derült ki, hogy az anya vagy az apa vagy e)? Nálunk a volt férjem 60at fizet, de volt fél év, hogy ő is csak 30at tudott. Mivel tudtam hogy nem arra megy ki a játék, hogy kihúzza magát a felelősség alól, hanem tényleg ennyit tud adni (és a gyereknek is megvolt így is mindene) nem problémáztam. Azóta újra a régi összeget adja.
2013. márc. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sajnos nem lehet beszélni volt feleségemmel, ezt az összeget is emeltetni akarta 120 ezer ft-ra. Bíróság nem tartotta megalapozottnak, azóta pokol amiket művel, tehát nem tudok vele beszélni, csak a jogi útból ért. Amint 1 napot késnék a fizetéssel, már jelentene fel a rendőrségen!
2013. márc. 21. 10:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor sürgősen fordulj bírósághoz a csökkentés miatt.

Új munka van kilátásban?

2013. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
sajnos eddig még nincs.
2013. márc. 21. 11:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Bíróságon kéred a tartásdíj csökkentését, mivel változott a helyzet.

És tényleg ne fix összeget kérjetek, hanem %-os megoldást, mert az legalább rugalmasan kezeli a béringadozást is. Havi minimális összeget így is meg fognak ítélni, de akkor is jobb a fixnél.

2013. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

70 ezer ft irreálisan sok 1 gyerek után!

A férjem is havi 20 ezret fizet, ez már elfogadhatóbb összeg.

Nyugodtan kérd a csökkentést, meg fogják ítélni.

2013. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A volt feleséged valami őrült, komolyan mondom...Ű

Nekem apa 30 ezret fizet utánam. De még ő ezt is felkiabálja -.-"


Az a nő meg nincs megelégedve, ennyi pénzzel? Ezgáz!

Minél előbb menny el a bíróságra.

2013. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérhetsz csökkentést de nem úgy müködik hogy te megmondod az összeget. Lehet hogy számít a végkielégités mert bér jellegű jövedelem csak nem hónaponként kapood hanem több havi bérezés egyben.
2013. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ha nem tartós a változás, el se indulj...
2013. márc. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!