Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van akkor ha a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor ha a gyerek megtagadja az apját?

Figyelt kérdés

A lányom 20 éves.Már 20 éve rendszeresen fizetem a tartásdíjat.Öt éves koráig nem volt semmi gond a láthatás-

sal.Ekkor újra nősültem és született egy fiam.

Mikor megtudták abban a pillanatban megszüntettek velem és

családommal minden kapcsolatot.15 éve nem láthatom lányomat,

mert ő nem is akar látni engem.

Csak akkor tudják a címemet,ha emeltetni akarják a tartás-

díjat.

Ha kapcsolatba akartam vele lépni, a válasz mindig az volt,hagyjam őt békén,mert neki új családja van.

Kérdem én,jól van ez így?

Csak köteleségeim vannak,jogom nincs semmire?



2013. febr. 24. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Ez csak most tűnt fel neked? Nem bántásból, de tizenöt évig miért törődtél ebbe bele? Odamentél érte egyáltalán?
2013. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 intrepid ***** válasza:
81%
Az élet nem mindig igazságos.
2013. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
ha akartad volna látni a lányodat, akkor megtetted volna a szükséges lépéseket (15 éve is bűncselekmény volt a láthatás korlátozása ;))
2013. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy erre 15 év után döbbensz rá....

De ha felhozza az új család témát, kérdezz vissza, hogy a régi család pénze azért jó?

2013. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Szomorú, mert te rendes voltál és szeretted volna látni. Ez inkább fordítva szokott lenni, főleg itt a gyik.hu-n.

:-(

2013. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem 15 év után döbbentem rá.Abban az időben az anyja is

férjhez ment.Az új apa pedig megfenyegetett,ha...

Nekem az új családom pedig félt.Sokan azt tanácsolták,

hogy várjak egy kicsit,ha a lányom nagyobb lesz,meg keres

ő majd magától is,vagy hasonlókat.Sajnos nem így lett.

Az új apa sincs már.Van megint egy mégújabb.

Ha el mentem még ajtót sem nyitottak.

2013. febr. 24. 13:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves Apuka!


Ne törődj most az elmúlt 15 évvel! Tudom ez nehéz lesz. Vannak közösségi oldalak, ahova a mai 20 éves lányok is regisztráltak. Próbáld megkeresni ott (iwiw, facebook, twitter, stb.)!


Ha sokáig nem is láttad, biztosan vannak olyan ismertető jegyek róla, amiből felismered (pl. ha sok Tóth Éva, vagy 30 Kiss Katalin van a portálon). Ne írj rosszat az anyjáról, csak azt, hogy szeretnél részese lenni az életének, valami szép és rövid levelet írj.


Luca

2013. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. Itt teljesen lényegtelen, hogy az apa miért nem látta a gyereket - mert a kérdésböl kiderül, hogy a "gyerek" (meg az anyja) nem akarták. Eröszakkal nem lehet egy kapcsolatot tartani, ha a gyerek ellene van.


2. Ha a "gyerek" már elmúlt 18 éves, akkor a tartásdij - ebben az esetben rokontartás már a neve - nem minden esetben jár, hanem csak akkor, ha a gyerek egyrészt még nappali tagozaton az elsö végzettsége megszerzéért tanul, másrészt nem lett érdemtelen. Az, hogy nem tartja a kapcsolatot az apával önszántából, az elég indok arra, hogy semennyit ne kelljen neki többé fizetni.


3. A lány részéröl igencsak szemét dolog a pénzt akarni az apától, viszont szóbaállni vele már nem.


Szóval jelenleg már semmilyen kötességed sincs vele szemben - a biróságon kérd a tartási kötelezettség megszüntetését. Viszont jogaid továbbra sem lesznek...

2013. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Sokan azt tanácsolták, hogy várjak egy kicsit,ha a lányom nagyobb lesz,meg keres ő majd magától is,vagy hasonlókat"

Kérdező, a világon semmi nincs, te annyiban vagy felelős érte, hogy - amint írod is - rossz tanácsokra hallgattál. Ezek a tanácsadók nem a te érdekedet tartitták szem előtt, ez remélem mára már neked is nyilvánvaló.

2013. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Nincs közünk hozzá, de lehet meg van rá az oka az anyukának, amiért tilt tőle, pl. ha te hagytad őt ott 20 éve, és egyedül kellett felnevelnie a kislányt, akkor teljesen érthető.

Ha ő nem akar látni téged, akkor valószínűleg nem fog veled foglalkozni, akkor sem ha zaklatnád bárhol, az anyuka pedig már nem tilthatja tőled.

2013. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!