Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermek betegsége miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermek betegsége miatt elmaradt láthatást jogilag kell pótolni?

Figyelt kérdés

Az erkölcsi része rendben van,hogy igenis illene pótolni,hisz a gyermek

érdeke is ez,feltéve persze ha apa személye normális, rendezett körül ötte minden stb.


Engem a jogi oldala érdekel ha egy anya erkölcsileg mégsem érzi hogy igen pótolni kéne.


2013. márc. 23. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanultam (még 7-8 éve) hogy igen, pótolni kell a rákövetkező hétvégén.

Nem vagyok jogász csak családjog tantárgyunk volt.

2013. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
A beteg gyereket miért nem lehet látni?
2013. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mert az anya úgy gondolja,hogy nem szabad látni.

Mint írtam,az erkölcsi része egyértelmű. Engem az érdekel ha az anya nem nem enged semmiből (látni,pótolni) akkor jogilag mit lehet tenni? Tehát jogilag pótolni kell?

2013. márc. 24. 10:29
 4/7 anonim válasza:
Igen joggilag koteles pótolni.
2013. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha időben kérelmezed akkor pótolni kell!
2013. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös ezt hogy érted? kérelmezni csak azután lehet amikor megtörtént az eset, tehát, hogy nem adta át anya a gyereket,nem? vagy hogy érted?
2013. márc. 25. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Kötelező a pótlás, a rákövetkező hétvégén. Ezt írja elő a csjt. is. Viszont csak akkor maradhat el a láthatás, ha az anya igazolni tudja. Tehát ha csak kicsit volt beteg, és orvoshoz sem vitte, akkor nem maradhat el.
2013. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!