Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most szeretném beadni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most szeretném beadni a váláshoz a papírokat. Férjemmel már 9 hónapja élünk külön, de gyerektartást nem fizet. Milyen papírok kellenek az ilyen váláshoz?

Figyelt kérdés
Így nem tudom közösmegegyezéssel beadni a papírokat, hisz a gyerektartásban nem tudunk dűlőre jutni. Nem hajlandó fizetni egy forintot sem. Bejelentett munkája nincs, tehát vonni sem tudnák tőle. Ettől függetlenül nem keres rosszul. Milyen papírok kellenek? Honnan tudom azokat beszerezni? Hogy állapítják meg ilyen esetben a gyerektartást? Az összegéről ilyenkor a bíró dönt? Hány példányban kell benyújtani? A férjemmel is alá kell íratni? Kérlek benneteket segítsetek!!!
2009. szept. 23. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
2009. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszerűen menj be a helyileg illetékes bíróságra a panasznapra,,

Ott megírják Neked a válókeresetet,,elmondod ott is ezt a helyzetet és ők segítenek Neked.

2009. szept. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

12,41-nek igaza van.

De,a gyerektartást válás nélkül is lehet kérni,azt tárgyalják külön ha kéred.Be van jelentve hivatalosan a külön élésetek?Én 5 évig éltem külön a férjemtől mire beadtam a válást,de a gyerek ügyét így is el tudtuk rendezni.Nincs össze kötve a 2 ügy feltétlen.

Tartásdíjra kötelezhető minden apa.

Kérd a bíróságtól,hogy előlegezze meg neked az állam,és majd rajta behajtják ahogy tudják.

De vigyázz,mert csak 6 hónapra visszamenőleg követelheted.

Így már jelenleg sajna buktál 3 hónapot.

Add be gyorsan,attól fog számítani vissza felé a 6 hónap,és a többi is ketyeg.Kifizetik neked majd egyben,Ő meg fizesse vissza ahogy akarja.Megérdemli az ilyen undorító bunkó pasas,aki nem gondoskodik a gyerekéről.

2009. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá az előző hozzászólásokhoz, hogy nem a bíróságon kell az állami megelőlegezést kérni, hanem a gyámügyön. A bíróság először ráküld egy végrehajtót és tőle fogsz kapni egy levelet, amivel mehetsz a gyámügyre. Ők elindítják az állami megelőlegezést, de közben még a rendőrségen is fel kell jelentened kiskorú veszélyeztetése miatt. Az, hogy 6 hónapra visszamenőleg igényelhető, csak papírforma. A valóság az, hogy akkortól utalják a pénzt, amikortól megigényelted és 3 évig kapod. Viszont előbb a gyerektartás megállapítását kell kérni a bíróságon. Mellesleg az én 3 évem most járt le és nem hosszabíthatom meg, mert nincs mit lefoglalni a volt férjemtől és bejelentett munkája sincs. Egyébként, ha ezután sem fizet lecsukják.

Kitartást kívánok hozzá, mert elég macera!

2009. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 13,22-es!

Akkor ezután már nem fogsz tartásdíjat kapni sehonnan?

Mert ha lecsukják az csak egy dolog,de onnan fizetést nem kap.Ha nem fizet tovább az állam,akkor senki?

2009. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves 13.26-os!Fogalmam sincs! De jó a kérdés! :) Ő most a végrehajtótól kért részletfizetést, mert ugye amit az állam nekem kifizetett helyette, azt neki vissza kell fizetnie. Most volt tárgyalásunk múlt héten, amivel lógott még, a bíró előtt kifizette viszont a szeptemberi gyerektartással már megint csúszik! Novemberben lesz megint tárgyalásunk. Majd rákérdezek. Bár, ha a részletfizetést ki tudta koldulni, akkor nem fogják lecsukni,de gondolom akkor megint lehet kérni az állami megelőlegezést erre hivatkozva. Vagy nem tudom, tényleg megkérdezem! Köszi a kérdést!
2009. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom,az ilyen ocsmány pasasokkal kifizettetném még a tárgyalásokat is,mindent kamatostul a nyakukba varrnék,hogy ne bírjon az adósságból kikeveredni.

Nem lenne egyszerűbb tisztességesen gyerektartást fizetni,akkor nem kellene a bíróságra járni,nem lenne herce-hurca.Megkímélné az anyát egy csomó idegeskedéstől.Talán mégis csak a gyerekéről van szó utána fizet nem?Nem az anyának fizet ajándékba.

Remélem kamatosan kell neki visszafizetni.

2009. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!