Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Probléma lehet, ha nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Probléma lehet, ha nincs bejelentett munkahely?

Figyelt kérdés
Szeretném elindítani a válást, de nincs bejelentett munkahelyem. 3 kiskorú gyermekem elhelyezésénél ez lehet probléma? A feketén szerzett jövedelem mellett ott a családi pótlék + főállású anya vagyok.
2013. máj. 10. 11:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%

12:25: na azért nem úgy van az, max ellenőrzést és bírságot kaphat.



Ha évek óta feketén dolgozik, akkor bizony ülhet.

2013. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan már, a fél országot lecsukhatnák! Nem szoktak letöltendő börtönbüntetéseket osztogatni 3 gyerekes anyukáknak azért, mert egy kis mellékes jövedelmet próbált szerezni.

Aki nekem volt ismerősöm arra csak rávágtak valami bírságot és ennyi.

2013. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

olvasd el légyszi, hogy mit írtam, utána írj okos gondolatokat:

a családi pótlék+főállású anyasági, egyéb,de nem rendszeres jövedelem és ezek mellett van még a be nem jelentett munkából származó jövedelem (ennek az összege a legalacsonyabb a 3 közül). ezekből adódik össze a 350.000 Ft.

Feketén egyébként "csak" 2 hónapja dolgozom

2013. máj. 10. 12:36
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi folyik be a feketemunkán kívül? Mert nyilván csak az érdekli a bíróságot. Gondolkodj már. Ők csak azt veszik figyelembe, amit látnak, legálisan...
2013. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

12-32! Ne vitatkozz az előtted válaszolóval (csak nem kollégám???)

A fekete munkával a munkavállaló nem lesz büntetve. Pénzbüntetést is csak a munkáltató kap. Mivel az Mt. szerint a munkáltatónak kell bejelentenie a munkavállalót, így a munkás nem tehet róla, ha nincs bejelentve.


A munkavállalóra az egyetlen hátrány, ha feket munkán, azaz bejelentés nélküli foglalkoztatáson érik, hogy yaíaz adatait leadják a Foglalkoztatási Szolgálathoz, és egy ideig nem is kaphat álláskeresési járadékot, ha kap, akkor felfüggesztik (mivel ő csak annyiban ludas, hogy munkanélküliként pénzt kap, és nem jelenti be aa központnak). Ennyit kap a munkás, de neki büntetés nincs, semmi.

A börtön meg jó nagy hülyeség, amit írtál. Nem valósít itt meg senki bűncselekményt, legfeljebb törvénysértést, azért pedig a munkáltató felelős.

2013. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, a 3 összeg közül a legalacsonyabb a fekete munkás jövedelmed. Hogy kapsz családi + főállású anyaságira önmagában majdnem 2-300ezret?

Egyébként ha ennyi a fehér jövedelmed és ennyi is marad válás után, akkor nem lesz probléma, hogy nincs bejelentett munkahelyed.

2013. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

ahogy már írtam, van egyéb jövedelmem, ami után adózok és azzal csak az a gond, hogy nem rendszeres! Ha a családi pótlék és a főállású anyasági összesen 300 e fölött lenne, akkor a lakosság nagy része - nem csak a kisebbség - ebből élne.


A "gondolkodj már" felkéréseket meg légyszi mellőzzétek, vagy inkább gondolkodjon az, aki így válaszol. Nem vitatkozni szerettem volna és nem adózási tanácsokat kértem, csak feltettem egy kérdést.

2013. máj. 10. 13:02
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rednszeres a jövedelem, akkor felvetődik a logikus kérdés: ha x hónapig ez nincs, miből fizeted az albérletet, számlákat, veszel a gyerekeknek enni, ruhát, cipőt stb? Ha ezt mind fedezi a csp+anyasági, akkor nincs gond.


Szóval hiába csűröd-csavarod, a válasz: IGEN, probléma lehet.

2013. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

" Nem vitatkozni szerettem volna és nem adózási tanácsokat kértem, csak feltettem egy kérdést."


Jó lenne ha megértenéd, hogy ezt a kérdést nem lehet értelmesen megválaszolni a jövedelmed ismerete nélkül, ugyanis a gyermekelhelyezés szempontjából marha fontos a bíróságnak, hogy az adott szülő rendelkezik-e olyan rendszeres bevétellel, amiből képes önmagát és a gyerekeket eltartani + a lakást fenntartani.


Magyarán ha a jövedelmed NEM rendszeres, az nem kielégítő, ahogy a feketemunka sem, hiszen nem jön számításba. A bíróságot az érdekli, ami RENDSZERES.


A gyet ca. 25.000 havonta, a csp pedig 3 gyerekre 48.000 ft. Havi nem egész 75.000 ft a minimálbér alatt van, tehát ha ez kiderül, erre egész biztosan nem kaphatja meg a gyerekeket, főleg úgy nem, hogy emelett még albérletben él.


Egyébként a férj jövedelme mennyi? Megegyeznétek egy fix összegű gyerektartásban vagy perelni kellene érte?

2013. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond kérdező, hogy csepegteted az információkat. Szedd össze a gondolataidat, és úgy kérdezz.


Tehát van x Ft havi rendszeres jövedelmed, y Ft nem rendszeres, de fehér jövedelmed. Az kérdés, hogy ez mennyire nem rendszeres, mennyire biztos, hogy van.

A fekete munkádat inkább hagyjuk.


Szerintem a legegyszerűbb, amit tehetsz, hogy ügyvédhez fordulsz. A fizetésed alapján van rá pénzed. Egy válóperes ügyvéd tud ebben tanácsot adni.

2013. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!