Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha én nem kérek semmi gyerekta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én nem kérek semmi gyerektartást és közös megeggyezéssel elválunk de a gyerek továbbtanul főiskolán, a bíróság akkor is kötelezi gyerektartás fizetésére a férjem?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudsz lemondani róla. A férjem is így vált el, a volt nej nem kért semmit, de a bíró mondta, hogy be kell írni egy összeget, maximum visszautalja neki az exfelesége.

Ha minimálisat is, de meg fognak ítélni gyerektartást.

2013. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyezetek meg egy összegben (10 ezer / hó például) aztán mond az ex-férjednek, hogy ne utalja és ennyi. Nem kell tudnia a bíróságnak erről.
2013. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki fizesse az egyik kölcsönünket mert eddig én fizettem és nem kérek semmit . Ha ezt leírjuk akkor is megítélnek valamit, mert én már nem tudom mi az oka , hogy nem adja be a válást?
2013. máj. 14. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Mért nem adod be te a vállást?

Mindegy ki adja be, ott van e az ex a tárgyaláson, elvállasztanak.

A gyerek tartás a gyerek pénze

nem lehet róla lemondani,

nem a kocsi hitelét kell ebből fizetni, ez a lakásra is áll,

mert a gyerek elsődleges elátására van étel ruha fütés...

ha továbbtanul nagykoruként jár az addig fizetett gyt vagy kérhet saját jogon rokkontartást ez akkor is járhat ha nem válltok el

2013. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt írtok be a papírra amit akartok, senki nem fogja ellenőrizni, hogy valóban fizetve van-e. Csak akkor van baj, ha az egyik fél megy a bíróságra.

Amúgy ha elmúlt a gyerek 18, már nincs gyerektartás, csak rokontartás. Az kevesebb összeg és még kevésbé veszik szigorúan mint a gyerektartást.

Szóval válásnak ez nem lehet akadálya.

2013. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!