Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szükségem lenne kb.5 millió...

Szükségem lenne kb.5 millió forintra. Havi 80-at tudnék törleszteni. Most 150 körül törlesztek havonta, de már nehéz, egyik hitel a másik után. Csak komoly válaszokat légyszíves. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, csak akkor tudok segíteni, ha nem vagy aktív báros, illetve van bejelentett jövedelmed és egy ingatlanfedezeted, amit fel tudsz ajánlani a banknak megfelelő értékű fedezetként.
2010. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia.Igen,tudom hogy ez megoldás lenne,csak egy gond van vele,hogy 5-en vagyunk tulajdonosai a háznak,s egy ember(apám)nem akar beleegyezni a zálogosításba..:(

Pedig ez megfelelő megoldás lenne nekem...

140 körül van a nettóm,BAR listán nem vagyok..

2010. aug. 13. 06:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Remélem van még a családban kereset, mert 140 nettóból 150-et törleszteni elég nehéz.

Én nagyon szívesen segítenék átnézni, milyen megoldások léteznek, még akkor is, ha bonyolult a helyzet. Nem csak hitelügyintéző vagyok, adósságrendezési tanácsokat is szoktam adni.

Ha érdekel, bátran írj személyes üzenetet!

Sajnos sokan kerülnek nehéz helyzetbe, ha csökken a bevétel vagy megugrika törlesztő, de vannak jó módszerek, hogy elkerüld a bar listát vagy akár teljesen rendezd az adósságot!


Sikeres pénzügyeket kívánok!

2010. aug. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
első voltam. sajnos a bankok csak egész ingatlanokat terhelnek :((
2010. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esélyed csak akkor van alacsonyabb kamatú, alacsonyabb törlesztőrészletű hitelre kiváltani a régi hiteleidet, ha ingatlanfedezetes hitelre tudod cserélni. Bármilyen más ajánlat nem jó megoldás, csak a problémát mélyíti el.


Azt viszont neked kell átgondolnod, értékelned, hogyan jutottál idáig, miért kerültél ebbe a helyzetbe? Szerintem csak akkor van értelme leülni a többiekkel megbeszélni az ingatlan elzálogosítását, ha minden következményével tisztában vagy Te is és a többiek is és fel tudod mérni a tetteid következményét.

2010. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "bíztató" választ,sokat segített.Nem azért kerültem ide mert szórtam a pénzt.S rohadtul tisztában vagyok a jelzáloghitellel,nem kell kiokítani belőle,mindenféle "KÁRÖRVENDŐ" embernek!Szerinted ha havi 160-18 törlesztést eddig megoldottam,akkor a jelzáloggal 60-at nem oldanék meg!Azok írjanak akik segíteni is tudnak!
2010. dec. 27. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Félreértettél, semmiféle kárörvendés nem volt bennem, kioktatás sem, amikor azt írtam, neked/nektek kell átgondolni, mit jelent a jelzáloghitel.

Mint hiteltanácsadó, azt látom, azt tapasztalom, nagyon sokan vesznek fel úgy hiteleket, hogy nem mérlegelik előre a következményeket, de olyat is sokat látok, akik a fogyasztói társadalom nyomására vesznek egy rakás nem létszükségleti tárgyat, utaznak, költekeznek sok milliós hitelekből.

Mivel Téged, a helyzetedet, a körülményeidet nem ismerem, így nem tudom megállapítani, mi az oka az eladósodásodnak, viszont tény, csak jelzáloghitellel lehet csökkenteni a mostani törlesztőrészleteidet. Ha apukád ebbe nem egyezik bele, akkor nincs semmilyen más jó megoldás, bárki bármit ígér.

2010. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg apádnak, hogy akár tetszik neki, akár nem, miattad már így is, úgy is veszélyben van a lakása, ha nem bírod tovább fizetni a hiteleidet. Tökmindegy, hogy beleegyezik-e a zálogosításba.

Ugyanis ha a bank megszerzi a te tulajdonrészedet a házból, akkor majd azzal fog kezdeni, hogy pert indít közös tulajdon megosztása miatt.

Aztán vagy kifizeti neki apád meg a többiek a te részedet a házból, vagy pedig elárverezik az egész házat, a befolyt összeget meg felosztják a volt tulajdonosok közt.

2010. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!