Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondoltok az anyáról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az anyáról, ha a gyerek az apánál marad válás után? (látogatja, nem csak kéthetente) Rossz anya? Ez az általános vélekedés?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Én nem bírnám ki 2 napnál tovább a gyerekem nélkül.Szóval ha lemondanék a felügyeleti jogrol apa javára akkor rossz anyának tartaném magam.
2013. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem láthatunk bele minden család életébe! Lehet, hogy a nő anyai érzelmek hiányában lemondott a gyermekről, hogy annak legyen esélye a boldogságra. Konkrétumok nélkül butaság ítélkezni!
2013. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az anya ? . .. Én nem gondolom feltétlenül rossz anyának ,lehet,hogy a gyermek érdekeit nézve nézve döntött úgy,hogy jobb ha az apánál marad. Nem jelenti azt,hogy nem szereti a gyerekét ...
2013. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
A kérdés megfordítva is felteendő: rossz apa, ha a gyerek az anyánál marad? Az anya és az apa egyenlő mértékű szülők.
2013. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 okoska31 ***** válasza:
33%

nyilván a gyerek életkora sem mellékes.


más egy 2-3 éves gyereket az apával hagyni, és más egy 15 éveset.


egy biztos: az az anya, aki lemond a gyerekéről, nem anyatigris típus. ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy rossz anya. Ha önmaga ismeri fel, hogy nem tud/nem akar gondoskodni a gyerekről (bár akkor mi a francért kellett szülni), de az apa viszont apatigris - akkor a gyereknek is az a jobb, ha apánál marad.


az megint egy más kérdés, hogyha azért hagyja apával a gyereket, mert külföldre akar menni egy másik férfival, vagy egyáltalán egy férfi kedvéért mond le róla, stb - stb - azaz abszolút önzés vezeti a lemondást - akkor igen, az rossz anya...

bár ilyenkor is jobb a gyereknek egy biztos szülővel, mint egy bizonytalan valakivel.

2013. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 zabmester ***** válasza:
100%

Manapság ez nem túl megszokott, úgyhogy biztos sok emberből csodálkozást vált ki, de ha normális, értelmes emberekről van szó, akkor valószínűleg olyan döntést hoztak, ami a legjobb mindenkinek.

Meglehet, hogy amíg együtt éltek, addig is az apa volt többet a gyerekkel, hozzá kötődik jobban, ezért maradt nála a gyerek. Ettől még nem rossz anya valaki. Az is lehet, hogy az anyának olyan a munkája, hogy gyakran napokat nincs otthon, akkor már jobb a gyereknek, ha nem naponta hurcibálják máshova, hanem nyugiban tud élni az apukájával, és közben az anya is annyit van vele, amennyit csak tud.

2013. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor a helyzet kívánja úgy hogy az anyuka legyen a hétvégi szülő. Ettől még jó anyuka lehet az illető.

Amikor én váltam a fiam 10 éves volt éppen el elkezdődött a tanév. A fiam kérésére úgy egyeztünk meg az apjával hogy az általános iskolai tanulmányai miatt az apjával marad. Amikor iskolaváltás lesz, akkor hozzám költözik. Mivel normálisan, barátságban váltunk el, nem láttam semmi kifogást hogy ne maradhasson az apjával. Ugyanolyan jó szülőnek tartom az apját mint magamat. Így pár évig amíg el nem ballagott a fiam, én voltam a hétvégi anyuka. Minden hétvégén és ünnepeknél, szüneteknél velem volt. Az iskolai időt az apjánál töltötte. Nincs ebben semmi rossz, nem lett lelki sérült a gyerek sem. Nekünk így alakult..

2013. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 okoska31 ***** válasza:
27%

azért azzal, hogy az apa és anya egyenlő szülők egy kicsit vitába szállnék.


egy anya-gyerek optimális kapcsolatot egy apa sosem tud elérni a gyerekével - vagy legalább is kisgyermek korban biztosan nem.

ennek egyetlen, marha egyszerű oka van: a gyerek az anya hasában növekszik, és az elején táplálni is az anya fogja (a társadalmi berendezkedésnek köszönhetően meg sokszor ő van vele otthon).

így egy anya-gyerek kapcsolat sokkal szorosabb.


ismerek olyan családot, ahol úgy döntöttek a szülők, mindenki megelégedésére, hogy apa megy gyes-re, és anya a családfenntartó.

de még itt sem tudott az apa szorosabb kapcsolatot elérni a gyerekkel, mint az anya - az viszont tény, hogy ebben a konkrét esetben egyenlő szülőkké váltak a gyerek növekedésével...de ugye azért nem az az általános, hogy apa marad gyes-en....

2013. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne rossz anya?


Lehet,hogy ezerszer jobb anya, mint az, aki erőszakkal maga mellett tartja, munka miatt sosem látja, másra bízza állandóan, eltartani alig tudja, de csakazértis ragaszkodik hozzá.

Sokkal jobb anya az, aki tudja, mikor van jobb helyen másnál a gyereke. Nagyon nehéz lehet az anyának ilyenkor, de én felnézek arra, aki a gyereke érdekét képes nézni, nem a sajátját.

2013. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyénfüggő. Nálunk is így alakult végül, de nem azért mert az anya rossz szülő lenne. Ha ilyen lenne egy rossz anya akkor szebb lenne a világ:) Kicsi volt a mostohafiam mikor elvált a férjem az első feleségétől. Közösen nevelték tovább. Az anyánál volt/van ugyan elhelyezve, de a férjem is akkor látta/vitte amikor akarta. 4-5 éves korára (1 múlt mikor szakítottak) beállt az a rendszer hogy pár napot nálunk volt, párat az anyukánál. Emiatt is támadta sok okos amúgy férjem exét, már emiatt is sz.r anya volt. Holott a gyereknek teljesen megfelelt ez az állapot. Sőt. Most 15 éves, 2 éve él "csak" nálunk. Ez úgy alakult ki, hogy itt van saját szobája, szerencsére két gyerekszobát tudtunk kialakítani. Ott mikor a kistesója 1,5 lett, át akarták a nappalit rendezni hogy át tudják tenni a szülőihálóból, mostohafiam mondta, hogy nem kell apánál van saját szobám, itt kibírom a kicsivel. Ebből lett az, hogy mégiscsak a saját kuckó miatt többet volt itt. Mikor már feltűnt a különbség, akkor az anyukája megkérdezte hogy nem e akarja még mindig a saját szobát, de mondta, hogy nem, jó ez így, ha az anyját sem zavarja, hisz így is sokat vannak együtt. Egy héten 5 napot tényleg mindig találkoznak, de inkább 6ot, csak már nem nagyon alszik ott, hetente-kéthetente egyszer. De sokat megy, vagy átjönnek ők (baráti a kapcsolatunk) Ez mindenkinek megfelel így. Attól hogy nem élnek együtt mindig, még jó anya. Én mondom gonoszújnőként:D
2013. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!