Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás ügy, mit jelent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás ügy, mit jelent?

Figyelt kérdés

"Az, hogy az adós önként nem fizet, vagy kevesebbet fizet,mint amennyit a marasztalás értelmében kötelessége volna, egymagában még nem tekinthető rosszhiszemű magatartásnak. A rosszhiszeműség megállapításához ezen

túlmenően másra is szükség van az adós oldalán, pl. arra, hogy lakóhelyének megváltoztatását a jogszabály rendelkezése ellenére ne jelentse be a hatóságnak, vagy

bizonyos körülmények tekintetében tudatosan tévedésbe ejtse a tartásra jogosultat."


Az exem feljelentett gyerektartás nem fizetés miatt már egy éve. Jó kapcsolatban álltunk, kapcsolattartáskor találkoztunk , sőt email-es kapcsolatban állunk havi szinten. Most értesültem róla, hogy keres a rendőrség mert nincs bejelentett lakcímem. (nincs állandó lakcímem, így érvénytelen a lakcímkértyám) Mit akar így elérni az exem? Eddig azt hittem hogy jó kapcsolatban vagyunk. Fél évet nem tudtam fizetni, mert munkanélküli voltam. De már több mint fél éve fizetem rendesen a gyerektartást.



2013. máj. 25. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt a fél évet amit nem fizettél azt is ki kell fizetned, azt jelenti.

a kereset értelmében, ha a bíróság úgy dönt, akkor az állam megelőlegezi a gyerektartást, neked pedig majd az államnak kell apránként kifizetned, vagy visszamenőleg is lesz lehetőséged, ha tudod kifizetni az elmaradásodat.


Ha nem fizetsz letiltják a fizetésedből....


Azt nem értem, hogy ha elvileg jóban voltatok miért nem mondta, hogy az nincs elfelejtve... nem egyből feljelenteni kell a másikat....

2013. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én már több mint fél éve fizetem a gyerektartást, a jelenlegi feleségem segítségével, mert nekem sajnos nincs munkám. De megeggyeztünk az exxel szóban, hogy törleszteni fogom az elmaradt félévet. Erre feljelent. Nagyon kétszínű és számító nő ezek alapjn. Szemedben mosolyog aztán a hátad mögött áskálódik. Az állam visszamenőleg nem fizet ki semmit,csak előlegez, de nem kell előlegezni, mert fizetem a gyerektartást. Ja és ő egy évet követel visszamenőleg.
2013. máj. 25. 17:03
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekünk ráadásul most születik meg a közös babánk (4 év házasság után). Örülünk ha tudjuk fizetni rendesen minden hónapban a pénzt.
2013. máj. 25. 17:05
 4/8 anonim ***** válasza:
De abban a fél évben, amikor munkanélküli voltál, akkor valószínűleg kért az exed gyermektartásdíj megelőlegezést, melynek kiegyenlítése később Téged terhel. Hiába fizetsz azóta rendesen, a kimaradást pótolnod kell.
2013. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

fél évet visszamenőleg is fizet, d a bíróság megítélheti neki az 1 évet is, ah addig nem fizettél.....

nem szóban hanem írásban kellett volna


nem írta egyikünk sem hogy fair....de a gyerekeket akkor is kell nevelni amikor te munkanélküli vagy ez a felelősség pedig kettőtöket terhel...

attól, hogy újabb gyereked születik a meglévőkről kell gondoskodni!

Nem tudom mennyit fizetsz, de ha megszületik akkor esetleg kérhetsz csökkentést, ezen okból de ez függ attól, mennyit ítéltek az elején...

Ne felejtsd el, hogy az exed álnokságáról a gyerek nem tehet.....

2013. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tipikus női hozzáállás. Ez ilyenkor így megy, a cél a volt férj totális kicsinálása.

Az idézetet amúgy honnan vetted?

2013. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az viszont elég gáz, hogy jó kapcsolat ellenére az exfeleség nem szól egy szót sem a perelésről. A gyerekek nem hibásak. Ez az idézet a végrehajtási törvényben is és a Ptk-ban is megtalálható (Ptk. 280§ (3))
2013. máj. 26. 12:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Sima lekcímellenőrzésre ment ki a rendőrség és a végén közölték, hogy körözés alatt állo, de nem mondták az okát, hiába telefonálgattam a kapitányságra semmit nem közöltek. Muszáj volt ügyvédet fogadnom, aki kiderítette miről van szó és képviselni fog a tárgyalás alatt is. Csak ez nemkis pénzembe fog kerülni. Ez elkerülhető lett volna, ha szól az ex, hogy oldjuk meg valahogy a hátralékot. De valószínűleg csak bosszúból tesz mindent, mert irígy ránk hogy boldogok vagyunk a feleségemmel. Pedig már ő is kapcsolatban van 2 éve egy hasonlóan elvált emberrel, akivel össze is költöztek.
2013. máj. 26. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!