Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki lehet jutni a hitelcsapdábó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet jutni a hitelcsapdából váláskor?

Figyelt kérdés

Az élettársammal 7 éve vagyunk együtt, de szétválnak útjaink. Vettünk egy házat, ami 1-2 hónapon belül végrehajtásra kerül. A hitelünk a duplájára nőtt, a volt párom az adós, én az adóstárs, a ház fele-fele tulajdonban van. Még a végrehajtás után is fejenként legalább 4-5 millióra fog rúgni a tartozás. Van ebből bármilyen kiút?

Van egy 4 éves kislányunk, akit én fogok nevelni, és nem fogom tudni fizetni a hitelt, az albérletet egyszerre...


2013. máj. 27. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha a te neved is benne van a szerződésben, akkor nem hiszem, de kérdezz erről egy pénzügyi szakembert inkább.
2013. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha létezne magáncsőd, akkor lenne megoldás. (A Jobbik be akarja vezetni). Akkor nulláról újraindulhatnál. Így sajnos vonni fogják a fizetésed 33 %-át és nem fogja érdekelni őket, hogy élsz-e, halsz-e...

Kezd előlről az életed külföldön!

2013. máj. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy jobb lenne kiköltözni, de nem szeretném, kirángatni a kislányomat a környezetéből,és itt van mindenkink...
2013. máj. 27. 10:06
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Pedig én is ezt akartam mondani, hogy irány külföld.A gyerekek hamar megszokják máshol is az életet, az meg hogy itt van mindenki....Abból a mindenkiből tud Neked valaki majd segíteni törleszteni???Ha igen, akkor maradj, ha nem akkor én mennék a helyedben.
2013. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A bankot sajnos nem érdekli. A fizetésed 33%-át vonni fogják amíg vissza nem fizetitek a maradék hitelt.

Külföld sem olyan egyszerű mert az apa engedélye nélkül nem viheted a gyereket külföldre.

2013. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg létezik egy ún "ELSÉTÁLÁS JOGA", ami tudtommal mindenkit megillet, akinek jelzáloghitele van. Tehát az mondhatod, hogy nem tovább, itt az ingatlan és elsétáltok.


Sajnos nem tudom, hogy milyen esetekben lehetséges, hogy a mi országunkban hogyan van, de ez egy létező dolog elvileg.

2013. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez lenne a legjobb megoldás, elvileg ez a magáncsőd, nem? Mi nem bánnánk, ha vinnék a házat, inkább odaadjuk, csak utána jó lenne tiszta lappal kezdeni... mind a kettőnknek...
2013. máj. 28. 08:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon jelenleg nincsen magáncsőd (csak a vállalkozások jelenthetnek csődöt...). Európa sok országában ez létező és szükséges eljárás. Sajnálom. Ha nem akarsz külföldre menni, akkor marad az, hogy itthon feketén dolgozol, vagy a fizetésedet külföldi számlára kéred (de ez is csak olyan cégeknél működhet, amik külföldi bejegyzésűek). Magyarország egy ilyen ország sajnos.
2013. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!