Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor csak a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor csak a házasság alatt szerzett dolgok feleződnek? Mi van azokkal a dolgokkal, amit házasság előtt vettünk, akár közösen akár külön-külön?

Figyelt kérdés
Több év együttélés után, rövid házasság. Házasság alatt kevés dolog lett vásárolva, minden még az előtt lett. A férj nem akar semmit odaadni, azt mondja menjünk ügyvédhez. Valamit tudok bizonyítani számlával, hogy én vettem, valamit nem. Mi lesz ezekkel a dolgokkal? Kiszámoltam, ha az együttélés alatt vásárolt dolgokat elfelezzük, kb a fele mindenképp nála marad, mert a lakás az övé, pl. redőny, lakásfelújítás stb. Így a háztartási gépek, bútorok lenne a vásárolt dolgok másik fele, amit én vihetnék. Ezeket nem akarja odaadni.

2013. máj. 5. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Amiket a férjed a házasság előtt vett, ahhoz mégis milyen jogon formálnál tulajdonjogot? Ugyanígy a lakására sem, ha az az ő tulajdona, és nincs a te neveden is. Amiket számlával tudsz bizonyítani, hogy a tiéd, azt vigyed.
2013. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmi olyat nem vinnék, amit ő vett, van amit én, van amit közösen. A közösből pl. redőny nem tudom elvinni, így vinnék egy háztartási gépet. Fele-fele. A lakás nem kell, az az övé.
2013. máj. 5. 22:25
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Próbálj beszélni egy ügyvéddel. Szerintem az együttélés alatt vett dolgok is közösnek számítanak.
2013. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

[link]

(2. válaszoló voltam)

2013. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Ami a házasság elött megvolt valamelyikötöknek, az mindig saját vagyon marad (pl. ház, autó vagy hasonló nagyobb értékü dolog), illetve ha ezek közül valamit elad, akkor a helyette vett vagyontárgy is.


Amit a házasság alatt vettetek, az közös, az értéke felezödik, és ebbe tartozik az is, ha valaki saját vagyonára ez idö alatt nagyobb összeget költenek )pl ház felúitása, részletek törlesztése), akkor az az összeg közös szerzeménynek számit és válás esetén felezödik.


Az élettársi viszony/együttélés esetén amit ez idö alatt szereztek, az annak a tulajdona, aki vette (ha számla van róla), illetve amit a közös élethez vettek, az az érték a jövedelmek arányában osztódik.


Mindenképpen érdemes elmenni az ingyenes bírósági panasznapra, ott a jelenleg érvényes szabályzás szerint tudnak felvilágositást adni. De az biztos, hogy olyan nincs, hogy az egyik fél nem kap semmit. A vagyonmegosztás nem úgy megy, ahogy a férjed gondolja, a válóper során ezt is tárgyalják és a biróság dönt, ha nem tud megegyezni veled.

2013. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben nekem azt mondta anyukám, hogy legyek nagyvonalú. Így költöztem.

Igen, buktam a dolgon. Anyagilag mindenképpen. Néhány dolgot sajnálok is kicsit, például a bőrgarnitúrát, ami miatt egy évig rágtam a fülét, mert nem akarta, de aztán annyira beleszeretett, hogy meg akarta tartani. Pedig nem kevés utánajárásom és pénzem van benne.


Ha összeszámolom, igen, nem kevés pénz. De ha azzal számolok, hogy ha nem nála laktam volna, hanem albérletben, arra is elment volna ennyi. Ezek csak tárgyak. Majd veszek újakat. Az, hogy békében tudtunk elválni, bőven megért ennyit.


Szerintem ezt is gondold át. Végül is ezek csak tárgyak :)

2013. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Közben csomó dologról találtam számlát, az én nevemre szól, vagyis szüleim nevére, ők vették nekem papíron, valamit ők is fizettek, a többit meg felesben.

Sajnos mi nem tudunk békésen elválni, így ragaszkodok mindenhez, ami az enyém, szerintem nem nagy kérés. Amíg nem találok munkát, eladom őket és nem halok éhen, talán.

2013. máj. 6. 14:43
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert közös cégben dolgoztunk, ugye ez is megszűnik.
2013. máj. 6. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit a szüleid vettek, az saját vagyonnak számit, arra semmiképpen nem tarthat igényt a férj.
2013. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, de úgy tűnik megoldódott.

Megfenyegettem céges dolgokkal és mindent odaad, amire igényt tartok. :)

A zöld kéz ment!

2013. máj. 6. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!