Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válóper során a bírósági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válóper során a bírósági keresetben leírtam, hogy a volt feleségem éjszaka kimaradozott és más férfiakkal is találkozott. Most beperelt rágalmazásért és becsületsértésért. Elítélhetnek emiatt?

Figyelt kérdés

Amit leírtam az valóban úgy volt, sajnos tényleg sokszor ment el éjszaka, hogy a munkahelyén berendelték. Egyszer azonban felhívtam és közölték, hogy nincs ott, ma nem rendelték be, de rengeteg más jel is utalt arra hogy megcsalt.

Sajnos azonban ezeket nem tudom semmivel sem bizonyítani, mivel sem a telefonbeszélgetést, sem amit otthon ő mondott nem vettem fel. A tényeket viszont leírtam a bírósági keresetben, mondván hogy egyáltalán nem azért romlott meg a házasságunk, mint amit ő állít, hanem többek közt ezek miatt. Az ügy aztán egy kissé elbonyolódott, mert más hatóságok is képbe kerültek a viták miatt, és lett egy nagyon ronda válás a vége, de ezen fejleményeket nem részletezem, mert hosszú lenne.

Most azonban kaptam egy levelet, miszerint beperelt rágalmazásért és becsületsértésért, mert én valótlan dolgokat állítottam róla hivatalos iratokban.

Amit állítottam az nem valótlan, de tényleg nem tudom bizonyítani. (Igaz ő sem az ellenkezőjét.)

Mi lehet egy ilyen ügy kimenetele? Elítélhetnek ezért?


2013. jún. 1. 06:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ha nincs bizonyítékod, akkor rágalmazás. De miért nem lehet normálisan elválni? miért csak mocskolódva? A bíróság akkor is elválaszt, ha csak annyit írsz a keresetbe, hogy a házassági életközösség megromlása miatt kéred a házasság felbontását...Nem egyszerűbb lett volna?
2013. jún. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Rágalmazás:

179. § (1)455 Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt,

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.


Becsületsértés:

180. § (1)456 Aki a 179. § esetén kívül mással szemben

a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben,

b) nagy nyilvánosság előtt

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.


Nem tartom valószínűnek, hogy emiatt elítélnének!

Hatóság félrevezetése

237. §599 Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan - amennyiben a 233. § esete nem forog fenn - vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2013. jún. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
becsületsértésért be sem perelhet...
2013. jún. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
De perelheti...
2013. jún. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem minek kellett a válásnál ezeket leírnod. A bíroságot Mo-n egy kicsit sem érdekli ki miért válik el, Mo-n nem eszerint ítélnek szerencsére, ez még gyerekelhelsezésnél sem számít.


Gondolj bele, ha számítanai (mint az usában), akkor a feleséged meg azt írta volna le, hogy te milyen trehány vagy az ágyban, nem mostad meg a kukacodat mielött össze raktátok, vagy büdös volt a szád mikor reggel megcsókoltad. Ilyen szennyeseket kiteregetni nagyon rossz dolog, lelkileg tönkre tezs mindenkit. Te meg fogtad és ezt elkezdted.

Ha nem akarsz pereskedést akkor fogod magad és bocsánatot kérsza volt feleséged miatt, azért, hogy ilyet leírtál. Ha jogosnak gondolod a vádakat, akkor ne a vádak miatt kérj bocsánatot, hanem azért mert kiteregetted.

2013. jún. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
De mi volt a célod ezekkel? Miért írtad le a beadványban? Mit szerettél volna elérni vele..?
2013. jún. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem valószínű, hogy bármelyik miatt is felelősségre vonnak, de teljesen feleslegesen írtad bele mindezt a keresetlevélbe, csak magatokat járatod le ezzel (magadat is, elvégre nézhetik úgy is, hogy micsoda céda, illetve úgy is, hogy milyen férfi az, aki mellől a felesége eljár bulizni és másokkal hetyegni, mert nem kapja meg otthon, ami kell neki...). Egyébként a bíróságot ez nem érdekli, a váláshoz nem kell indokolás, meg bizonyítás.
2013. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Most akkor kimaradozott és férfiakkal találkozgatott, vagy egyszer nem a munkahelyén volt éjjel?


Más hatóságok... eljárt a kezed??

2013. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért írtam le mert eredetileg ő állított rólam hazugságokat, és én ezeket lényegében válaszként írtam le, hogy mi is volt az elhidegülésünk és a válásunk igazi oka. Ő állított engem be agresszívnek, szerinte én folyton veszekedtem vele, meg sokkal durvábbak. Most már tudom, hogy nekem kellett volna akkor rögtön beperelnem rágalmazásért és nem leírni az igazságot.
2013. jún. 1. 10:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Nyugi, emiatt nem fognak elítélni.

Azon túl nagy valószínűséggel ilyenkor a feljelentők is elkövetik azt a hibát, hogy lényegében magával a feljelentéssel ők is rágalmaznak, aztán nincs az a bíró aki igazságot tesz egy ilyen családi ügyben, mert mindenki a maga véleményét tartja igaznak. Attól még nem lesz valami rágalmazás, hogy te leírod, hogy miként történt valami, hiszen ezen az alapon az összes bírósági per után lehetne rágalmazási pert is indítani, hiszen a felek másként mondják el a dolgokat. A határ valahol ott van, hogy ha leírod, hogy a feleséged egy kurv@, akkor azért elővehetnek, de ha azt írod le, hogy úgy viselkedett, mint egy kurv@, akkor azért nem. Gyakran például lehülyézik egymást, vagy elmebetegnek állítják be a másikat, kvázi vélelmezik és ezért vizsgálatot kérnek, de ez sem büntethető. Viszont ha azt írod, hogy orvos is megállapította, hogy elmebeteg akkor az gáz. A határ nagyon kényes, de a lényeg, hogy tényként nem állíthatsz be tulajdonságokat, de azt nyugodtan leírhatod, hogy hazudik, abból nem lesz semmi bajod.

2013. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!