Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi várható, ill. mit néznek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi várható, ill. mit néznek a lakásban a környezettanulmány alatt?

Figyelt kérdés
A férjem nevében írok! Az első házasságából van 1 közel 17éves gyereke a férjemnek! Gyermektartás felemelését kérte a volt feleség (irreális 25. 000Ft-ot akar havonta), de mi be adtuk a bíróságra a vagyoni nyilatkozatunkat, hogy nem tudjuk kifizetni, mert mindketten munkanélküliek vagyunk! Albérletben élünk, az én szüleim segítenek nekünk anyagilag! Most jönnek hozzánk környezettanulmányra! Nem élünk luxusban, a lakást bútorozva béreljük! , de azt szeretném kérdezni, ami esetleg luxusnak számít az a kb.8 éves 106cm-es projekteres tv-nk (amit én vettem anno a prémiumomból, kéz alól ismerőstől),1db.5éves házimozi (amit szintén én vettem), és a 2 éves laptopom, amit apukám segítségével tudtam megvenni! Ezeket a dolgokat amit felsoroltam "luxus" cikkeknek vehetik? , és nem nézik, hogy mikor szerezte az ember?
2009. okt. 7. 14:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Inkább addig vidd el a szüleidhez, de egyébként a havi 25ezer a mai világban semmire se elég,nem hogy egy 17éves gyerekre...
2009. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

semmire nem elég a 25000,az igaz.de ebben az esetben azért még se ezt kéne nézni,hisz munkanélküli a kérdező és a társa is.náluk 25000ft valószínű sok mindenre kell hogy elég legyen sajnos.

nézni fogják a lakás felszereltségét.legyen albérleti szerződésed amin rajta áll hogy bútorozva bérled,illetve igazolni tudd a munkanélküliség fennálását.a laptopot elrakhatod,de ne dugdosd el a cuccokat mert bármikor kimehetnek bejelentés nélkül és ha ott látják akkor,kiderül hogy eldugtad a dolgokat,és akkor nehéz lesz kimosni magad.légy őszinte és mondd el hogy milyen körülmények közt éltekilletve mi honnan van.őszinteség a legfontosabb.amúgy ha nincs jövedelmetek akkor nem fognak emelni.

2009. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Off: azt a 25 ezret amit az apuka küld, az anyukájától is "meg kell kapnia". Havi 50 ezerből azért lehet kezdeni valamit. 17 évesen meg el tud menni dolgozni.


Nálunk ugyan ez volt, apukám előző házasságából született egy fia, a bátyám. 2007ben apukám eltörte a lábát, azóta is bottal tud járni csak. A balesete után néhány hónappal apukám írt a volt feleségének (csak emailben kommunikáltak, a fia évente 1x hívta fel, látogatni nem látogatta!), hogy nem tudja fizetni, mert ő táppénzen van, anyukám munkanélküli, én meg iskolába járok. (tartós beteg vagyok, minden hónapban emelt családi pótlékot kapunk emiatt). A volt felesége azt mondta, hogy amit kapunk pénzt miattam, azt mind küldjük el az ő gyerekének. Ez 23 ezer ft körül van, apu régebben 17500 ft-ot küldött. Persze akkor a bátyám 23 éves volt már, de még tanult. (De mivel megszakította a tanulmányait., így nem járt neki valójában pénz!). Bepereltek minket, hozzánk is kijöttek környezettanulmányra. Volt akkor 2 számítógépünk, 4 tv-nk, 3 dvd lejátszónk, 4 mobil, új hűtő és új tűzhely. Az előszoba és a nagyszoba frissen volt festve. Ezeket mind felírta a férfi egy papírra. Mondtuk neki, azt vegye figyelembe, hogy ezeket akkor csináltattuk meg, amikor anyukám és apukám is dolgozott. Végül is annyi lett belőle, hogy mi nyertjük meg a pert.

Szóval ha rákérdeznek, és bizonyítani tudod, hogy ezek a dolgok nem újak, akkor elméletileg nem veszik figyelembe.

2009. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A havi 25000 az nem irreális egy 17 éves gyermek esetében.

A környezettanulmány egyébként nem oszt nem szoroz,nem egy tv-n,laptopon áll vagy bukik a dolog.

Viszont az is furcsa,hogy két felnőtt ember még alkalmi munkákat se tud vállalni.

A férjednek van egy gyermeke kutya kötelessége gondoskodni róla(te meg így kaptad,ha így is kellett,akkor ez van)

Szerintem meg kellene próbálkozni megegyezni az anyjával,esetleg természetben besegíteni(ha munka nélkül vagytok lehet kiskertet művelni,keresni ismerőst,aki korrepetálja,nyelvet tanítja a gyereket,munkáért,szivességért cserébe)talán ha az anya azt látja,hogy a gyerek ! mellé álltok,akkor nem akar pereskedni.

Egyébként,ha meg is ítélik a kevesebb tartást,mit mond a férjed a fiának,hogy áll elé?erre gondolt-e már?Mert ha családban élnének,nem hinném,hogy hóvégén azt mondaná a gyereknek,hogy bocs fiam,de nincs kajáravaló,mert munkanélküli vagyok...

2009. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló!

És téged soha nem furdalt a lelkiismeret,hogy míg nektek jutott több számítógép,meg tv,mobil,addig lehet,hogy a bátyád éhezett?

Mert ha havi 23-at fizetett apukád,akkor azt jelentette,hogy a fizuja max. havi 92 ezer lehetett (legalábbis bejelentve).Abból meg minderre nem tellhetne.Tehát volt ott más pénz is.Abból miért nem jutott a fiának?

2009. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ohó elnéztem,csupán 17.500 ez 70000-es fizut jelent,még kevesebb.

Szóval ez eléggé gáz...

2009. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Bizonyítani tudom,ill.a szüleim,hogy tőlük kaptuk a dolgokat,és hogy ők segítenek nekünk!Alkalmi munka??Miről beszélsz?,semmi munkalehetőség nincs sajnos,ha lenne,akkor nem lennénk munkanélküliek!Egyikünk sem önszántából lett az!Kiskert,meg ilyenek?A város közepén?Ne viccelj!!!!:)

Amúgy meg,hogy néz a gyerek szemébe?Sehogy,ugyanis egyáltalán nem tartják a kapcsolatot,hosszú évek óta!,de aki ezt írta,az biztos nő,mert érződik a válaszából!Az anyuka most "kepeszt",mert otthagyta saját önszántából a munkahelyét,mert kényelmesebb neki otthon,a pasija elhagyta,és most azt hiszi,lehúzhatja a bőrt az ex-férjéről!A lényeg:köszönöm a válaszokat!!(már amelyikből érezni lehetett,hogy átérzi a gondunkat)

2009. okt. 7. 18:16
 8/21 anonim ***** válasza:

Akkor csak bizonyítsd,meg tarsd el a mihaszna férjedet.

Persze az ex "direkt" lett munkanélküli,Ti meg a szegény áldozatok!

Sajnálom szegény gyereket,ti meg megérdemlitek egymást.

Igen nő vagyok,és SOHA nem azt lesném hogy hogyan tudnám megrövidíteni a gyermekeimet.A város közepéből is ki lehet menni bárhova,bárha a naccságának nem tetszik...

Átéreztem volna a helyzeteteket,ezért is próbáltam kompromisszumos megoldásokat javasolni,amivel nyithatnátok a gyermek anyja felé,de hát nem akarásnak nyögés a vége.

Még egy tanács:a net árát adjátok a gyereknek!

2009. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A mihaszna ott kezdődik,ahol te vagy "kedves" válaszadó!Válogasd meg a szavaid,mert én sem sértegettelek téged!Nem vagyok naccsága,nem ismersz minket, ne itélkezz felettünk!Semmit nem tudsz az életünkről,én csak kérdeztem valamit,és nem az ilyen vélemény érdekel mint a tied!Tarsd meg magadnak a tanácsod!
2009. okt. 7. 19:48
 10/21 anonim ***** válasza:

18:23-es: Már ne haragudj, de a net ára nem mindig odaadható - ha szerzödesben (hüségnyilatkozat) van valaki, akkor mindenképpen ki kell fizetni, és amikor belement az illetö, akkor még nem volt munkanélküli.

Egyébként valószinünek tartom, hogy vagy pesti vagy, vagy pedig valami nagyobb városban élsz.

A rokonaim az alföld déli részén élnek egy kisebb városban, és nincs se alkalmi se másmilyen munka, a környezö falvakban még annyi se - hová kéne máshová kimenni?

Csak azt kivánom neked, hogy kerülj ilyen helyzetbe, akkor majd okoskodhatsz.

2009. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!