Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy tudnék békében elválni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnék békében elválni, ha a feleségem többet akar, mint ami neki törvényesen járna?

Figyelt kérdés

Megromlott a házasságunk, az utóbbi években folyamatosan csak veszekszünk, a feleségem teljesen elhanyagol, házsártos, stb. Én szeretnék békében elválni, de nem megy. Az ügyvéd azt javasolta, hogy váljunk el közös megegyezéssel, de ő közölte, hogy neki mindennek a fele kell, holott a közös ház árában benne van az általam örökölt pénz és a házasságunk előtti lakásom ára is. Törvény szerint ezt le kell vonni és csak a maradék rész a közös vagyon. (Bár kizárólag az én jövedelmemből építettük, sajnos tudom, hogy az akkor is közös.) Erre ő azt mondja, hogy adjam be a válópert, de még az ügyvédje nevét sem hajlandó elárulni, hogy beszélhessek vele a megegyezésről. Közben mindenhol bemószerol, lejárat, hatóságok előtt megrágalmaz, rendszeresen feljelent alaptalan vádak alapján, kölcsöneket vesz fel, teljesen kicsinál, és mindent elkövet, hogy teljesen tönkretegyen mind anyagilag, mind idegileg. Itthonról már minden értéket elvitt, és folyamatosan meglop. Ha beadom egyedül a válópert, az rengeteg pénz a ház illetéke miatt és mivel gyerekek is vannak, az ügyvéd szerint évekig is elhúzódhat a dolog, amit én nem bírok ki. Elköltözhetnék, de akkor én hagynám el a gyerekeket és mégjobban tönkretenné a házat, ráadásul a kölcsönt sem tudná egyedül fizetni, tehát még a bank is rátehetné a kezét.

Mit tehetnék, hogy rávegyem arra, hogy állapodjunk meg a törvényesen neki járó dolgokról és el tudjunk válni minél hamarabb békében, közös megegyezéssel?


2009. okt. 7. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, sürgösen menj ügyvédhez, mielött még jobban ráfizetsz.
2009. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan így jártam 22 évi házasság után, mint Te, csak én nő vagyok. Örököltem a házasság alatt és volt több ingatlanom is még a házasság előtt, amiknek az eladásával épült fel a közös családi házunk. A férjem szintén követelte a felét, mint a nejed, magyarázat annyi volt, hogy ő a házasság alatt többet keresett. Annak ellenére így állt a helyzethez, hogy ismerte a törvényt. (Én két gyereket szültem, természetes, hogy kevesebbet kerestem ez alatt az időszak alatt)


Sajnos igaza van az ügyvédednek, ha nem tudtok közösen megegyezni, akkor hosszú évekig, igen költséges módszerekkel kényszerülsz bizonygatni, hogy mi a házasságon kívüli vagyonod. Az exem pl egy alkalommal azt állította ügyvédek előtt, hogy az én vagyonomat elutaztuk, elszórakoztuk és csak a közös vagyonból építkeztünk... Az ügyvédje azt állította, kizárólag csak azzal tudom bizonyítani azt, hogy a külön vagyonom az építkezésre és a közös telek vásárlásra ment el, ha utaltam a pénzt és nem Kp-ban fizettünk. 25-30 évvel ez előtt nem igazán volt még lehetősége az embernek az utalgatásra és nem is volt ez jellemző egy építkezésnél.

Sajnos mindenféle cifraság előfordulhat, ha nem tudnak a felek megegyezni. Volt nálunk tetlegesség és zsarolás is, mégsem hátráltam meg, mert tudtam, hogy igazam van. Sok-sok kompromisszum árán, de végülis összejött a közös megegyezés, mert belátta az ex, hogy neki is az az érdeke, ha minél gyorsabban lezárul a válás és mindenki új életet kezdhet.


Mostanában hallottam a mediátorokról, esetleg megpróbálkozhatnál velük is, ha nem tudtok megegyezni.


[link]

2009. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az szerencsére bizonyítható, hogy az örökölt ingatlan ára az építkezésre ment, mert az adásvételi szerződésben benne van, hogy a vételárat arra kívánom fordítani.

A gond az, hogy nem tudok békésen megegyezni vele, mert nem hajlandó megadni az ügyvédje elérhetőségét, pedig az én ügyvédem még azt is felajánlotta, hogy ők lebeszélik egymás közt, csak hát tudnia kellene hogy kivel.

2009. okt. 8. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!