Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Óvodás korú gyermekednek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óvodás korú gyermekednek hogyan vezetted be, hogy elváltok?

Figyelt kérdés

Hogyan mondtátok el? Hogyan reagált? Kisebb, beszélni még nem tudó gyerkőccel kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnének, illetve minden tanács a témával kapcsolatban: mit és hogyan mondjak és mit ne mondjak semmiképp.

Köszönöm!



2013. júl. 6. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Azt kell megértetni velük, hogy attól hogy apa és anya nem lakik együtt őket még ugyan úgy szeretik. Nem szabad az egyik szülőnek sem a másikat szidni mert attól ijed meg.
2013. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
92%
Természetesen mindkét szülő számára a gyerek a legfontosabb.Ha már sajnos válásra került a sor,a gyerek ne érezzen mindebből semmit.Tudasátok vele ,hogy őt akkor is szeretitek ,ha már külön lesztek.A tisztelet maradjon meg köztetek,ne a gyerek előtt prőbáljátok hangos szóval elrendezni mindennapi gondjaitok.Persze nem lesz egyszerű megérteni egy gyerek számára a válás fogalmát,hiszen még mi felnőttek számára is bonyolult
2013. júl. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

ez attól is függ a gyerek milyen viszonyban van az apjával.

az én kislányom 3 éves múlt,sokszor úgy kell elzavarni a boltba az apjával..

bocsi hogy nem szóltam hozzá érdemben.

2013. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azzal aki nem tud beszélni, nem kell semmit csinálni. Én 1 éves vltam, mikor elváltak a szüleim és nyilván nem emlékszem semmire.

Megszoktam, hogy apa jön, elvisz, aztán hazavisz. Természetes volt. PErsze biztos mondták nekem, hogy ők elváltak, és hogy van ilyen, mert nem emlékszem rá, hogy valaha fura lett volna, hogy külön vannak.

2013. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az enyém alig múlt egy éves, amikor elváltunk. Így aztán semmit nem mondtam neki, de az apját mindig mutogattam neki fényképe, meséltem róla, és az elköltözése után bármikor vihette ott alvósra is.
2013. júl. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tudod kicsim

apa és anya nagyon sokat veszekedtek mostanság és hát apa most elmegy h kicsit gondolkodjunk h mi legyen, mert a sok veszekedés nem jó dolog és nem szeretnénk h ezt háljátok állandóan


nem nem miattad megy el apa te nagyon jó gyerek vagy


és apa és anya szeret téged nagyon nagyon, te ügyes okos nagy gyerek vagy már


apa azért mert elmegy még sokat lesz veled elmentek majd együtt mindenfele igazi apa napokat tudtok majd tartani mindenféle jó mulatsággal :-) sőt nála is aludhatsz majd


meglátod jobb lesz így nem lesz veszekedés sírás több lesz a mosolygás és a nevetés


én kb ezt lehet mondani nekik (azért mert nem beszél még azért megérti mi a szitu)

2013. júl. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kb azt mondtam neki, mint az utolsó. Az én kislányom 5 éves volt, mikor elváltunk. Azt mondtuk, hogy anya és apa már csak barátok, és a barátok nem élnek együtt, ezért apa elköltözik tőlünk, de ettől még apa is és én is ugyanannyira szeretjük őt, mint eddig. Ő egy nagyon jó gyerek, nem tehet semmiről. Akkor mehet apához vagy anyához amikor csak szeretne, annyi időre, amennyire szeretne.

Természetesen ezt is tettük egyébként. Vasárnaptól keddig apával van, szerda változó, csütörtöktől szombatig pedig nálam, de ha valamelyikünknek programja van (akár a gyerekkel, akár egyedül) akkor úgy alakítjuk a hetünket, hogy mindenkinek jó legyen. A kislányom vidám, boldog, egészséges kisiskolás, egyáltalán nem viselte meg a válásunk szerencsére.

2013. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!