Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket választanád a gyermek...

Melyiket választanád a gyermekednek? Egy ritkább név ami már régóta tetszik Neked, vagy egy gyakori, hogy ne szólják meg?

Figyelt kérdés
Gyakran olvastam már itt ilyen név adással kapcsolatos kérdést, és megfigyeltem, hogy a kérdező mindig megkapja a nem túl szép kritikákat, ezért én most nem írnék neveket. Van egy név, ami nekem nagyon régóta tetszik, és mindig azt mondogattam, hogy így fogják hívni majd a gyerekemet. Ez a név régen sem volt túl gyakori, és mostanra sem lett az. Nem is azért adnám, mert ritka, hanem mert nagyon tetszik, ha hirtelen felkapott lenne, és minden második gyerek ezt kapná, akkor is tetszene. Felmerült egy "átlagosabb" név is, az is tetszik, de nem annyira. Ti hogyan döntenétek? Egyáltalán foglalkoznátok azzal, hogy mások mit gondolnak?
2013. febr. 6. 08:15
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
79%
Azt, amelyik tetszik. Nem érdekelne, mit mondanak. (Kivétel, ha a gyereknek kellemetlen , nevetséges nevet találnék)
2013. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Neeeeem, nem nevetséges a név, tehát nem Radiátornak, vagy Dömpernek nevezném. :) Egyszerűen csak ritka...
2013. febr. 6. 08:21
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Mindenképpen a gyerek érdekét is nézni kell.

De ha már régóa tetszik, akkor mindenképpen azt ami tetszik.


Amúgy én így voltam az Emma névvel. Már gyerek korom óta tudtam, hogy azt akarom, senki de senki ismerösöm nem volt Emma. Majd 2 éve ezt adtam a lányomnak, és most minden második gyerek emma.

2013. febr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Ha ritka az nem gond, és mondjuk nem olyan, ami megbélyegzi a gyereket, esetleg amiből nem lehet eldönteni, hogy fiú-e,vagy lány.

Szóval annyira azért ne legyen ritka, hogy aki hallja ledöbbenjen, hogy ezt a nevet most hallotta először, magyar ez az ember egyáltalán?


Én azt adnám, ami tetszik, persze, ha az apának is tetszik.

2013. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Én a ritka, de nekem nagyon tetsző nevet adnám a gyerekemnek, és azt is fogom. Nem számít másoknak mi a véleménye róla. :) A három nagy kedvencem: Hajnal, Edit, Árven. Nem annyira ritka nevek, de a Klaudiához, Krisztához, Jenniferhez, Zsófiához, Andreához képest azok.

Ezek a nevek is szépek, félreértés ne essék, csak már annyira gyakoriak, hogy én nem adnám az enyémnek. Fontosnak tartom az egyediséged. És egy név, nagyon meghatározó egy ember életében. Jöjjenek új nevek, vagy legyünk kreatívak és találjunk ki mi magunk egy nevet. (Ma már ez se gond.)

Szerintem hallgass a szívedre, és ne arra, hogy mások mit szólnának hozzá...

2013. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%

Add neki a ritka nevet, csak jó legyen a hangzása a vezeték névvel együtt. Nem baj, ha ritka, attól még lehet szép.

Mostanában az én nevemet sem adják az újszülötteknek, pedig

pár évtizede minden második lány Mária, Erzsébet volt.

Azért leírhatnád, nem kell szégyelleni, főleg hogy nem Dömper, és Radiátor. :)

2013. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

ELVILEG a ritka név megfelelö lenne, HA a párodnak is tetszik. Ha NEKI van kifogása ez ellen, akkor azért ezt meg kellene beszélnetek, ugyanis ö az egyetlen, akinek beleszólása van.


De ha nem titok, ird le lsz. a neveket - nagyon érdekelne.

2013. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
Ha illik a vezeteknévhez es nem kell azon gondolkodni, hogy fiú e vagy lány, akkor adhatsz bármilyen nevet, ami neked tetszik.
2013. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Ha nevet adsz egy gyereknek, előtte nézd meg, mi a jelentése, ez ugyanis meghatározza a gyerek későbbi jellemét, külsejét is.


Később ne legyen belőle probléma, esetleg a gyereknek nem tetszik majd a neve, mert "túl" egyedi.


Én az arany középutat választanám, lehetőleg olyan nevet, ami nemzetközileg is ismert, vagy van angol megfelelője.

2013. febr. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudsz neki két utónevet adni? Akkor az első utóneve lehet az a ritka név, ami neked tetszik, a második pedig valami gyakoribb, ami jó lesz "tartaléknak", ha valami gondja lenne az elsővel. Amiatt nem kell aggódnod, hogy így túl hosszú lesz a neve, mert a másodikat csak nagyon ritkán kell megadnia.
2013. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!