Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ismét kérheti a gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismét kérheti a gyerektartás csökkentését a volt férjem?

Figyelt kérdés
A volt férjem fizetése alapján megítélték a gyerekenkénti fix összegű 25000Ft-os gyerektartást. Ezt sokallta, így a munkáltatója kevesebbel jelentette be, ő pedig kérte a csökkentést. Ekkor megítélték a bejelntett fizetése 50%-át gyerektartásnak. Ezzel boldog is volt, egészen addig, amíg a céget át nem vette az új tulajdonos, aki már ténylegesen is csak annyit fizet neki amennyivel be van jelentve, ezért most megint csökkentésért akar folyamodni, mert így már nem tudja fizetni az albérletet és a hiteleit. Megteheti ezt?
2013. júl. 9. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nincs olyan szabály, hogy az apukának az életkörülményeit nem veszélyeztetheti a gyerektartás? Ha például nem tudná fizetni a lakhatását és az élelmiszert, akkor csökkenthetnek?
2013. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha most ugyanannyi a fizetése, mint amennyi eddig papíron volt, akkor hiába kéri. De pofátlanság, ha megfosztod a megélhetésétől. Ha nem tudja fizetni az albérletet, és a hitelt, akkor elveszítheti a munkahelyét, és nem fog tudni egyetlen fillért sem fizetni.

Azért, ha elváltatok is tekintettel illene lenni a gyerekek apjára.

2013. júl. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha ez így van, akkor a bíróságon be kell vallania, hogy többet keresett, mint amennyi után gyerektartást fizetett. Nem hiszem, hogy ezért a csalásért megdicsérnék.

Viszont, ha olyan sokat kell fizetnie, hogy nem tud megélni, elveszti a munkáját, mert hajléktalan lesz, vagy nem fizeti a kölcsönét, akkor előbb-utóbb 0 gyerektartást tud fizetni. Így te is és a gyerek is rosszul jár.

Egyezz meg vele olyan összegben, hogy ő se haljon éhen, és azért a gyerek után is fizessen.

2013. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

OFF 09:08-nak: igen, tekintettel kell lenni a gyerek apjára, főleg olyan helyzetben, amikor apuka maga intézte el, hogy kevesebb bérre legyen bejelentve, nehogy a gyerekeinek több jusson...szép kis apa. Az anya, akinél el van helyezve a gyerek, nem mondhatja neki, hogy gyerekem holnaptól nem eszel, mert kifogyott az a rész, amit nekem rád kell fordítanom. Apuka meg simán megteheti, hogy a gyerektartáson kívül semmit sem ad, mert a törvény szerint ez így rendben van.

ON: apuka a saját csapdájába esett, mert nem fog a bíróság erre vonatkozóan csökkentést adni. Komolyan nem értem :) Röhej, bemenne a bíróság elé, és mit mondana: "a múltkor átvertem a bíróságot, mert kevesebbre voltam bejelentve és a maradékot zsebbe kaptam, hogy ne kelljen annyit adni a gyerekekre, most viszont tényleg csak annyit kapok, amennyire bejelentettek, és amennyire vonatkozóan megállapították a tartási kötelezettségem, de ez így nekem túl sok, légyszi csökkentsétek." Körberöhögik, és örülhet, ha a munkahelye megmarad, mert gyakorlatilag beköpi, hogy zsebbe fizettek, amiért csúnya bírságokat tudnak kiszabni.

2013. júl. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%

Miért ne?

A gyerektartás nem arra való, hogy a gyerekekre költség. Nem pedig arra, hogy szépségszalonra meg wellnessre költse a volt feleség!!!!!!!

Meg nem arra, hogy abból éldegéljen meg és ne kelljen dolgozni!!!!!

Máskülönben Te beteszel min. annyit a gyermeknevelésbe anyagilag, mint a férjed? Mert kettőnek kell gondoskodni az anyagiak biztosításáról.

És akkor a családi pótlékról adókedvezményekről, egyedülállóak gyermekkedvezményeiről, segélyeiről nem is beszélve. stb. stb.

2013. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

szoval te mint anya azt kivanod a valaha nagyon szeretett embernek akit mindennel fontosabbnak tartottal es hozzamentel szerelembol hogy haljon ehen es lakjon a hid alatt.

hmmm erdekes fordulat.eleg kegyetlen gondolat ugye?

2013. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én tekintettel vagyok rá, de neki is tekintettel kellene lennie a gyerekekre. A gyerekeket nem csak egyedül vállaltam és szerintem elvárható, hogy legalább az anyagi részébe besegítsen.

Nem kell az éhhaláltól félteni, mert a fizetésén felül még kap bérleti díjat a 2 kiadott ingatlana után is. Az egy másik dolog, hogy így most egy darabig meg kell néznie, hogy mire is költ és nem szórhatja a pénzt ész nélkül, esetleg még az albérletét is kisebbre kell cserélnie.

2013. júl. 9. 09:54
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy igaza van egy-két válaszolónak. Hiába ritka nagy féreg az apa ezzel a fizetés körüli trükközéssel, de ha elveszíti mindenét, akkor fix összegű 0 Ft-ot fog fizetni gyerekenként. Gondold át az anyagi helyzetét és azt, hogy reálisan mennyit tudna kinyögni, majd gondold végig, hogy ez mennyit változtatna a ti életeteken a gyerekekkel. Le kéne-e mondani valamiről, ha igen miről...


Amúgy a bíróság körbe fogja röhögni, hiszen milyen alapon akar csökkentést? Papíron ugyan annyit keres. Jogilag nem hinném, hogy túl sok esélye van, de hozd már olyan helyzetbe, hogy éhezzen.

2013. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy írtál azóta. Ha az apa is meg tud értelmesen élni, csak pénz szórás nélkül, akkor igazad van. Gondolom ti sem egy két hetes kaliforniai nyaralással búcsúztatjátok a tanévet....
2013. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

5-6-os te meg vagy zakkanva ?


tudod te, mit jelent egyedül nevelni egy gyereket ???!!!!!


nem havonta átutalni 20-25 ezerforintot, hanem ülnio az ágyánál, ha beteg, mindig mellette lenni, kizolgálni, védeni ... főzni rá, ápolni, tanulni vele stb.


meg tudnád te azt fizetni órabérben az anyának????!!!!

Aligha hiszem !!!!!!

2013. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!