Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apa mikor és milyen indokka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apa mikor és milyen indokkal kérheti a gyerektartás összegének csökkentését?

Figyelt kérdés

Novemberben záródott le a gyermekelhelyezés. A gyerekeket nálam helyezték el, és megítélték gyerektartásként az apa netto fizetésének 50%át (min. 15000Ft gyerekenként). Ez mivel az apa jól keres, elég szép összeg. A volt férjemben ebben az évben tudatosodott, hogy innentől viszont a családi adókedvezményt sem ő, hanem én igénylem. Most dühöng az új barátnőjével együtt, hogy nem fognak tudni kijönni a pénzükből, mert csak a rezsire és a hitelre elég az exem fizetése és a barátnője még tanul nem dolgozik.

Én úgy tudom, hogy csak 2 évente lehet kérni módosítást, főleg úgy, hogy egyik fél anyagi helyzetében sem állt be jelentős változás. Az exem viszont erősködik, hogy már most beadja a szükséges papírokat. Megteheti ezt?


2013. febr. 6. 11:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%

Akkor kérheti, ha jelentős anyagi változás áll be, vagy új gyermeke születik.


Szerintem az, hogy az adókedvezményt ő nem igényelheti, elég nagy változás lehet.

2013. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%
Ez szerintem elég lesz, h beadhatja, de igaza is van, egy ilyen pénzéhes lotyóról le kell koccoltatni.
2013. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Valóban jelentős változás, de a gyerektartást nem az azzal növekedett fizetéséből számolták.
2013. febr. 6. 11:55
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem hiába adja be, az adókedvezmény nem jelent semmit ebből a szempontból. A bíróság is tisztában vele, hogy akit fizetésre kötelez, az nem veheti igénybe az adókedvezményt.


Ne félj.

2013. febr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Csak ha új gyermeke születik, vagy a jövedelmében jelentős változás áll be.


Nálunk volt egy kolléga, ő úgy "védte ki", hgoy ne kelljen több gyerektartást fizetnie, mint a minimum, hogy kérte a főnökünket, hogy vegye őt vissza minimálbérre, és a többi jövedelmét zsebbe kapja. Szerintem ez undorító dolog, a saját gyerekeitől "vette el"... (Bár ő azt mondta nekem, hogy inkább megveszi a gyerekeinek ami kell, minthogy pénzt adjon a volt felesége kezébe, mert azt tutira nem a gyerekekre költené... viszont a gyerekeinek tényleg mindig vásárolt (ruhákat, csizmákat, cipőket, hajszárítót, dzsekit, stb... ez igaz).

2013. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"(Bár ő azt mondta nekem, hogy inkább megveszi a gyerekeinek ami kell, minthogy pénzt adjon a volt felesége kezébe, mert azt tutira nem a gyerekekre költené... viszont a gyerekeinek tényleg mindig vásárolt (ruhákat, csizmákat, cipőket, hajszárítót, dzsekit, stb... ez igaz"


Ilyen esetben nem hinném, hogy felháborító lenne. Sok nő van, akinek én sem adnék pénzt a kezébe, pedig nő vagyok. (kérdező, ez természetesen nem hozzád szólt, csak úgy általánosságban).

2013. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Általánosságban írtam, hogy felháborító... hogy valaki azért fizetés csökkentést kér, hogy a gyerekeinek kevesebbet kelljen adnia.
2013. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

2-es válaszoló te most kire mondtad, hogy pénzéhes lotyó? Az anyára, aki ott maradt 1 vagy két gyerekkel és kedves apuka meg éli világát a fiatal szeretővel? Mert szerintem a pénz jár az olyan anyának, aki az év minden napján egyedül kell, hogy megküzdjön minden nehézséggel, mert sokszor nehéz, apuka meg két hetente látja a gyerekeit.

Vagy a fiatal szeretőt?

2013. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit elkeseríteni, de ha a munkabére 50%-a irreálisan magas akkor csökkenteni fogják.

Nem írtad, hogy hány gyermek van és mekkora jelenleg a gyerektartás összege amit kapsz. Így bárki aki állást foglal a kérdéssel kapcsolatban az csak találgat.

2013. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha 50%ot tiltanak akkor valőszinüleg 3 gyerek van
2013. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!