Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás kiváltása közmunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Klottgatya kérdése:

Gyerektartás kiváltása közmunkával. Hogyan lehetséges ledolgozni közmunkával a gyerektartási kötelezettségemet?

Figyelt kérdés
munkanélküliként a havi 22800 ft-ból élek, értelemszerűen ebből nem tudok jelentős gyerektartást fizetni. Vagyonom nincs, csak egy komfortnélküli vályogházam amiben élek. (netem előre kifizetett, mielőtt valaki felkapná a fejét:-)). Szóval nem akarok jogi szaladgálást, elmaradást,hisztit. Fizetném a gyerektartást, de nincs miből, így ledolgoznám azt a pénzt amit az állam átadna a gyereknek, illetve a gyámjának. Lehetséges ez?? A böri büntit kiválthatják utólag közmunkával, akkor valós idejű közmunka kiváltásra vajon van-e lehetőség? Vagy meg kell várnom, míg nem fizetés miatt börire ítélnek, és úgy váltom ki közmunkával? Körbe néztem de nem találtam választ eddig. Nem akarok kibúvót a gyerektartási kötelezettség alól, fizetni akarok, de más módot nem tudok. Előre is köszönöm az autentikus hozzáértő válaszokat.

2013. júl. 12. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem szokás közmunkával ledolgozni.

Hanem az állam fizeti helyetted,és amint lesz melód,behajtja kamatostul.

2013. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%
Részt veszel a gyerek életében, neveled, gondozod, lakhat pl a vályogházadban, és már nem is kell gyerektartást fizetned. Kibékülsz a pároddal...
2013. júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Hát mikor apám arra hivatkozott, hogy nincs munkája, pedig semmi nem akadályozza, tehát fiatal, nincs egészségügyi baja, volt is munkalehetősége, de nem akart fizetni, akkor a bírónő leoltotta, hogy ettől még kell fizetni, és ha alkalmi munkákból is, de fizetni fogja a gyerektartást. Meg is ítélte minden további nélkül, méghozzá a magasabb összeget.
2013. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem fognak azonnal börtönbe csukni. Gyámja van a gyerekeidnek? Nem anyjukkal élnek? Eggyezzetek meg a gyámmal, hogy kérvényezze az állam általi megelőlegezést. Amennyiben a végrehajtó nem tud foglalni nála, így megkapják az állami pénzt. Ez akár több hónap is lehet. Hány gyerekről kell gondoskodni? Próbálj munkát keresni inkább, hisz a közmunkával nem valószínű hogy le tudod dolgozni. Ez nem így megy hogy az állam utalja az első hónapot te pedig azonnal közmunkázol.
2013. júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sándor G válasza:

Nem lehet leülni, a gyerektartási dijjat,már 10éve sem lehetett.

viszont az új öki törvény szerint, behívnak minden évben márc-tól dec.31.ig közmunkára, és az igy keresett havi 49ez.ft. 33%át minden hónapban, gond nélkül levonják, /meg se kapod/,'megy a gyereknek.

Kapis?

2013. júl. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
44%
Gratulálok Apuka!Minden Tiszteletem a Tiéd!!!Úgy látszik vannak még olyan apukák akik nem felejtik el, hogy ha el is váltak, attól még a gyerek az létezik és nem szabad elfeledkezni róla, róluk.Az én volt párom is ennyi pénzből él mint Te.Ő januártól nem fizet.Sőt!!!!Attól kezdve már teljesen leakar mondani a gyerektartás fizetési kötelezettsége alól!Megemelem a kalapomat előtted így ismeretlenül is!!!!!!!!
2013. júl. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem valami haj de csudi jó így a helyzet. Igazából értetlenül állok előtte, hogy az állam ennyire nem törődik ezzel. Így pénz nincs a gyereknek, munka sincs, mindenki áll oszt tárogatja szétfelé a kezeit. Nem értem miért kell majd közigazgatási cirkusz elé citálni a dolgot, perpatvar, bírósági végzés stb. Milyen egyszerű lenne , nincs piaci munka, állam bácsi kifizetné, én meg azon nyomban ledolgoznám. Tiszta, világos helyzet lenne. mindenki jól járna. Ha a szabálysértősök, bűnözők megtehetik napi díjjal, én miért nem? És a gyerek jár igazából rosszul, nem én, őneki nincs meg a kieső jövedelem. Az előlegezési rendszer meg egy baromság. Csak eltántorítja a legális munkaerő piactól az úgynevezett államfelé eladósodott férfiút. Egyszerűen nem éri meg visszamenni dolgozni, nem marad semmi.. :-) Egy piaci pozíció öltözködési, és szociális elvárásokat is támaszt, amire nincs meg a maradékból a fedezet. Érthetetlen ez a hozzáállása a rendszernek.
2013. júl. 22. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!