Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hitellel terhelt ingatlannál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hitellel terhelt ingatlannál lehetséges részben tulajdonos váltás?

Figyelt kérdés

Férjemmel házasságkötésünk előtt külön rendelkeztünk 1-1 saját lakással.

Én eladtam az enyémet, neki sajnos nem sikerült, ezért a megvásárolt házban az én lakásom ára van benne, de 1/2-1/2 arányban került a nevünkre a ház és a felvett hitelnél férjem jövedelme miatt ő az adós, én az adóstárs.

Bíztunk benne, hogy az ő lakását is sikerül hamar eladni és akkor egyformán adtunk bele a házba.

Már elváltunk és szeretnénk rendezni az anyagi oldalát is dolgoknak.

Mivel ő neki van annyi fizetése, hogy a ház részleteit tudja fizetni, én költöznék az ő lakásába, de szeretném jogilag is rendezni, hogy az ő lakása fejében lemondok a ház feléről.

Lehetséges ez? Egyedül is megtarthatja a hitelt, ha a törlesztőrészlet kb a jövedelme 20%-a?



2013. júl. 1. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Valszeg igen, de ne itt érdeklődj, hanem menj be a bankba.
2013. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Erre csak a hitelt nyújtó bankotok tud választ adni.

Keressétek fel őket, készítenek egy új számítást, és megmondják. Sok mindentől függ (mennyi a ház értéke, mekkora hitel van rajta, mennyi ideig kell még törleszteni, ...)

Általában szükséges az adós mellette gy adóstárs is. Így valószínűleg csak akkor fognak kiengedni téged a hitelből, ha egy másik adóstársat is találtok Anyja/apja nem tudna adóstársként szerepelni helyetted (feltéve, hogy van jövedelmük)?

2013. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem, adóstárs nem kell feltétlenül, hanem kezest kérhetnek.
2013. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Apósom tavaly hunyt el, anyósom világ életében nem dolgozott, háztartásbeli volt.

Kezes ki lehet?

Ha mondjuk nem találnánk adóstársat vagy kezest, és én maradok adóstárs, de szerződésben kikütjük, hogy a hitelt a volt férjem fizeti, ez jó megoldás lehet?

2013. júl. 1. 13:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Kikütjük = kikötjük
2013. júl. 1. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne agyalj fölöslegesen, a bankban majd megmondják.
2013. júl. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért félek a bankba megkérdezni, mert a volt férjem szereti a házat és tudja egyedül fizetni a törlesztést, szívesen is maradna.

Nem szeretném, hogy ha bemegyünk és megkérdezzük a fenti kérdéseket, esetleg kijelentik, hogy a válásunk miatt felmondják a hitelt és a férjem elveszíti a szeretett otthont. Vagy ilyet nem csinálhatnak? Annyi rosszat lehet hallani a bankokról...

2013. júl. 1. 14:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Úristen, ne csináld már! Ha igaz, amit leírtál, a férjed simán viheti tovább a hitelt. A banknak sem érdeke, hogy egy jól fizető ügyféltől megszabaduljon.
2013. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, igaz amit leírtam, csak nem szeretném a volt férjemet kellemetlen helyzetbe hozni. Örülök, hogy neki van lehetősége és elvileg tudunk egy megoldást, ami mindkettőnknek jó.

Akkor nincs más, mint együtt bemenni a bankba...

Köszönöm szépen a tanácsokat.

2013. júl. 1. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!