Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy jutottatok el addig a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy jutottatok el addig a pontig, hogy elváltatok attól az embertől, akibe anno annyira szerelmesek voltatok, hogy együtt akartátok leélni az életeteket?

Figyelt kérdés
Egy könyv, illetve egy másik kérdés ihlette a kérdésem, nem értem két ember hogy juthat el eddig a pontig. Az én szüleim is elváltak, de ott egyéb okok voltak, nem "elhidegülés", hanem apukám alkoholista. Én egyelőre halál szerelmes vagyok, és nem tudom elképzelni, hogy olyannyira elhidegüljek a páromtól, hogy elhagyjam. Valahogy számomra ez érthetetlen, hogy hogyan nem lehet visszatalálni a "szerelemhez".
2013. ápr. 9. 22:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Érdekelne az is, hogy hányadik párotok volt, akivel összeházasodtatok, hány évesen találkoztatok, mennyi idősen házasodtatok össze. Milyen volt kezdetben, milyen volt a végén. Köszönöm!:)
2013. ápr. 9. 22:35
 2/16 bumbi02 ***** válasza:
94%
Nehéz megfogalmazni. Talán a legtalálóbb szó a "kiég". 3 évet voltam együtt barátnőmmel, mikor észrevettem hogy igazából csak azért vagyok vele, mert megszoktam hogy velem van.
2013. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

A válások oka nem feltétlenül a csúnya másik átvágása.

Van olyan is,hogy idővel 5,10,20 év múlva annyira megváltoznak,hogy egyszerűen kevés lesz a "kapcsolódási pontjuk" és,ha ehhez kellő intelligencia párosul akkor szépen elválnak,de attól még tartják egymással a kapcsolatot.

2013. ápr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Én is így gondolkodtam, mint te. Aztán amikor kiderült, hogy egy másik nő terhes tőle nagyon gyorsan múlt el a szerelem és felváltotta a helyét valami egészen más.
2013. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#2: És nem is akartad valahogy feldobni a kapcsolatot?

#3: Úgy gondolom, hogy arra az időre ott van a nosztalgia, vagy új közös programok, adni kell a másik hobbijainak esélyt, hátha lesz ismét közös pont. Persze ha nem működik nem kell erőltetni. Csak én vagyok ilyen, már minden mélypontra kidolgoztam egy "megfelelő" megoldást, hogy ha neadjisten egymásra unnánk, akkor se essek kétségbe. Ez az én hülyeségem, ragaszkodom a páromhoz, a kialakult szokásainkhoz, stb.

#4: Na, ez teljesen érthető, igazán sajnálom.

2013. ápr. 9. 22:50
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

igaz, boldog házasságban élek, és 8 éve vagyunk együtt, várjuk a közös gyermeket is, de engem is foglalkoztat ez a kérdés.


valamennyire persze kihűlt a kapcsolat, a kezdeti lángolást, őrült szerelmet nem lehet fenntartani, és ha valakik hamar mennek szét, szerintem ott az a baj, hogy a szerelmen kívül semmi más nem tartotta össze őket.


azt hiszem, igaz, hogy az ellentétek vonzzák egymást, de csak addig működik egy olyan emberrel, akivel semmi közös nincsen bennetek, amíg szerelmesek vagytok.


a másik eset ami most eszembe jutott, hogy van közös érdeklődés, a szerelem elmúlását is kibírja a kapcsolat, és egy idő után a mindennapos problémák, a fásultság, a gyereknevelés, az állandó lemondások, a kevés pihenés és szórakozás hatására azt veszed észre, hogy ránézel a párodra, és semmi...eltűnt amit éreztél, és nem érted mikor és hol, csak azt, hogy vége.

ez lehet az, amikor elsiklanak a probléma felett, amikor elkezdődik. nincs energia, idő, pénz, kedv, stb ahhoz,hogy megelőzzék.


nehéz lehet valakivel 30-40 évet leélni, gyermekeket nevelni, a problémákat átvészelni és közben "szerelmesnek", fiatalnak maradni.


egyébként azt hiszem az is benne van a pakliban, hogy hajlamosak vagyunk a kudarcainkért másokat hibáztatni.

és ha 20 év után visszanéz, és sok nehézséget, rossz anyagi körülményt lát, tartalmatlan, állandóan munkával teli éveket, talán sokan a párjukat hibáztatják. és kivetítik rá a frusztrációjukat.

2013. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nehéz megmaradni Nőnek, Férfinak egy kapcsolatban, ez tény. Szerintem az a gond, hogy h az ember fáradt, ingerült, olyan nehezen néz szerelmesen a párjára, egyszerűen minden hiba egyre hatalmasabbnak tűnik. Innen meg csak egy lépés megbántani a másikat, és pár év múlva tele lenni tüskével, meg sértettséggel. Nem nagyon tudom, hogy ez ellen mit lehet tenni, azon kívül, hogy elkerülni az ilyen helyzeteket, ami néhány esetben lehetetlen.
2013. ápr. 9. 23:06
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Felismertem azt a rossz érzést ami első perctől bennem volt, valami nem tetszett..de sokáig hitegettem magam, úgy 12 évig, bizonygattam, hogy ekkorát nem tévedhet az ember. Van amikor de...

Ez nem is elhidegülés volta részemről, hanem végül undor, válásnál meg felszabadultság...hogy végre vége. 3 közös gyerekkel mondom ezt és akiket azóta hébe-hóba akar látni...születésnapokon, kizárólag.

2013. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"em tudom elképzelni, hogy olyannyira elhidegüljek a páromtól, hogy elhagyjam. "


Egy embernek nem kell elhidegülnie, illetve nem törvényszerű, hogy elhidegül attól, akit elhagy.

Vannak kivételek. Viszont a kérdezősködésed ami nem utal intelligenciára, én a helyedben visszavonnám. Mert két ember olyan belső magánügyébe próbálsz vájkálni(már aki hagyja) ami nagyfokú unintelligenciáról tanuskodik.

2013. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%

A múltkor nyilatkozta egy nő a tv-ben, hogy ő nem tudna "beleszeretni" csóró pasiba!

...és nincsen ezzel egyedül.


Vagyis nagyon sok nő számítóan és hideg fejjel irányítja azoknak a körét, akikbe ő egyáltalán "bele tudna szeretni".

Azután ha megkaparintotta a kiszemelt vagyonos pasit,

már nézelődik is a következő után, akit szintén csak egy lépcsőfoknak használ majd.


Biztosan ismerős a mese amit ilyenkor mondani szoktak,

hogy elmúlt a "szerelem" mert nem tudta megadni neki a pasi, ami egy nőnek kell...

2013. ápr. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!