Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Még csak ma adtuk be a válóker...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még csak ma adtuk be a válókeresetet, de már most eltilt a gyermekemtől. Joga van hozzá?

Figyelt kérdés

Jogászok, ügyvédek, ügyben tapasztaltak segítségét szeretném kérni.

Férjemmel 8 év után (ebből 5 év együttélés, majd 3 év házasság) mondtuk ki, hogy elválunk.

Én a testi-lelki terror, fenyegetőzés, megalázás, barátoktól és társas kapcsolatoktól, kikapcsolódási lehetőségtől /pl. konditerem/ történő eltiltás, a kommunikáció szinte teljes hiánya, valamint kiskorú gyermekünkkel (3 éves) való, apához nem méltó bánásmód miatt döntöttem a válás mellett. Számos új esély után belefáradtam, túl sok a lelki fájdalom, főként mióta megvan a kislányunk is. Fáj, ahogyan viselkedett vele kapcsolatban, soha nem segített a nevelésében, meg nem fürdette egyszer sem, soha nem tartott velünk a játszótérre és még sorolhatnám. (az utóbbi 1 hónapban kicsit már normálisabb, többet törődik a kislánnyal, de szerintem csak amiatt, mert kimondtam, hogy részemről nincs tovább/. Nekem 1 hónapja van egy férfi az életemben, és a férjem emiatt kezdett el gyűlölködni.

A helyzet az, hogy miután én kimondtam, hogy nem kívánok vele együtt élni a továbbiakban és aug.01jével albérletbe megyek, erre ő rögtön úgy reagált, hogy a gyereket elpereli tőlem, mától sehova nem vihetem magammal, az ajtón ki nem léphet velem a kislányt.

A lányom nagyon ragaszkodik hozzám, nagyon szeret, meglát és már rohan, a nyakamba ugrik. Nagyon jó a kapcsolatom vele. A lakás, ahol jelenleg a férjem és kislányom él, a férjem szülei nevén van, együtt él velük. A szülei is gyűlölködnek velem szemben, köteleztek a lakáskulcs átadására, amit természetesen szó nélkül átadtam nekik. Közölték, hogy ha majd jövök megnézni a kislányt /mert megnéznem lehet, de magammal nem vihetem sehova/, akkor majd felcsöngetek, aztán ha úgy gondolják, beengednek.

Kizártnak tartom, hogy létezne olyan törvény, ami megtiltja, hogy a kislányomat elvigyem magammal pl. sétálni a városba, játszóházba, vagy a nagyszülőkhöz 1-2 napra vidékre. A kislány imádja a nagyszüleit, jól érzi ott magát.

Aki ezzel kapcsolatban érdemben tud nekem segíteni, az kérem írjon! Köszönöm!


2013. júl. 26. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne hagyd ott a gyereked. Ha nem tudsz vele együtt elköltözni, akkor egyszerűen ne költözz el.

2. Fordulj azonnal ügyvédhez. Ő segít neked a papírok elintézésében.

3. Ha költözöl, vidd magaddal a gyereket. Kérd a bíróságtól, hogy ideiglenesen nevezzenek ki téged, ehhez kéne neked az ügyvédi segítség is. Jogod van magaddal vinni a gyereket.

2013. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem vitted magaddal a gyereket? Mármint otthagytad? Akkor elbuktad a pert is, tuti nem nálad helyezik el a gyereket. Mégis ha szereted a gyereket miért hagytad ott? Ha tényleg nem törődik vele ahogy mondtad miért hagytad ott? Erre tudnál válaszolni?
2013. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen elviheted akárhova, de el nem költözhetsz vele csak úgy, amíg a bíróság nem dönt a gyerekelhelyezésről. Addig ugyanis az a kislány otthona, ahol eddig is élt, és onnan a másik szülő engedélye nélkül csak úgy nem költöztetheted el.

Tehát: természetesen láthatod, elviheted játszótérre, óvodába, mindenhova, de az otthona az kell, hogy maradjon, ami eddig is volt, ha az apja nem egyezik bele, hogy magaddal vidd!

(Ez természetesen nem jelenti, hogy 1-2 napra ne vihetnéd a nagyszülőkhöz, hanem azt jelenti, hogy az életvitelszerű tartózkodási helye az otthona kell, hogy legye.)

2013. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Mindig tisztában kell lenni a jogokkal, mert megbuktathatnak simán. Gugle a barátod, nézz utána, olvasd el a törvényeket. A gyereket meg vidd el ezektől.
2013. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A 2. válaszoló kommentjéhez:

-nem hagytam el a gyermekemet! Minden nap látogatom, foglalkozom vele több órát. A gyermek kötődik, ragaszkodik hozzám. Aug.01-ig nem tudom megoldani, hogy nálam lehessen, mert ez az 1 hónapom (a július konkrétan) úgy telt, hogy lakást kerestem, az elmúlt hetekben barátnőmnél ill. szüleimnél húztam meg magam, mivel férjem és a szülei "kitettek" a lakásból és nem engedték magammal vinni a kislányomat.

Tekintettel arra, hogy a kislány alig 3 éves és tisztában vagyok vele, hogy ebben az 1 hónapban többet ártottam, mint használtam volna neki lelkileg a huzavonával, ezért nem tiltakoztam, amikor nem engedték a gyermekemet magammal vinni. Nem akartam, hogy megérezze a feszült helyzetet, főleg azt nem, hogy át kelljen élnie az üvöltözést, kiabálást (sajnos anyósék és a férjem nem tudja ezt máshogyan kivitelezni). Stabil, nyugodt, normális körülményeket akarok neki biztosítani.

A stabil, biztos háttér, a nyugodt, szeretetteljes környezet már készülőben van, aug01-jén költözök be. Az ügyben nyilván lesz környezettanulmány, és én is felhozhatom majd ellene az testi-lelki terror kapcsán az írásos bizonyítékokat. Kizártnak tartom, hogy egy testi-lelki bántalmazó apa mellett gyermeket helyezzenek el.

2013. júl. 26. 15:20
 6/14 anonim ***** válasza:
Pedig a bírósági ítéletig, ha elviszed magaddal csak úgy, még bűncselekményt is követsz el.
2013. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem "csak úgy" viszem el magammal, hanem előre megbeszélve a férjemmel, hogy hova viszem és mikor hozom vissza.

A férjemnek nincs joga megtiltani, hogy elvigyem néha magammal a gyermekemet. Ugyanúgy jogom van a gyermekemhez nekem is.

Mióta a kérdést kiírtam, már tisztában vagyok vele, hogy nem tilthat el a gyermeketől. Szerencsére kaptam érdemleges választ szakmabelitől, amit ezúton is köszönök.

2013. júl. 26. 19:09
 8/14 habsburg válasza:
1 rossz pont hogy ott hagytad neki a gyereket, de a körülmenyek miatt, mivel terrorban tartott stb. egy ügyved mindent rendbe tud hozni a szamodra. Egyszerüen ellene forditja ezt is. Ne izgulj, menj ügyvedhez, es mindent, de mindent öszinten mondj el neki. Azt is amit Te hibaztal, hogy tudja a masik feltöl milyen tamadasokkal kell szamolnia, hogy vedekezni tudjon ellene. Ha titkolozol az ügyvedet elött azzal magadnak artasz. Szoval csak fel a fejjel, es öszinten!
2013. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de én is jogász vagyok, és ugyanezt írtam: elviheted bármikor bárhova, csak az apja engedélye nélkül nem költöztetheted el a gyereket.

Most mi akkor a nagy megvilágosodás, hiszen itt is le volt írva ez!?

Minek kérdezel, ha ezek szerint el sem olvasod a válaszokat?

2013. júl. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ügyvéd nélkül ne kezd válni!!!!

Amúgy 99%, hogy nálad lesz a ygerek elhelyezve, - a férj tán másban bízik, de te meg legyél ezzel tisztában!

2013. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!