Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gépelt levél és e-mail....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gépelt levél és e-mail. Felhasználható bírósági perben bizonyítékként?

Figyelt kérdés

Válóper van folyamatban, van egy közös gyermekünk, 3 éves. Párom el akarja perelni tőlem a gyermeket. Előző felesége kapcsán és velem kapcsolatban is férjem testi - lelki terrorral élt. Előző felesége ezt 2 évig, én 8 évig bírtam. Birtokomban vannak levelek és e-mailek, amiket férjem nekem írt és bevallotta bennük, hogy valóban alkalmazott testi - lelki terrort ellenem és előző felesége ellen is.

Fel lehet használni ezeket a dokumentumokat bizonyítékként? Úgy tudom, hogy az e-mail hivatalos formának minősül.

Kérem, aki tud érdemben segíteni ebben a kérdésben, az segítsen!

Köszönettel: Brigitta


2013. júl. 26. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Nem, sajnos.
2013. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem használható?
2013. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg igen!! Elmesélem a saját esetemet.

A gyermekem az én nevemen van, és az édesapja a nevére akarta venni több mint két év után. Ezért eljárást indított ellenem. Ő mindig is azt hangoztatta, hogy nem veszi a gyereket a nevére! Még e-mailben is leírta nekem. A bíróságon ezt az egész dolgot letagadta, hogy ő sosem mondott ilyet. Totálisan hazudott! Én ekkor elővettem a leveléből kimásolt részletet és átnyújtottam a bírónak. Mondanom sem kell, a lányom maradt az én nevemen.:D Szóval szerintem figyelembe veszik az általad vitt e-mailt! Sok sikert!

2013. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk azert nem mert egy hozzaerto egy pillanat alatt megoldja, hogy XY email cimerol erkezzen a te reszedre egy level ugy, hogy XY meg veletlenul sem irta...

A gepelt levelrol szinten nem lehet bebizonyitani, hogy ki irta.

Utolso, a gyerek nevenek megvaltoztatasanal biztos hogy ez az emailbol kimasolt dolog nem volt donto, inkabb az, hogy a gyerek x ideje adott neven elt, es a szemelyisegtudata serult volna a nevvaltoztatastol.

2013. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen használható. Ezt több jogásztól el lehet olvasni az interneten. De nem ezért állítom hogy felhasználható hanem saját tapasztalatból.

Egy hozzáértő pillanatok alatt tud hamisítani szerződést is aláírással és mégis elfogadják. A hamisítás nem indok mert mindent lehet hamisítani. Emailt hamisítani szakember kell mert ahhoz nem elég a kézügyesség és akkor annak nyoma is van a rendszerben. Ismert szolgáltatóval kapcsolatban nem is lehet hamisítani a nyomok miatt. Mint pl ismert szolgáltató a google gmail.


Volt már vitám amit emailban folytattunk és meg kellett kérdezni szakértőt és innen vannak az információim. Biztosítóval volt vita email levelezésben.

Megkerestem mit írt akkor erről az informatikus nekem. Leírom a saját szavaimmal hogy rövidítsem.


Az informatikus szakértőtől tudom hogy a címzettnél és a szolgáltatónál megvannak a levelek még a töröltek is archiválva. Valami napló is van hogy mikor kinek ment vagy kitől jött levél a fiókba. Egy email levélnek vannak más emailekben előzményei is amik utalnak arra a fontos levélre. Hitelesítés titkosítás és szolgáltatói digitális lenyomat vagy valami ilyesmi is van minden emailnél. Ha valamelyik nagy szolgáltatótól megy ki a levél vagy ahhoz megy be ott nem vitatható az email eredetisége mert mindegyiknek egyedi kódja van.

Az lehet még hogy az egyik fél törli a leveleket de a szolgáltatónál akkor is marad nyoma. A saját meglévő levelek meg akkor is hitelesek. Ebből csak az derül ki hogy el akarta tüntetni a bizonyítékot aki törölte a levelezést a saját email postájából.

2016. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!