Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás fizetése külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás fizetése külföldi jövedelem esetén?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő. Párom 4 éve vált el, gyerektartásként a fizetése 20%-át állapították meg, ez durván 25. 000 Ft/hó-t jelentett. Rendszeresen, rendesen fizette. Minden hónapban a munkáltató vonta le. Tavaly ősszel külföldre költözött és külföldön vállalt munkát. A volt feleség rögtön jelentkezett és követelte a gyerektartás összegének a megemelését illetve bírósággal fenyegetőzött. Jelenleg a Magyarországon megállapított összegnek a dupláját fizetjük. A kérdésem pedig az lenne, hogy külföldi jövedelem esetén is a fizetés 20%-át kell fizetni vagy a magyarországi bíróság által megállapított összeget?
2013. júl. 30. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
25.000.- nem kevés. Menjen a Bíróságra.
2013. júl. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Gyerektartás a gyereknek jár. 25 az pont jó összeg. Nem sok és nem is kevés. Ne hagyja a párod, h lehúzzák, mert neki van!
2013. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem annak jár


hanem annak a munkakörnek amiben dolgozik a magyarországi megfelelője


tehát ha segédmunkásként dolgozik ott akkor a Magyarországi segédmunkás átlagbért veszik alapul

ha szakmunkásként akkor annak a megfelelőjét

szal ha beadja lehet h még rosszul is jár az exfeleség

lévén a minimálbér 20% kevesebb mint amit most kap.....


amíg nincs bírósági végzés addig ne fizessetek duplát

csak annyit amennyi meg lett határozva

nincs joga többet követelni hiszen nincs jogalapja rá

2013. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy nem kaphatja az anyuka a kinti összeg 20 százalékát,csak az itthoniét, mert ugye az nevetségesen sok lenne gyerektartásnak. 25 ezer az reális,emiatt a bíró nem fogja megemelni sem az összeget.
2013. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki külföldön dolgozik, akkor gyerektartáshoz az azonos munkakörben szokásos magyarországi fizetést veszik alapul, nem a külföldi jövedelmet. Ennek az az oka, hogy ott a megélhetés is több, ezért nem lenne jogos az ottani jövedelem után fizetni.

Kérdés, hogy a párodnak mi a munkája, illetve, hogy MO-on mennyi az átlagjövedelem azonos munkakörben.


Gyerektartásként egyelöre a korábban megállapított összeget kell fizetni addig, amig nincs a bíróság által megváltoztatva. Ha a volt feleségnek nem tetszik, akkor kérheti a gyerektartás mértékének újratárgyalását, de adott esetben akár csökkenhet is az összeg.


Szóval nagy valószinüséggel az exfeleség nem ér el semmit, nyugodtan menjen a bíróságra.

2013. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már nagyon sokszor leírták, hogy külföldi munka esetén az azonos szakmában járó itthoni bér 20%-a jár, nem pedig a kinti kereset 20%-a.

Például ha mondjuk a párod diplomás mérnök, de kimegy németországba takarítónak 3000 euróért, akkor nem 3000x300x0,2=180.000 forint, hanem az itthoni takarító 70.000 forintos bére utáni 14.000 forint tartásdíjat kell fizetni.

Menjen az ex bíróságra, majd jól pofára esik, ti pedig ne fizessétek a dupláját.

2013. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Utána néztem én is a dolgoknak és számtalan helyen olvastam, hogy nem a kinti jövedelem után kell megfizetni a 20%-ot. A "saját fülemmel is hallani" akartam, hogy nekem van igazam.


A következő kérdésem az lenne (amire nem tudom a választ) hogy ebben az esetben teljesen törvényes-e,ha az apuka utalja át az összeget a saját bankszámlájáról? A külföldi munkahelynek pedig nem kell leadni a bírósági végzést? Mert az ugye megint csak macera, hivatalos fordíttatás stb...

2013. júl. 31. 13:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Az apának csak arról kell hivatalos (lefordított) igazolás, hogy milyen munkát végez.

A gyerektartást meg ö utalhatja a saját számlájáról, csak feltétlen fel kell tünteni rajta, hogy gyerektartási célokra szolgál.

2013. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

legjobb ha így írja


"gyerektartás május hónapra"

2013. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!