Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldön leadózott jövedelmet...

Külföldön leadózott jövedelmet itthon be kell vallani?

Figyelt kérdés
Ha itthon nem dolgoztam az adott évben csak külföldön akkor 0-ás adóbevallást kell beadni vagy bele kell írni a külföldön már leadózott jövedelmet is...kérlek titeket az írjon aki tudja is...fontos lenne...köszönöm

2013. jan. 28. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom nem kell leadnod itthon adóbevallást. Ezt nekem a könyvelőm mondta, amíg cégem is volt itthon a külföldi melóm mellett, de abból nem volt jövedelmem.

Azóta meg csak a kinti van és nem adok le adóbevallást.

2013. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Viszont nekem küldte az Apeh a csomagot...régen is volt már olyan h nem volt bevételem és akkor nullásan lett beadva...van valami következménye ha nem adjuk be?
2013. jan. 28. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés-e, hogy jelentetted-e, hogy elmész-e itthonról?

Amúgy ha meg van az adózási bizonylatod, és olyan országban dolgoztál, amellyel kettős adóztatást elkerülő egyezményünk van, akkor nem kell.

Viszont ha nem, akkor felhívod a NAV-ot, és megkérdezed mi a teendő.

De pénzt nem kell fizetned, ha olyan országban dolgoztál, és éltél, amivel van egyezményünk.

Viszont ha csak átjárogattál a határon, na az már más tészta.

2013. jan. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan országban szerezted a jövedelmet, amellyel van Magyarországnak kettős adózást kizáró egyezménye, akkor a külföldön megszerzett jövedelmet nem kell bevallanod Magyarországon. (Uniós országok ilyenek)

Ha nem olyan országban szerezted, akkor viszont kellhet adózni ott is és itthon is utána.


Ha az első áll fenn és itthon nem szereztél más jövedelmet, akkor nem kell adóbevallást készíteni, még "nullásat" sem!

2013. febr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!