Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ezek után még próbálkozzak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek után még próbálkozzak?

Figyelt kérdés

férjemmel több éve együtt élünk, viszont az utóbbi kb egy évben valami megváltozott..

elhidegültünk egymástól, sokat veszekszünk.. próbáltuk helyrehozni, de nem sikerült.

mára már elég sok a probléma, és ő azt mondja hogy hagyjuk a kapcsolatunkat inkább váljunk el még gyerekvállalás előtt.. én is ezt érzem sokszor, de közben pedig szeretem is és nem szeretném eldobni ezt a 9 évet. főleg hogy mi is benne vagyunk a korban.

mondtam hogy próbáljunk meg terápiára elmenni de nem hajlandó nem hisz benne.

beszélgetni nem igen akar a problémákról...

de akkor így hogy?

pedig amúgy jó páros vagyunk, hasonlóan viccesek, mentalitásuak...

mit tegyek? tanácstalan vagyok...

a szerelem még megvan, de az biztos, hogy nagyon kihült a kapcsolat...

köszönöm előre is...

30/n


2013. aug. 29. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha a férjed nem akarja folytatni, akkor te hiába erölködsz.

De ettöl függetlenül is neki van igaza.

2013. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
ne tétovázz, ha egyikőtöknek sem ez az igazi párkapcsolat, még most lépjetek.
2013. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd!

Egy gyerek csak az erős kapcsoltaokat erősíti meg még jobban. A gyenge kapcsolatokat viszont szétzúzza.

Ha gyerek nélkül sem mennek a dolgok, akkor egy gyerekkel még nehezebb lesz.

Egyébként ez volt a kulcsomdat: "és nem szeretném eldobni ezt a 9 évet. főleg hogy mi is benne vagyunk a korban. "

Inkább dobj el 9 évet, és adj esélyt magadnak egy normális új kapcsolathoz, mintsem hogy így élj életed végéig.

2013. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Te voltál már egyáltalán vala szerelmes, hogy erre a helyzetre azt írod: "a szerelem még meg van"?
2013. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Sztem ha a ferjed ennyire harit, tobb mint valiszinu h mar valakije! Vagy legalabbis kiszemeltje!!!
2013. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*Van
2013. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ha meglenne a szerelem, akkor nem hűlt volna ki a kapcsolat!

Ne a megszokás vezéreljen, ha nem jó, akkor vagy változtassatok, vagy tényleg váljatok el!

Minek kell egy instabil, nem működő kapcsolatba egy "mentő"gyerek? Semmit nem fog a gyerek összetartani, megmenteni. Sőt inkább a konfliktusokat fogja élezni köztettek!

2013. aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt. Amikor javasoltam, hogy váljunk el, a nejem inkább a gyerekvállalást választotta. Semmit nem hozott rendbe. 4 év múlva elváltunk, a gyerekünk csonka családban nőtt fel.

Jobb, ha most lépsz.

2013. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell egy szar kapcsolatba bent maradni mert 9 éve vagytok együtt meg amúgyis attol h 30 vagy semmi sem késő.
2013. aug. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"nem szeretném eldobni ezt a 9 évet"

"Ha megdöglött a lovad, szállj le róla."


Ha mindkét oldalról meglenne a szerelem, akkor lenne elég motivációtok arra, hogy rendbetegyétek. Ő már ezt kilátástalannak tartja, valószínűleg tényleg nem történt előrelépés. Elhidegülni nem egyik napról a másikra szoktak, az első jeleknél érdemes lett volna visszafogni magatokat veszekedés terén, bocsánatot kérni, beszélgetni, odafigyelni egymásra. Egy év alatt akkora lett a szakadék, hogy a férjed már más kiutat nem talál. És igaza van: nehogy "véletlen" becsússzon a gyerek, mert az csak az idealista, naiv, esetleg számító nők szerint oldja meg a problémákat. A gyerek eleve kiváltója lehet az elhidegülésnek, ahol meg már eleve nagy a távolság, ott ez egyet jelent a kegyelemdöféssel.

2013. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!