Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek nem nagy gond, ha...

Szerintetek nem nagy gond, ha 4 hónapos babámnak adtam szopi után 1-2 kanál bio termelői almalevet? Más gyümölcslével ne próbálkozzak, amíg a szilárd almát nem szokja majd meg?

Figyelt kérdés
Van tejem elég, de miután odaültettem magam mellé mikor ettünk,eszembe jutott,hogy most már adhatnék neki kóstolásként 1-2 kanál gyümölcslevet. Úgy 2 hete lenyalattam vele az ujjamról az édesburgonyát,furcsán nézett,de cuppogott rajta. Nem célom a hozzátáplálás, de mire kb. 5 hónapos lesz(tudom,hogy a WHO 6 hónapos kort javasolja), úgy akarom elkezdeni a szilárd ételek bevezetését,hogy kóstolt egy-két ízt. De akkor már szopi előtt. No,meg jön a kánikula,bár tudom,az anyatej előteje is kiváló szomjoltó,de már nagyon kíváncsi voltam,hogy reagál az új ízre. Szoptatni jó sokáig szeretnék amúgy.

2013. jún. 12. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne gond abszolut nem ugy is kostoltatpd nem pedig hozzátáplálod
2013. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Friss alma levét kell kóstoltatni. Hiába bio, termelői, az már nem olyan mint az igazi friss alma....

Na meg vagy rá állsz a hozzátáplálásra, vagy nem.

Íg nem halászok semmit, ha egy kicsi ez, egy kicsi az...

2013. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogyis, nem gond.
2013. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2.: Olyan szörnyű ilyet olvasni, kb. úgy beszélsz a babáról, mint egy idomítani való kutyáról...


Kérdező: Miért ne adhatnál neki? Szerintem ilyen idős korban az ilyen lightosabb dolgokat már simán meg lehet velük kóstoltatni, hadd szokják az ízeket.:)

2013. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Nekem van kutyám,de őt nem kellett olyan dolgokra idomítani,amire lehet,hogy neked szükséged lenne.

2013. jún. 12. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, mint láttad, a hozzászólásom azon része nem neked szólt, viszont tényleg szörnyűnek találom, hogy legtöbb helyen bizony olyan stílusban írnak a gyerekről, mint amit írtam. Ha pedig van kutyád, akkor azt idomítsd, ne engem, mert (remélem legalábbis, hogy anyum nem ezzel tölti az idejét) nem az édesanyám vagy.
2013. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kosztoltatás az nem holmi halászás a zavaros vizbe már megbocsás.

nyugodtan kostoltatahat akár biot akár almát leresezlve kinyomkodva hiszen kostoltatásrol beszélünk nem hozzátáplálásrol.

elsö vagyok

2013. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te tudod, én teljesen fölöslegesnek tartom, a baba szemszögéből. De tényleg te tudod, én 6 hósan kezdtem a kóstoltatást is (épp a WHO tanácsát is követve, akik nemcsak a hozzátáplálást nem javasolják 6 hós kor alatt, hanem a kóstoltatást is ugyanúgy, tehát csak anyatejet vagy tápszert).

És én is inkább a friss alma levét javasolnám, de én tuti nem adnám 4 hónaposan pláne most, amikor ezer éves faízű almát lehet csak kapni, később lesznek friss almák. Akkor valami más gyümi, őszibarack. Én a gyümölcsök között azzal kezdtem, nem almával, igaz, először azt hiszem, párolva.

Esetleg Hipp 100% bió almalé, de az sem az igazi.

Az én babám is nyáron lett 6 hós, nagy kánikulában, de nem is kapott semmi innivalót a kóstoltatás idején sem, pedig kínáltam vizzel, de nem kérte, csak az anyatej és az bőven jól oltotta a szomját. De ha szomjas lesz, úgyis elfogadja pluszban az innivalót.

2013. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!