Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan indul egy válási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan indul egy válási folyamat? Mi az első lépés?

Figyelt kérdés

Férjemmel 6 éve vagyunk együtt, 2,5 éve házasok.1 hónapja született meg a Picink, de azóta végleg eldurvult a helyzet itthon.

Már a terhesség alatt is elhanyagolt, semmibe nézett, nem várta a gyereket.Pont abban a hónapban már szét akartunk menni, amikor a Kicsi fogant, de mégis úgy döntöttünk, adunk magunknak még egy esélyt. Aztán meg jött a jóhír,hogy babánk lesz. Jóhír volt nekem, ő nem akarta (de arról nem volt szó, hogy elvetessük).

Biztam benne, hogy formálódni, változni fog ő is, de nem. Egészen, míg haza nem jöttünk a Babóval. Mostmár persze az ő gyereke is! Viszont semmiben nem segít, csak azt hajtja, hogy itthon vagyok, ennyi dolgom van 8mármint gyerek, háztartás,háziállatok,főzés, stb.)

Egy szolgaként kezel.

Ott tartunk, hogy nem mozdultam még ki itthonról csak egyszer, amikor védőnőhöz mentünk 2 hetesen. Nem engedi, hogy a Kicsivel felsétájak a városba, vagy kocsival vigyem valahova(pontosabban csak osztja az eszet, amikor megtudja, hol voltam, mit csináltam).

Az utolsó csepp a pohárban az volt, amikor 2 napja megütött!Pongtosabban megmarkolta az arcom és megrángatott miközben szoptattam. Persze a gyerek is rögtön elkezdett sírni, nem kellett neki acici sem, s erre hogy reagált? Én nem vagyok jó anya, mert nincs türelmem a gyerekhez.

Azóta is cseszeget mindenért, de mostmár félek, mert atzt hajtja, hoyg szedhetem a cuccom, de a gyerek marad.

Sajna a ház,a mit ketten építettünk és ketten fizetjük évek óta a törlesztőrészletét az anyósom nevén van. + Ő ráadásul jól is keres.

Ugye nincs rá esély, hogy a gyereket elvegyék tőlem?

Akkor tűrjem ezt a megalázást még ki tudja meddig?

Kihez forduljak? Hogyan zajlik egy válás?

Úgy néz ki, nálunk nem lesz közös megegyezés a baba miatt. Teljesen készen vagyok...


2009. nov. 1. 16:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nagy hülyeség ugy gyereket vállalni, hogy már majdnem szetmegy elöte a kapcsolat - ha nem stabil a házasag, akkor minden értelmes ember használ fogamzásgátlót, egy rossz kapcsolat csak tovbb romlik, ha egy gyerek is hozzájön, egy gyerektöl még soha nem javult meg az ilyen helyzet.

Most már nem sokat tudsz csinálni, költözz el valahova, a gyereket nem veheti el, mert elöször is szoptatsz, másodszor a baba pici. Add be a válópert (Panasznapon a biróságon), kérd azonnal ideiglenes gyerekelhelyezést, és menj máshova lakni. Keress egy ügyvédet, mert egydül nem fogsz boldgulni.

2009. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

a házasság az első lépés a váláshoz.


azonnal hagyd ott!

költözz anyádhoz, egy barátnőhöz bárhova. vagy nem csak a saját életedet, hanem gyermeked életét is tönkre akarod tenni?


nem gondolod komolyan, hogy egy ilyen agresszív embernek fogják ítélni a gyermeket?

2009. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mi van? Ketten a ferjeddel fizetitek a torlesztot, es anyosod neven van a haz? Hat ez meg hogy sikerult igy? Ez eleg hihetetlen es erhetetlen, ne haragudj. Mindjart lehidalok!!!

Ketten epitettetek a ferjeddel anyosodnak, vagy mi?

A gyerek miatt ne aggodj, nem veszik el toled!

Ha sehova nem tudsz menni, mondjuk szuledhez vagy testveredhez, ha nincs senki segitseged, akkor menjel el egy anyaotthonba, ott a jogaidat is megmondjak, es mindenben segitenek.

Ne aggodj a baba miatt, de minel elobb lepjel le vele egyutt, amig nem lesz tragedia nalatok. Ne eljel egy allattal tovabb, na meg anyos se lehet egy tunderke.

2009. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Téged nagyon kisemmiztek!!!Sajnos ez miatt,hogy a ház az anyós nevén van,neked abból semmi nem jár!DE! Mindenképpen egy ügyvédhez kell menned,ahol bizonyítékot kell vinned arról,hogy igaz a ház az anyós nevén van,de évekig te is fizettél..Egy jó ügyvéd ebből a pénzből visszatud igényelni neked valamennyit..

A kisbabát nem fogják elvenni tőled,hisz az elsődleges pont,hogy a gyermeknek mindig az anyja mellett van a helye(főleg ilyen picinél)Ha alkoholista,qrva,súlyos beteg lennél akik képtelen a baba ellátására,ebben az estben gondolkodnának az apa jogairól..Ha egyik sem vagy akkor nem kell aggódnod!

Ha tudsz költözz el,mert ha otthon maradsz ,idegileg addig bántanak,hogy a végén küzdeni sem leszel képes...

Amint elköltöztél keress egy jó ügyvédet,vidd magaddal a ház befizetéséről szóló csekkeket8vagy amivel igazolni tudod,hogy te is fizetted a részleteket).Vidd magaddal a baba születési anyakönyvi kivonatát,és a házassági papírotokat.(ezek kellenek a válóperhez) A többit az ügyvéd elmondja,hogy mik a lépések,mire számíthatsz..

Légy erős lény,és mindig gondolj a babádra,hisz az ő békés jövőjéről is szó van...

2009. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17.06-os vagyok.Bocsánat elírtam .Légy erős lány!!!
2009. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

lőször is nem lecseszést vártam, így sem vagyok jól.

Másodszor nem vagyok olyan barom, hogy ne tudjam, egy gyerek nem oldja meg a problémát!Kedves első hozzáazóló, képzeld amikor ez a baba tervezett volt decemberig, de szerintem akkor a drága páromnak akadt valakije,aki miatt kifordult önmagából. Januárban csak veszekedtünk, egyszer voltunk együtt és mégis összejött a Pici. S ha már így alakult, egyedül is vállaltam volna, de a párom akkor már nem hagyott elmenni. Ígérte változni fog, de ő nem akarta ezt a gyereket, de ha így alakult, akkor a mi felelősségünk.

Mindegy. Itt csak abban érzem magam hibásnak, hogy akkor nem léptem le. Csak az volt a gáz, hogy szerettem és túl naiv voltam, hogy azt hittem, tényleg kilábalunk a mély gödörből.


Aházról meg annyit, hogy anyósomnak volt egy nagy telke, amin volt egy régi ház, s mivel anyagilag nem tudtuk megtenni, hogy a városban vegyünk egy pucér telket 10-15 millióért, így ezt a házat bővítettük, újítottuk fel. Akkor akartuk a nevünkre tetetni, amikor szét volt bombázva(illeték miatt, mert akkor kevesebbet ért), de azt nem engedték, mert meg kell várni a használatbavételi engedélyt. Azt viszont még nem kaptuk meg.Szóval jelenleg anyósomé a ház.

Ez a helyzet.


Én csak arra voltam kíváncsi, hogy ügyvédet keressek vagy bíróságra menjek, vagy egyáltalán hogyan tudom benyújtani a válókeresetet, stb.

Meddig húzódhat ez az egész, ha elindul a folyamat?

Aki ebben tud segíteni, annak a válaszát várnám.

2009. nov. 1. 17:08
 7/21 A kérdező kommentje:

Kedves 17.06-os!

Köszönöm a konkrét választ és a bíztatást!

Igen, tudom bizonyítani, hogy a hitel felét én fizettem meg a rezsiköltségeket is. Azt hiszem ezzel nem is lesz baj. Legalábbis eddig a férjem ilyen szempontból nagyon korrekt tudott lenni. Csak atól féltem, hogy mivel az én nevemen nincs semmi és a THGY-N és CSP-on kívül nem kapok semmit, csak nem ítélnék neki a gyereket. Mert ő viszont nagyon jól keres. Bár az ő nevén sincs semmi. Egyelőre. Félek, hogy erről viszont előbb utóbb intézkedik anyucival...

2009. nov. 1. 17:14
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
Feltétlenül menj ügyvédhez.A gyereket mindig az anyának ítélik ugyan.De ha neked nincs kereseted,albérletbe kell menned,akkor miből tudod eltartani a picit?Kapsz ugyan tartásdíjat,családipótlékot,de a gyes csak rövid ideig jár.A babát utána is el kell tartani.Ez jelentős érv lehet majd az apa részéről.Ezért kell egy jó ügyvéd.De az lenne a legjobb,ha rendbe tudnátok hozni a kapcsolatotokat.
2009. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

17.06-os vagyok.Akkor azokkal az iratokkal,csekkekkel menj az ügyvédhez.Hidd el nekem,hogy abban a pillanatban,hogy beadtad a válópert a férjed már nem lesz korrekt,és rendes..Ha sértve fogja érezni magát,akkor ahol tud majd keresztbe fog tenni neked!!A másik.Azért mert Gyeden vagy,és családit kapsz,ez nem ok arra,hogy el vegyék a gyereket tőled!!(ha ez ok lenne,akkor sok anyuka nem kapná meg a babáját)Ezért se aggódj.nem beszélve arról,hogy a férjed ha jól keres,te jó gyerektartást fogsz kapni.A törvény azt írja elő,hogy 1 gyerekre a férj fizetésének 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20% amit gyerektartásként fizetni kell.Ha jól keres a férj akár több is lehet a tartásdíj összege.

Szóval ne aggódj a pénz nem ok,hogy elvegyék a babát!

De ne feledd,minden papírt tegyél el,mert a válóper folyamata közben ,rá se fogsz ismerni a férjedre,mennyire más lesz..

2009. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,a gyereket tényleg nem vehetik el.én is elváltam és a helyzetem hasonlóan kezdődött.A baba született után megromlott minden, annyira, hogy egy nap elmentem egy albérletbe a kicsivel, biztosból a semmibe. De életem legszebb kincse nálam van, ennek már tíz éve, és nem bánom, boldog vagyok.Szűlösen élünk, de nyugalomba és szeretetben!!! Amire ilyenkor odafigyeltem, bizonyítékok kellenek mindenről, amit tudsz fénymásolj,föleg a lakással kapcsolatben. Ha tudsz még hangfelvételt is készíhetsz,pl. ha durva, mert mindent bizonyítani kell. én elárulom még pénz is teszegettem el magamnak, mikor már sejtettem, hogy nincs kiút. Azóta vállatam még egy kicsit, tök egyedül és 2 gyermekkel nagyon boldog vagyok! Olvastam a kérd és megadatik..c. könyvet, nekem segített. Imádkozz, hogy minden megoldódjon és kapni fogod a segítséget :)

Kitartást!!!

2009. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!