Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Elviheti a gyereket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Elviheti a gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Jogerős bírói végzés van róla (közös megállapodás!!!), hogy a gyerek minden páratlan hétvégén szombat reggel 9-től vasárnap este 6-ig van az apjánál.

Ma 9-kor vártam rá, negyed10-ig, de nem jött, hazamentünk. Délben letettem a gyereket aludni, erre felhívott, itt áll a ház előtt, vigyem le a gyereket. Lementem, és mondtam, nem adom, mert alszik, egyénként sem volt gyerekülés a kocsijában, később jöjjön vissza, és vagy BKV-val, vagy gyereküléssel.

Ezután feljött valahogy a lépcsőházig, percekig nyomta a csengőt, dörömbölt, miegyéb.

Kérdésem az lenne, ilyen esetekben mit tehetek? Ha az apuka nem jön a gyerekért, a megbeszélt helyen (egy játszótéren) álljak egész nap vigyázban, amíg arra nem jár? Mit tehetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 16. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos az nap bármikor mehet érte, ezért is jobb békében válni.
2013. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos ha jár akkor jár. Ha aznap jött érte amikor láthatása van, akkor mindegy hány órakor jött. Nyilván normális ember nem verné ki az ágyból a gyerekét, de sajnos ha az ő napja van, akkor megteheti.
2013. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudtad volna kulturáltan megoldani a helyzetet? Mondjuk amíg a gyerek fel nem ébred, behívod a volt férjed egy kávéra. Sosem értettem, hogy két ember, akik valaha szerették egymást, hogyan tudnak ennyire tahó módon viselkedni egymással. Egyáltalán miért kell a játszótéren álldogálva átadni a gyereket? Miért nem megy érte hozzád az apja?
2013. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Persze megteheti elvihet,DE NEM UGY,HOGY AZ AJTOT VERI!

Én igy nem adnám oda'késik és még neki áll feljebb!!

Nem csoda hogy máshol találkoztok ahol látnak titeket!

2013. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

"Ezután feljött valahogy a lépcsőházig, percekig nyomta a csengőt, dörömbölt, miegyéb."


Miért nem hívtad eleve be?

2013. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Igen elviheti mivel az az ő napjuk, ha nem engeded feljelenthet láthatás korlátozás miatt és 40 majd 80 ezres bírságot kapsz, utána pedig újratárgyalják a gyerekelhelyezést gyermek veszélyeztetés miatt.
2013. szept. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez szerencsére nem így van.


Az apának a megbeszélt időpontban kell jönni a gyerekért.

Pár óra csúszás, késés belefér, de az anyukának nem kötelessége egész nap otthon várni, hogy vajon mikor méltóztatik felbukkanni az apuka.

Ugyanígy, ha az apa nem biztosítja a gyerek elszállítására vonatkozó megfelelő körülményeket (értsd: gyerekülés), szintén megtagadható a gyerek átadása.


Nem fogják ezért pont az anyát megbüntetni.


Itt egy idevágó ügyvédi hozzászólás:

Grád András 2009.02.14. 22:51 - [link]

2013. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez az, amikor rosszul váltok, és mereven kötitek magatokat a szabályokhoz.

Nálunk péntek délután, kora este elviheti az apuka a gyereket, és vasárnap délután hozza vissza. Az időpontok mindig megbeszélés szerint alakulnak, kinek hogy jó, ezt teljesen rugalmasan kezeljük. Alkalmazkodunk egymáshoz.

Mi lett volna, ha behívod a gyerek apját egy kávéra, és megvárta volna amíg felkel a gyerek?

Nem könnyebb lenne mindenkinek?

2013. szept. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem engedek be alapból egy olyan embert az otthonomba, aki többször is meglopott.

Másfelől ismerem a habitusát, ha ő dörömböl, akkor verekedni is fog valószínűleg.

2013. szept. 17. 06:38
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem az exem már akkor sem adta oda, ha tíz percet késtem. A gyámhivatalban azt mondták megteheti és nem csinálhatok semmit, ha nem megyek a megbeszélt időre.


Ha dörömböl, zaklat, hívd ki a rendőrséget.

2013. szept. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!