Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lányom júliusban befejezte az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányom júliusban befejezte az egyetemet, augusztusban külföldre ment munkát keresni, de még nem talált, le kell-e mondanom már a gyermektartásdíjat, hiszen még nem tudja eltartani magát vagy néhány hónapig még kaphatja?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Igazából nem kötelező már fizetned, ennek ellenére amíg nem talál munkát én szülői szívjóságból küldenék neki. De ez én vagyok.
2013. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Jogilag már nem jár neki, ez igaz.


De ha nincs munkája, valamiből meg kell élnie. Ne az anyjának küld, hanem neki magának.

2013. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
..én vagyok az anyuka ,és nekem kell lemondanom,és igen ő kapja az összeget.
2013. szept. 17. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyuka vagy:

Neked amint befejezte az egyetemet a lányod, jelezni kellett volna az apa felé, hogy már nem nappali tanuló, innentől kezdve nem kell fizetni rokontartást (gyerektartás csak 18 éves korig jár)

Ha az apa vagy:

Akkor szintén ez van. Az egyetem után nem kell rokontartást fizetned.. Viszont ha szereted a lányodat, és továbbra is támogatni akarod, akkor utalhatsz neki továbbra is pénzt a számlájára.. De ez már se nem gyerektartás, se nem rokontartási pénz.. csak utalsz és kész..

2013. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszélj az apával, mert így visszamenőleg kérheti majd tőled a nem jogos összeget.
2013. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Neked kell szólni az apának hogy a lányotok már nem tanul.. Nem tudom milyen a volt férjed, de ha nem normális, akkor akár jogosan követelhetné vissza az összeget amit eddig fizetett nektek..
2013. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#3), igen, természetesen le kell mondanod. Ha ezt a kérdést májusban írod ki, akkor azt mondanám, hogy a tartásdíj első sorban a szülők közötti megegyezés kérdése, az állam csak megegyezés hiányában szabályoz, tehát keresd meg az apát, és beszéld meg vele ezt a dolgot, nyilván megértő lesz, ennyi. Így viszont már necces, hisz eltettél 2 havi tartásdíjat jogosulatlanul a jelek szerint, nem az a kifejezetten jó alap egy kéréshez, ha a kérő fél előzőleg becsapott.

Szóval így azt tanácsolnám, hogy a lányod beszélje meg, hozzátéve, hogy nem tudott a dologról, és természetesen visszaadja, ha kell. (apuka valszeg úgyse fogja elkérni szemmel láthatóan nem vágta a centit...)

2013. szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

"de ha nem normális, "


Igen, mert egy rendes ember hagyja, h hülyének nézzék.

Ez így ebben a formában gerinctelen.

2013. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen szólni kellett volna az apának, ha nem tanul akkor nem kötelezhető gyerektartásra.
2013. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jogilag 18 éves korig jár a gyerektartás, utána az első nappali képzésen tanulás esetén jár rokontartás max 22 éves korig. A rokontartás azonban kisebb összegű mint a gyerektartás.

A gyereketek már nem tanul, szóval szüntessétek meg a pénzt, és kezdje el eltartani magát. Nem csak jogilag helyez ez, hanem emberileg is elvárható már tőle.

2013. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!