Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyünk, hogy az anyuka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyünk, hogy az anyuka ténylegesen is a gyerekre fordítsa a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A férjem közös megegyezés alapján elég jó gyerektartást fizet a fia után (9 éves). A gyerek anyja viszont jelentős adósságot halmozott fel és mivel nem dolgozik, azt csak a gyerek(ek) pénzeiből fedezi illetve próbálja fedezni. A kisfiúnak mi vettük meg a tankönyveit, a tanszereit, az őszi-téli ruháit, mi adjuk a pénzt az iskolai étkezésre és mindezek után az anyja még képes volt azt mondani a tanároknak, hogy azért nincs a gyereknek megfelelő edzőcipője testnevelés órára (fehér kellett volna, de mi ezt nem tudtunk), mert az apja nem vette ki a részét az iskolakezdés anyagi terheiből.

Nem tudom mit tehetnénk. A gyerektartás csökkentését hiába is kérnénk, mert a 10%-nak megfelelő összeget nem valószínű, hogy lecsökkentenék. Mit lehet ilyen esetben tenni?


2013. szept. 23. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjátok magatokhoz venni a gyereket?
2013. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Bíróságra vinni az ügyet közös felügyelet vagy természetben fizetés, akármi, mert a GYT az GYEREK TARTÁS és nem EXNEJ TARTÁS, az a GYEREKNEK és NEM az ANYJÁNAK jár.
2013. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már mi is gondoltunk arra, hogy magunkhoz vesszük, de abban maradtunk, hogy az csak a végső megoldásként jöhet szóba. Jóban vagyunk a kisfiúval és sokat van nálunk, de nagyon ragaszkodik az anyjához. Ő ebből az egészből még szerencsére nem sokat érez, mert mindene megvan és látszatra az anyja és az apja is jóban vannak, nem szeretnénk az elkerülhetetlennél jobban elmérgesíteni a viszonyt.
2013. szept. 23. 15:24
 4/6 anonim válasza:
40%

szia.


átérzem a helyzetedet, nálunk ugyanez van.


a páromnak van két gyereke az előző feleségétől, havonta 40.000 forint gyerektartást fizet (holott a fizetése alapján nem is ennyit kellene), és a gyerekek szakadt ruhákba járnak, több napig ugyanabba, pedig a nő már egy éve dolgozik, és a szüleinél laknak a gyerekekkel, ahol még rezsit sem kell fizetnie, nemhogy albérletet vagy bármit.

gyakorlatilag a nő havonta a fizetésével, a gyerektartással és az államtól kapott pénzzel 140.000 forintból él, úgy hogy van hol lakniuk ingyen, és már 15-én siránkozik, hogy nincs mit enni a gyerekeknek és még több pénzt akar. Hozzáteszem, két hónapja kérte meg a páromat, hogy legyen adóstárs, mert ő mellműtétet akar és az ő bejelentése kevés ehhez.

kérdezem én, 3 ember nem tud megélni havonta ennyi pénzből??

A gyerekeket papíron átadni nem akarja, de már van egy éve egy pasija, akihez heti 4 alkalommal megy és ott is alszik nála, tehát mondhatni a gyerekek többet vannak az anyjuk nélkül, mint az anyjukkal, mégis követeli a 40.000 forintot. Nem akarja bemutatni a férfinak a gyerekeket, merthogy ő a pasival akar lenni nem pedig négyesben a két gyerekkel.

Volt, hogy egyetlen szabadnapján is felhívta a páromat, hogy ő inkább menne a pasihoz, vigye el őket.

Kérdezem én, mire jó ez? Miért kell ezt csinálniuk embereknek? Gyerekekről van szó, a te esetedben is, miért kell megnehezíteni mindent?

Semmiről nem tehetnek a gyerekek, az ég világon semmiről.

Rángatva vannak, ide-oda, ehhez, ahhoz. mire jó ez??

Én tanácsolnám, hogy próbálj meg beszélni a nővel, de nem mondom, mert én megpróbáltam és úgy jártam, hogy egy évig nem találkozhattam a gyerekekkel, mert én csak egy .... vagyok és ha a gyerekekre merek nézni, elvágja a torkomat...

Most bezzeg, hogy van pasija, szabályosan löki el magától őket, és most már annak is örül, ha együtt vagyunk.

Szóval én is biztosra tudom, hogy nem a gyerekekre költi a pénzt, mégsem tudunk mit tenni, mert amint veszélyben érzi magát, fenyegetőzik, hogy ezt mondja a gyerekeknek meg azt mondja, ami nálunk végképp nehéz, mert mi most várjuk a közös babánkat, és a párom egyenesen retteg attól, hogy mi fog ebből lecsapódni a gyerekek felé, a nő hogy tálalja majd, mert még nem elég nagyok hozzá, hogy megértsék. (6 és 4 évesek)

A gyerektartás csökkentését tényleg nem lehet kérni, de például most, hogy láttuk hogy a gyerekeknek őszre semmijük nincsen, megmondta a párom a nőnek, hogy az októberi gyerektartásból semmit sem fog látni, hanem szépen elviszi mindkét gyereket és vesz nekik cipőt, sapkát, kabátot, pulcsikat és mindent amire szükségük van.

Köpni nyelni nem tudott, de végülis nem mondta azt, hogy nem, hogy is mondhatná, egyszer az életben tényleg legyen a gyerekekre fordítva a gyerektartás címen elkobzott pénz.

kitartást a nőhöz, remélem megoldódik a helyzeted!

2013. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De durva! Nálunk is dettó ugyan ez van!

Az ex folyamatosan követelődzik, feljelenti a párom, nem engedi ide a gyereket, aki szakadt ruhákban jár.

A pasija és ő is feketén dolgozik, mindenhonnan összeszednek mindenféle gyereket hogy minél több segélyt fel tudjanak venni, mi meg alig tudjuk az albérletet kifizetni.

Nem tudom mit kéne tenni, de nagyon együtt érzek veled!

2013. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk már annyival jobb a helyzet, hogy a gyerek itt van velünk, mert ide jár iskolába, 60 km-re az anyától. Velünk tanul, nincs vele gond, míg anya mellett csak lógott az iskolából, meg bukdácsolt. Szeptember 1-je óta van velünk a gyerek, de a gyerektartást csak most novemberben állította le a férjem...és lám érdekes módon elkezdett hiányozni a gyerek. Most vissza akarja vinni abba a városba ahol ő lakik, hogy ott járjon iskolába...

Persze szeptember elején mi iskoláztuk be, meg azóta is minden költségét mi álljuk...és a családi pótlékot, adókedvezményt ott hagytuk neki, hogy maradjon a gyerek után bevétele. Érdekes anyák vannak.

2013. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!