Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartást, családit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartást, családit kérhetem saját kézbe?

Figyelt kérdés
18 éves elmúltam,de továbbtanulok 2 éves nappali okj-n.Olyan esetben,ha a szülő elzsebeli magának a pénzt és én nem látok belőle egy forintot sem de már nagykoru vagyok kérvényezhetem,hogy én kapjam meg az összeget?

2013. szept. 1. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen
2013. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ezt hol és hogyan?
2013. szept. 1. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Külön élsz anyukádtól? Mert ha nem nincs jogod elkérni, hacsak nem fizeted magad után a rezsit meg az iskoláztatást.
2013. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem,de tervbe van az albérlet
2013. szept. 1. 20:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, azt a szülő kapja a te tartásodra. Így te nem kérheted. A kérdés az: rád költi-e az összeget? Van-e kaja, víz, villany, télen fűtés?

A tisztálkodási szereteket, tisztítószereket, ruhákat ki fizeti?


Ha a szülő, akkor rád költi, tehát ennyi...

Ha mindent magadnak kell állnod, akkor esetleg meg lehet oldani, de szerintem csak gyámügyön, vagy bíróságon keresztül.

2013. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem magának zsebeli el, gondolom van mit enned, van ruhád és meleg víz, áram stb. is van.

Apádnak szólj, hogy neked utalja ezentúl a következő havit, meg adj be egy formanyomtatványt a kincstárnál.

De akkor attól a hónaptól kezdve, hogy te kapod költözz is el, mert az úgy lenne becsületes.

2013. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
csak akkor, ha papíron IS külön élsz édesanyádtól
2013. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen kérheted. Annál a szülőnél kell jlezned, aki fizeti, lehetőleg írásban. A kézbe kapás azonban nem szerencsés, mert letagadható, inkább utalja a te számládra. Azzal viszont számolnod kell, hogy az a szülő, aki eddig eltartott, kirakhat ezután az utcára.
2013. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, kedves kèrdezö, a gyerektartást ès családi pótlèkot a szülö kapja azèrt, hogy fedezze a szüksègleteidet. Amíg fizeti a rezsidet, kajádat ès egyèb kiadàsaidat, addig nem "zsebre teszi", hanem rendeltetèsszerüen használja.
2013. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kapsz otthon enni? VAn hol laknod? Van fütés, víz, áram?


Mert EZEKRE költi a szülö azt, ami utánad jár NEKI.


NEKED ebböl nem kell egyetlen egy fillért sem adnia!!!!


Ha már hivatalosan külön élsz, akkor kérheted a saját számládra, de akkortól viszont nem várhatsz el semmit a szülötöl többé.

2013. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!