Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha még a gyermekem születése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha még a gyermekem születése előtt elválok a férjemtől, nem veheti el tőlem, ugye?

Figyelt kérdés
Én egyetemista vagyok, ő vállalkozó. Anyagilag biztosan jobban tudná támogatnni, de azt hiszem elhelyezésben nem ez az elsődleges szempont.
2009. nov. 6. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bíróság a gyermek ellátását biztosítottnak ítéli az anyánál,akkor ott lesz a gyerkőc.Láthatási időt fognak meghatározni az apukának.Csecsemőt nem vesznek el,csak valami óriási indokkal.
2009. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem veszik el!Egy csecsemőnek az anyjánál a helye!
2009. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
kivéve sarkosan eldurvult szélsőséges helyzeteknél itélik az apának a gyereket. pláne egy kisbabát mégis mit tudna ő kezdeni vele?
2009. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
akkor sem veheti el, ha nem válsz el, de ha elválsz, akkor semmi köze nem lesz hozzá, nem is lesz a nevén, hacsak nem tesz külön apasági nyilatkozatot, amihez te is kellessz.
2009. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a kérdésben nem számít, hogy előtte vagy utána válsz-e el, mivel a fogantatáskor házasok voltatok (gondolom), így hivatalosan ő az apa, hacsak nem tesz lemondó nyilatkozatot.

Egyébként szerintem sem veszik el az anyjától az újszülött csecsemőt, kivéve szélsőséges esetben, ha egyátalán nem tudnád ellátni, de ez itt nem áll fenn. Amiatt se izgulj, ha a szülésig nem zajlik le a válás!

2009. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
20:49es baromi nagy hülyeséget írtál, már ne haragudj. Ha a fogantatás időpontjában a nő férjnél van, akkor automatikusan a férj nevére anyakönyvezik a gyereket, akkor is ha mondjuk a pici mástól van. Ez akkor is így van, ha mire megszületik a baba, adddigra elválnak... És amúgy meg mi az, hogy apának semmi köze a gyerekhez??? Ő is kellett a "létrejöttéhez", nem???? ne beszélj már ekkora marhaságokat!
2009. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szülés után is elválhatsz, ez nem változtat a tényen, nem veszik el tőled. Ez 100 %, mindegy, kinek van több pénze.
2009. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 21:10-sel annyiban vitatkoznék, hogy ha mástól van a gyerek, és az a valaki elveszi anyukát, akkor az ő nevére, és nem a volt férj nevére kerül a gyerek. De ez csak házassággal lehetséges. Sőt sajnos, ha válást követő 300 napon belül születik a baba, akkor is a volt férj nevére kerül, hacsak ugye az igazi apuka el nem veszi anyukát.
2009. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!