Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekem márciusban lesz 14...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szusi74 kérdése:

Gyermekem márciusban lesz 14 éves, eldöntheti e melyik szülőnél szeretne élni?

Figyelt kérdés
Válásunkkor 6 éve három gyermekünket megkérdezvén döntöttük el a gyermekelhelyezést. Most a gyermekeim 19, 17 és 14 évesek. Az eredeti felállás szerint a középső lányom került hozzám. Majd egy év múlva nagylányom szintén átköltözött hozzám mert nem bírta édesapja 20 éves élettársának viselkedését és furcsa tünetei voltak. Kopaszra tépte a haját vagdalta a csuklóját ollóval. Így apukája kérésemre átengedte a nevelését nekem. Rá egy évre viszont átcsábították középső lányomat magukhoz, amit én szintén nem tagadtam meg. Azóta hogy nagycsaládossá váljanak vállaltak egy közös babát is.Most viszont kisfiam elérte a kamasz kort és nincs jól lelkileg. Felhívott hogy nem bírja már ott és ha lehet átköltözne hozzám.Közben a középső lányom is jelezte hogy nem jó ott de ő elvan a kollégiumba és inkább nem jár haza. Mindketten nagyon félnek az apjuktól. Nagylányom meglátása szerint terrorba tartja őket a volt férjem, ezért nem meri egyik gyermek sem vele közölni azt hogy hozzám költöznének és arra kért hogy egyenlőre én se közöljem az apjával mert a kisfiamon tölti majd ki a mérgét. Körülbelül fél éve már érzem hogy a kisfiúval nincs minden rendben, sokat rosszkedvű. De eddig úgy volt hogy mivel ott vannak a barátai így 8.osztályig szeretne ott maradni majd utána költözne fel,de az apukájának ezt ne mondjam mert kiabálni fog. Kiderült az is hogy az apukának igen gyakran eljár a keze főleg ha tanulás közben a gyermekem nem ért valamit.Próbáltam beszélni vele erről de annak az lett a vége hogy mikor letette a telefont akkor elővette üvöltve a kisfiam hogy hogy mer elmondani ilyesmit nekem. Azóta alig lehet vele beszélgetni mert nem mer elmondani semmit mert fél hogy az apja megtudja. Én viszont attól félek hogy így tönkre fog menni, és az apukája sem fogja elengedni hozzám.Azóta én újra férjhez mentem egy olyan emberhez akit a gyermekeim nagyon szeretnek. Tehát kiegyensúlyozott életet élek.Hová fordulhatnék? Mi a menete ennek? Kell ehhez ügyvédet fogadnom? Mert sajnos nem vagyok túl gazdag és ezt nem hiszem hogy nagyon megengedhetném magamnak.

2013. szept. 29. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyú ha van 14 éves akkor vétó joggal rendelkezik vagyis ha azt mondja h nem akarok x y-nal élni azt a bíróság köteles figyelembe venni.

Ha a körülmények megfelelnek illetve a feltételek nem ellentétesek a gyerek érdekeivel.


Vagyis minden biztosított a fejlődéséhez, tud tanulni, nem éhezik fázik...

És akkor láthatása se lesz az apának.


Csak meny be a gyerekkel a bírósóágra és parírozzátok le.

2013. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A bíróság lehet a te lakhelyeden az apájén v amibe megegyeztek.
2013. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!