Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 éves kislányom esetében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éves kislányom esetében mennyi lehet a maximális láthatás, amit megigényelhetek? Hétvége? 1 vagy 2 nap? Hétközbeni fix napot is ítélhet a bíróság? Vagy csak esetit? Apuka vagyok

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Feleségeddel próbáld megbeszélni. Egyik barátom elvált, de jóban vannak az ex-feleségével. Sokszor hozta-vitte az iskolából, óvodából a gyereket, teljesen meg tudtam osztozni az időn rendesen. Az egy dolog mit mond a bíróság, ennél fontosabb milyen a kapcsolatod a gyerek anyjával. Miért váltatok el egyébként? Ez nagyban fogja befolyásolni a jövőbeli döntéseit a nőnek is...
2013. okt. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem jó a viszonyunk és ezért érdekel, hogy kizárólag a bíróság mit szab ki. Járhat -e bíróság által hétközbeni fix nap az óvódás gyerekemre? 2hetente vihetem el vagy hetente?
2013. okt. 3. 09:56
 3/13 anonim ***** válasza:
A bíróságon először megpróbálja, hogy közösen meg-e tudtok egyezni a láthatással kapcsolatban, tehát mindkét felet meg fogja kérdezni, ill. hogyan gyakoroltátok ezt eddig. Alanyi jogon a hétvégék egy napja (vagy kéthetente teljes hétvége) az ünnepek második napja és a szünetek (iskolai) második fele jár. Ha nem tudtok megegyezni akkor eléggé elhúzódhat a per, ill. a másik félnek indokolnia és bizonyítania kell, hogy miért nem jó ez a felállás.
2013. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3 éves kor felett már el lehet vinni a gyermeket láthatásra. 3 kor alatt az anyuka lakásán találkozhatnak pár órát!


Te esetedben már jó esély van arra, hogy 2 hetente kapsz 1 hétvégét. Iskolás gyermeknél sokszor már pénteken iskola után vasárnap estig. Nálatok lehet, hogy pl. csak szombat reggeltől vasárnap délutánig. Az órákat nem tudom, az mindig más.

Kérjetek valamit, pl. Péntek 18 órától vasárnap 18 óráig. Vagy szombat reggel 9 órától vasárnap 18 óráig.


Nyáron általában 2 szer 2 hetet ítélnek meg, plusz a szünetek fele.


Egyre több esetben ítélnek meg hétközi láthatást, ez általában minden héten 1 napot jelent és csak pár órában. Pl. Szerdánként 15 órától 18 óráig.

Közel laktok az anyukával? Ha igen akkor nincs akadálya annak, hogy hétköznap is megítéljék!

2013. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, szakmabeli vagy?
2013. okt. 3. 10:48
 6/13 A kérdező kommentje:
A hétközbeni láthatás valóban lehetséges? Ügyvéd azt mondta hogy nem szoktak , főleg iskolás gyerek esetében, óvodásnál meg fontos a napi rutin. Közös megegyezés hiányában ítélhetnek hétköznapot?
2013. okt. 3. 10:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezért kérdeztem mi az oka a válásnak. Nem fognak megítélni hétköznapot ha csak közös megegyezés nincs.
2013. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Összeférhetetlenség az oka, nem tuduk szót érteni semmilyen szinten.
2013. okt. 3. 12:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Hétközbeni láthatás szerintem csak akkor van, ha a felek ebben közösen megegyeznek. Ha nem tudtok megegyezni add be az igényedet minden második teljes hétvégére és a minden szünidő, ünnep felére. Ezt simán megadják.
2013. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok! nem vagyok szakmabeli! Csak átéltem egy 4 évig! tartó válópert! Egyáltalán nem volt közös megegyezés, és mégis megítélt a bíróság minden kedden 3 órát az édesapukának!! Egyszerű az indok: a gyermek érdeke ez volt! Az édesapuka bebizonyította, hogy a gyermek érdeke is, hogy még több időt lehessen a különélő szülővel!


Szóval nem lehetetlen,és mint mondtam az anyuka pedig azt adta be, hogy nem szolgálja a gyermek érdekét. Bíró nem neki hitt!!


Igazából ez úgy néz majd ki, hogy mindkét fél leírja/elmondja hogy mit szeretne, mit vállal a másik. A bíró meg dönt.

nyilván esetetekben az anyuka daffke azért is nemet fog mondani mindenre. Te azt mondod, hogy péntek 6 óra, ő azt, hogy péntek 8 óra. Csak azért is ezt fogja mondani! DE ne nekem legyen igazam!!


Megpróbálni mindenképpen megkell, aztán a bíró dönt! Ha nagyon eldurvul a helyzet, akkor kérjed, hogy vizsgálja meg a gyermeket egy szakember, hogy milyen hatással lenne rá a láthatás (nyilván jó hatással) De ha szakember is ezt mondja, akkor a gyermek érdeke, hogy minél többet láthassa a külön élő szülőt! Ez pedig kezdetnek azt jelenti, hogy kapsz hetente 1 szer pár órát a 2 hetente hétvégén felül!

2013. okt. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!