Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg letöltendő börtönbünte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg letöltendő börtönbüntetés jár tartásdíj nem fizetése miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy benne van a BTK-ban, de valóban lecsukják ilyenkor a nem fizető apát?


Mik lehetnek az enyhítő körülmények az apa oldalán?

Azt is olvastam, hogy vizsgálják ilyenkor az önhiba fennállását is! Pl. bizonyítottan munkakerülő, italozó életmódot folytat stb.


Enyhítő körülménynek számítana az, hogy 150 e ft tartásdíj helyett "csak" 100 e ft-ot utal a gyermeket nevelő szülőnek minden hónapban a különélő szülő?


2013. okt. 15. 09:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Tényleg.

Enyhítőnek enyhítő, ha indokolt, hogy nem tudsz többet utalni.

2013. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Elég indok a munkanélküliség?
2013. okt. 15. 09:12
 3/27 anonim ***** válasza:

Igen, végső esetben börtönbe is kerül, aki nem fizet. Biztos hogy vannak enyhítő körülmények.


150.000 Ft tartásdíj????? Az csak akkor lehetséges, ha az apa 300.000 Ft nettót keres és van vagy 10 gyerek!!!!

2013. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Pedig megítélték utolsó, méghozzá úgy, hogy munkanélküli vagyok! Hivatalos munkáltatói papír, hogy megszűnt az állásom! 2 gyermek van, nem 10! :)
2013. okt. 15. 09:18
 5/27 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán kerül sor valoban letöltendore, legtöbbször felfüggesztett lesz belőle.m
2013. okt. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
köszönöm igen én is azt olvastam, hogy ritkán csuknak le apákat, hisz akkor az esély még inkább csökken, hogy valahogyan de pénzt lásson az anyuka!
2013. okt. 15. 09:24
 7/27 anonim ***** válasza:
43%

Felháborítóan magas az összeg! Szinte biztos, hogy valami sumákolás van a dologban.

A gyerektartás a gyerek étkeztetésére, ruházására és iskoláztatására megy. Ezeket a két szülő közösen vállalja. A fizető szülő nettó fizujának 15-25%-a szokott lenni. Ha magas a fizu, akkor fix összeg, általában 15-20.000 Ft/gyerek. (Ha megvan állapítva pl. 30.000 Ft a két gyerekre, még 30.000 Ft-ot anyuka is hozzátesz, + családi pótlék kb. 28.000 Ft, az összesen 88.000 Ft a gyerekekre. Bőven elégnek kell lennie. Kivéve, ha valamilyen rendellenesség miatt speciális tanításra vagy kezelésre szorulnak a gyerekek.)

A ti esetetekben akkor ezek szerint te adsz 150-et, anyuka 150-et (mert ennek egységesnek kell lennie) + családi 28, az 328.000 Ft/2 gyerek. Nonszensz!


Menj a bíróságra és mint munkanélküli kérd a gyerektartás csökkentését. Ha nincs sumákolás, akkor lecsökkentik a minimum szintre ami max. 10.000 Ft/gyerek. Ezt az összeget munkanélküliként is elő kell teremtened. Ha nem adják meg a csökkentést, akkor fordulj ügyvédhez.

2013. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

az rengeteg....

Mennyi volt a fizetésed amikor ezt megítélték??

A munkanélküliség igen ok arra,hogy kevesebbet fizess.

Az anyuka veled tartatja el magát???

2013. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Másodfok hozta meg ezt a döntést 1 hónapja! Így hova forduljak?

Röviden: Amíg tartott az elsőfokú tárgyalás addig én magam ajánlottam fel 2 X 50 e ft-ot! Hisz volt állásom még! Az elsőfokú bíróság ezt megemelte 150 e ft-ra! (2 gyerekre)

Mivel volt feleségem megfellebbezte a döntést, mert többet akart, így másodfokra került az ügy! Miközben tartott a másodfokú per az állásomat elvesztettem, így viszontkeresettel kértem a bíróságot, hogy csökkentsék le az eddigi összeget! (150 e ft-ot)

Ebben született meg az ítélet, hogy nem csökkentik le, hanem helyben hagyták az első fokot! (bizonyítékok voltak becsatolva, hogy munkanélküli vagyok)

Tehát hova fordulhatok ilyenkor? Másodfok után már nincs semmi?

2013. okt. 15. 09:41
 10/27 anonim ***** válasza:
57%

Na mennyi kedves hozzászólás.... Mi van akkor, ha az anyuka keresete is magas? Bocsi, de ilyen is van.

Mellesleg ez csak egy kitalaciod hogy ugyanannyit kell a gondozó szülőnek is hozzatennie, mint amennyi a tartasdij. Nem kell. A gondozó szulo természetben gondoskodik a gyerekről: lakhatást biztosít, fizeti a közüzemi számlákat, stb. Amerikában benne is van a törvényben, hogy a kulonelo szulo koteles a költségek 65 százalékát fizetni, mert ugy a reális a megosztás.

2013. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!