Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartásdíj csökkentés hány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartásdíj csökkentés hány gyerek után?

Figyelt kérdés

Volt feleségemmel van 2 közös gyermekünk, utánuk fizetek 2 x 70.ezer ft tartásdíjat. Feleségem többet szeretne én pedig kértem a tartásdíj csökkentését, ugyanis munkanélküli lettem. Volt feleségem azt mondta, hogy ne is álmodjak a csökkentésről, ugyanis neki sincs munkája. (Megjegyzem neki már évek óta nincs állása, anno mikor ezt a magas összegű tartásdíjat megítélte a bíróság, akkor sem volt állása neki)


Megjegyzem a bíró éppen azért ítélt meg magas tartásdíjat, hogy feleségem és gyermekem megélhetése ne kerüljön veszélybe. Elég vérlázító, hogy egy bíró egy keresőképes embernél "szemet hunyt" a felett, hogy nem megy el dolgozni, ezért inkább több bőrt lehúzunk a másik félről.


A kérdésem, hogy mi történik ha egyik félnek sincs állása?


Kinek a munkanélkülisége erősebb tényező? Anyáé vagy az apáé?


A másik kérdésem, hogy hány gyerek után ítélik meg a csökkentést?


Nagyobbik lányom mesélte, hogy az anyja azzal "ijesztgeti" őket, hogy "ha apátoknak lesz majd új gyereke mi kevesebb pénzt fogunk kapni"


2013. aug. 20. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden igaz 2 év után lehet felülbírálatot kérni. De ez önmagában felháborító. Tehát te eddig 140e forintot adtál 2 gyerekre, mert az anyjuk nem dolgozik?! Magyarul te tartottad el az asszony is....


Ha az asszony azzal fenyeget, hogy azért ne csökkents mert neki nincs munkája akkor vedd magadhoz a gyereket. Az exed nyilván nem alkalmas a nevelésükre, hiszen évek óta nincs munkája... És esetleg te nagylelkűen "csak" 100e-t kérsz tőle GYT-ként.

2013. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Anno próbáltam a gyermekelhelyezést kérni, azonban elég vérlázító ítélet született már akkor is. Pszichológusnál mindkét gyermkem mondta, hogy velem szeretnének élni. (Állásom is volt akkor még) Azonban a szakértő kerek perec leírta, hogy gyermekeim még nem érték el azt a kort, hogy önállóan véleményt alkothassanak, továbbá lát arra utaló jeleket, hogy volt feleségem idegrendszere nem viselné el ha a gyerekeket elvennék tőle. Ez így feketén fehéren le volt írva. Ebből következett, hogy szegény volt feleségemet nem tették ki akkora traumának, így maradtak nála a gyerekek.


Hát ilyen is van sajnos ma Magyarországon, hogy félelemből inkább az anyának ítélem a gyermekeket, nehogy magában vagy gyermekekben kárt tegyen. (Hozzáteszem, ha tényleg van rá esély, hogy megkattanna és gyermekeknek árt, azt sosem bocsátanám meg magamnak)


Így a nagyobbiknál még van 1 év és betölti a 14-et amikor már dönthet.

2013. aug. 20. 10:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Miféle cirkusz volt nektek a bíróságon?! Kit érdekel az anya idegrendszere?! A gyermekelhelyezésnél legelső és legfontosabb szempont, hogy a GYERMEKNEK mi a legjobb!


Gondolom nem volt ügyvéded, mert akkor még egy ügyvédbojtár is keresztbe lenyelte volna ezt a bíróságot.


Amúgy várható új munkahely hamarosan? Lejárt már a 2 év? vannak még tartalékaid?


A tartásdíj megállapítása fizetés %-os arány vagy fix összeg volt?


Ugyanis a megváltozott életkörülményeidre hivatkozva nyugodtan kérhetsz tartásdíj újratárgyalást. Persze úgy, hoy a gyerekeidnek ne legyen belőle bajuk, mond meg nekik, hogyha valamit nem ad meg nekik az anyjuk keressenek meg téged és megbeszélitek.

2013. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Higgyétek el először én is meglepődtem a bíróság ítéletén, de végig gondoltam, hogy mi van ha tényleg ártott volna gyermekeimnek? Lássuk be azzal, hogy elvették volna gyermekeimet tőle, ő mindent de mindent elveszített volna. Állása nincs, párkapcsolata hol van hol nincs, családi kapcsolatai megromlottak (életfelfogása miatt), barátai olyanok amilyenek, vagy nincsenek is igaz barátai, lakása sem lenne, hisz ha én kapom meg gyermekeket, neki el kellett volna hagynia a lakást. (így én hagytam el most a lakást, ők maradhattak benne)


Egyszerűen azt érzem, hogy neki a 2 gyermek pénzforrás, pénzcsapot lát bennük. Amíg ők vannak neki, addig bevétel is lesz. Mégis mi történne ha elvennék tőle!


Higgyétek el nagyon sokat rágódtam azon, hogy mi a legjobb döntés. Most azt érzem, hogy 2 rossz körül talán a kevésbé rosszat választottam...


Gyermekeimmel a kapcsolatom nagyon jó, harmónikus, így úgy érzem, én már őket így is úgyis "megnyertem". Az édesanya meg elveszítette már őket évekkel ezelőtt. Velem szeretnek lenni, velem akarnak élni. Csak sajnos meg kell váni míg betöltik az életkort, hogy dönthetnek...


Volt ügyvédem olyan volt amilyen.


Vannak még tartalékaim, de kezdem felélni, jelenleg nincs kilátásban másik állás, keresek folyamatosan.

2013. aug. 20. 11:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csökkentést most is kérhetsz a munkanélküliségedre hivatkozva.

Gyerekre tekintettel egy után is. Jogilag a fizetésed 50% oszlik szét 3-5-10 gyereked között így csökken.

2013. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tehát te most kb. havi 300e forintot költesz az asszonyra és még csak nem is veled élnek a gyerekeid.


Ne haragudj, de szerinted mi lenne jobb a gyerekeidnek? Ha az apjukkal élnének nyugalomban, békességben, vagy az, hogy az anyjuk azért "tartja" őket, hogy a papa rajtuk keresztül eltartsa a lusta seggét? A gyerekek sem bolondok,m ha még nem is később látni fogják, hogy az anyjuknak ők csak azért fontosak, mert pénzt hoznak.


Persze ha valójában nem akarod a saját gyerekeidet magadhoz venni az egy dolog, de ha mégis akkor ne önigazold magad azzal, hogy jó döntést hoztál avval, hogy egy semmirekellő ingyenélő nőt eltartasz a gyerekeid kárára.

2013. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nem 300 e ft-ot fizetek volt feleségemnek. Gyerektartás 140.e ft. Ennyi. Tőlem többet nem kap!


Mint mondtam 1 éven belül minden bizonnyal hozzám költöznek gyermekek, így természetesen vállalom a nevelésüket. (tartásdíj nélkül, hisz volt feleségem a semmiből úgysem fizetne nekem)


Nagyon sokat rágódtam, vívódtam ezen, de úgy érzem, hogy így döntöttem helyesen, mikor elfogadtam a bíróság ítéletét.


A tartásdíjra vonatkozó válaszokat is köszönöm szépen!

2013. aug. 20. 14:19
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó bármennyire hihetetlen de gyermekeim viszonylag kiegyensúlyozottak. Tőlem mindenfajta segítséget megkapnak.


Volt feleségem viszonylag még el látja őket. Járnak iskolába, kapnak enni, kapnak gyógyszert ha betegek stb.


Sajnos volt feleségem lelkileg nem ad nekik semmit. Fizikai szükségeteket kielégíti nekik, de semmi több.


Szerencsére amennyit csak tudok viszem el őket, telefonon minden nap beszélünk, láthatáskor harmonikus, kiegyensúlyozottak gyermekeim.

2013. aug. 20. 14:24
 9/11 anonim ***** válasza:

"Gyerektartás 140.e ft. Ennyi. "


Örülök, hogy neked az "semmi", hogy ott hagytál az asszonynak egy lakást - amit ahogy a szavaidból veszem ki nem igazán fizetett ki neked az asszony. Mennyiből is lehetne bérelni egy akkora és olyan házat, amit te otthagytál?


Na, ezért 300e havonta.

2013. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy nem sok a 140 e ft, persze, hogy sok ezért próbálom meg csökkenteni, pláne úgy, hogy munkanélküli lettem.


Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 20. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!