Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatással kapcsolatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatással kapcsolatos gyámhivatali szabálytalanságok miatt ért eszmei kár miatt mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A feleségemnek ismerőse van a polgármesteri hivatalban, aki elintéz neki mindent. Az elmaradt kapcsolattartások miatt évekig húzzák az ügyet, így az egyik gyerek már nagykorú lett, ezért nem érvényesíthető már a pótlás. A gyámhivatalban egyértelműen törvénysértő módon jártak el, mert azon túl, hogy nem folytatták le az eljárást határidőben, szinte semmit sem tettek 30 napon belül, húzták az ügyet, ahogy csak tudták. A másodfok megállapította a szabálytalanságokat és új eljárásra kötelezte a gyámhivatalt, amivel lényegében olajat öntöttek a tűzre. A gyámhivatal emellett rendszeresen elmulasztotta az értesítésemet, így pl. nem is tudtam az idézésről sem, de az egyik eljárás megszüntetéséről sem értesített. Rengeteg hasonló apró szabálytalanság volt, a lényeg, hogy az exnejem csak egy ejnyebejnyét kapott, de sikerült elérni, hogy mivel a gyerek elmúlt 18, már nem lehet pótolni a kapcsolattartást. (Most szerencsére jön többet is, mert jó a viszonyunk, de addig nem tudott, mert nem engedte az anyja.)

Szóval a lényeg az, hogy a gyámhivatal szabálytalanságai miatt nem volt pótolható a kapcsolattartás, és ez nekem eszmei kár, amiért valakinek felelnie kell. Kérhetek-e emiatt valamilyen kártérítést? Lehet-e ezt forintosítani? Bár az igazi kárpótlás az lenne, ha saját bőrén érezné az a szemét ügyintéző is, hogy milyen érzés az, amikor az ember nem láthatja a gyerekét.



2013. nov. 4. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon komoly kérdés. Nem is tudok rá sajnos válaszolni teljesen. Ilyen szituban azért biztos olyasmit tennék, amely szintén nem "ortodox módszer": szó szerintem pragmatikusan mosnám a gyerek fejét az erről történtekről és az édesanyjáról. S ha már 18 éves, akkor pedig főleg. És főleg akkor, ha eddig, tiszta jólelkű lelkem miatt nem tettem ilyet.
2013. nov. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én pert indítanék a helyedben.


Sajnálom nagyon. Nálunk is ez volt a helyzet: anyunak ismerőse volt a gyámhivatalban, és mindent elintézett, de olyanokat, hogy égnek állna bárki haja, ha elmesélném.

Aztán persze nem hagytuk annyiban, végül sikerült apuhoz kerülnünk, de nem volt egyszerű, mert sajnos a gyámhivatalnak nagy hatalma van. :(

2013. nov. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: Mellesleg éppen emiatt tettem fel pár nappal ezelőtt az alábbi kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

2013. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos valóban kemény ellenem nevelés is van a háttérben, de az egy más kérdés. Az a szerencsém, hogy a gyerekek már nagyok, így nem hülyék, csak gyerekek. Az egyik már egyszer elszólta magát, hogy csak azért nem vállalná hogy nálam legyen, mert így mindkettőnket láthat rendszeresen, hozzám jöhet máskor is (persze csak is titokban), viszont az anyja azt mondta neki, hogy úgy akarjon hozzám költözni, hogy akkor ő kitagadja, és őt többé nem látja.

Hogy miket hazudozik össze rólam a gyerekeknek meg másnak, az más kérdés, sokszor valóban elég nehéz bebizonyítani, hogy csak ő találta ki, és nem is értem, hogy miért nekem kell bizonygatnom, hogy ő hazudozik. De sajnos a hatóságok elég anyapártiak, a nőnek elhisznek mindent, a férfinak meg csak akkor, ha bizonyítékokat rak le. De ha nem történt meg valami, akkor elég nehéz bizonyítani.

A szomorú az egészben az, hogy a gyerekek ilyen példát látnak, az lesz nekik a természetes, hogy következmények nélkül hazudozhatnak, és a gyűlölködés a természetes viselkedésmód. Sajnos az a pár nap, amíg nálam vannak, kevés arra, hogy lássanak más példát is.

2013. nov. 4. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!